Tarım kredisi nasıl alınır?

Reklamlar


tarım kredisi nasıl alınır

Tarım kredisi nasıl alınır? işte detaylar: Tarım sektöründeki üreticiler makine alımından gübre alımına, zirai ilaç alımından tohum alımına kadar pek çok konuda finansman ihtiyacı duyabilmektedirler. Tarım kredi kooperatifleri çiftçilere verdikleri kredilerle her konuda finansman ihtiyacına cevap veriyorlardı. Bugün, bankalar da tarım kredileri vererek tarıma büyük destek vermeye başladılar.

Tarım kredisi veren bankalar, düşük faiz oranları ve çok avantajlı geri ödeme planları ile üreticilerin keyifle hasat yapmalarına imkan sağlamaktadır. Pek çok banka üreticilere tarım makineleri alımında sağladıkları imkanlarla teknolojiden yararlanma fırsatı sağlamakta, üretimin arttırılarak ekonomiye katkı sağlanmasına da yardımcı olmaktadırlar.

Bankalar hazırladıkları tarım kredisi kampanyaları ile çiftçilerin her türlü ihtiyaçlarına nakit desteği vermekte, kredilerin geri ödenmesinde de oldukça esnek koşullar sunmaktadırlar. Bankalara tarım kredisi başvurusu yapacak olanların bazı belgeleri hazırlamaları gerekmektedir. Bunlar; çiftçinin hasat edeceği mahsulün cari piyasa değerinin ne kadar olduğu, bütün tarımsal faaliyet süresince ürün alım bedelleri, destekleme kredileri, ücretli ise maaş bordrosu, kira geliri olanların kiraya söz konusu olan gayrimenkule ait kira kontratı, üzerine olan gayrimenkullerin tapuları ve belgelenmesi mümkün olan tüm gelirlerine ait belgelerdir.

Tarım kredisi konusunda ilk başta akla gelen banka Ziraat Bankasıdır. Ziraat Bankası, sağladığı tarım kredileri ile çiftçilerin her zaman yanında olmuş, bu kredilerle çiftçilerin yapmak istediği her türlü yatırımlarına katkı sağlamıştır. Adının Ziraat Bankası olması da bankanın asıl kurulma amacının ne olduğunu da gözler önüne sermektedir.

Tarım kredisi başvurusu için banka şubelerine şahsen gitmeli ve detaylı bilgi edinmelisiniz. Tarım kredileri hakkında her türlü detayı alabilir ve başvurunuzu hemen yapabilirsiniz. Eğer banka şubesine gitmekte sorununuz varsa Ziraat Bankasının 444 00 00 no’lu telefon numarasını arayarak da bilgi alabilirsiniz.

Ziraat Bankası tarım kredisi almak ve detaylı bilgi edinmek için burayı tıklayın.

Finansbank tarım kredisi almak ve detaylı bilgi edinmek için burayı tıklayın.

Denizbank tarım kredisi almak ve detaylı bilgi edinmek için burayı tıklayın.

TEB tarım kredisi almak ve detaylı bilgi edinmek için burayı tıklayın.

Yapı Kredi tarım kredisi almak ve detaylı bilgi edinmek için burayı tıklayın.

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (1 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...


fc_paylas.gif (150×23)

Soru sorun cevaplansın!

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir