Sürekli kazandıran yatırımlar

Reklamlar


Sürekli kazandıran yatırım tavsiyeleri

Sürekli kazandıran yatırım tavsiyeleri

Birikimlerinizi finans piyasalarında değerlendireceğiniz zaman, yatırımlarınızı risklerden korumak ve iyi bir kazanç sağlayabilmeniz için bazı stratejilere gereksinim vardır. Bu stratejiler, başka yatırımcıların uyguladığı ya da söyledikleri yerine kendi bilgi ve deneyimlerinizle geliştirdiğiniz stratejiler olmalıdır.

Bugün eğitim ve deneyim kazanmak amacıyla internetten faydalanmanız gerekmektedir. İnternet üzerinden verilen eğitim imkanlarını araştırmalı ve demo hesap olanaklarından yararlanmalısınız. Bu eğitimlerin yanı sıra, başarılı yatırımlarıyla isimlerini duyurmuş olan yatırımcıların verdiği yatırım tavsiyelerini, hayatlarının anlatıldığı kitapları y ada filmleri izlemeli kendiniz için sonuçlar çıkarmalısınız. Yatırımlarında başarıya ulaşmış olan kişiler size kesinlikle şu hisse senedini alın, sunu satın gibi tavsiyelerde bulunmaz. Daha çok takip etmeniz gereken noktaları işaret eder ve tavsiyelerde bulunurlar.

Business Insider tarafından yayınlanan sürekli kazandıran yatırım tavsiyelerinden bahsetmeye çalışacağız. Bu tavsiyelerin içinde devlet tahvilleri de yer edinmiştir. Çünkü devlet tahvillerinin en güvenli yatırım araçlarının başında geldiği belirtilmektedir. 1 seneden uzun vadeli borçlanma ile kaynak sağlamak amacıyla hazine müsteşarlığınca çıkarılan bu tahvilleri rahatlıkla tercih edebilirsiniz.

Yatırım tavsiyelerinden bir diğeri de hisse senetleri için verilmektedir. Son yıllarda hisse senetleri en çok kazandıran yatırım aracı olmuştur. Hisse senetleri yatırımlarınızda sadece tek bir hisse senedine değil, birçok hisse senedinden meydana gelen bir portföy oluşturmanız ve uzun vadeli alımlar yapmanız tavsiye edilmektedir.

Yine Business Insider’da lüks ürünlere yatırım yapmanın da güvenli yatırımlar arasında olduğu belirtilmektedir. Altının lüks ürün kategorisinde olup olmadığı bir tartışma konusudur. Yatırımcılar için altın her zaman güvenli bir liman olarak görülmüş, kötü gittiği dönemlerde ise yatırımcılar daha çok dövize dönmüşlerdir. Bunun yanı sıra tüketici ürünlerine yatırım yapmak da sürekli kazandıran yatırım tavsiyeleri arasında yer almaktadır. Perakende sektöründe gıda ve diğer tüketim ürünlerine de yatırımlar gerçekleştirebilirsiniz. Ekonomik gelişmeler ışığında perakende sektörüne yapılacak olan yatırımların güvenli kazanç sağlayacağı söylenmektedir. Bazı yatırımcılara baktığımızda ise, borsada kendisini ispat etmiş ve her yıl temettü dağıtan perakende sektöründe faaliyet gösteren şirketlerin hisse senetlerine yatırım yaparak birikimlerinizi kazanca dönüştürebilirsiniz.

2014 yılında FED’in varlık alımlarına son vereceğini açıklamasıyla doların fiyatı tarihi düzeylere çıkmıştı. Bu dönemde de yatırımcılar dolara yatırım yapılmasını tavsiye etmişlerdir. Özellikle yüksek işlem hacmine sahip EUR/USD paritesine yatırım yaparak yüksek kazançlar elde edilmiştir.

Hisse senetlerinde özellikle dikkat edilmesi gereken en önemli unsurların başında fiyat/performans oranı gelmektedir. Pek çok yatırımcı fiyat/performans oranının düşük olduğu hisse senetlerinin çok daha yüksek kazanç sağladığını söylemektedir. Ancak yine de bu şirketlerin yeni kurulmuş olanlar değil, kendisini kanıtlamış olan ve fiyat/performans oranı düşük büyük şirketler olması uygun olacaktır.

Son dönemlerde popüler olmaya başlayan enerji kaynaklarına yatırım yapılması da tavsiye edilmektedir. Petrolün yerini şimdiye kadar hiçbir yeni ürün alamamış olsa da, yenilenebilir enerji kaynakları olan güneş ve rüzgardan enerji elde eden şirketlere yatırım yapabilirsiniz. Gelecekte yaygınlaştığı ve popülerlik kazandığı zaman, bu şirketlere yaptığınız yatırımlarınız çok yüksek kazançlar elde etmenizi sağlayacaktır.

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (No Ratings Yet)
Loading...


fc_paylas.gif (150×23)

Soru sorun cevaplansın!

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir