Tavuk çiftliği kredisi nedir nasıl alınır?

Reklamlar


Tavuk çiftliği kredisi

Tavuk çiftliği kredisi nasıl alınır, tavuk çiftliği kurmak için kosgeb hibe desteği ve kredisi alma şartları ve detaylar bu rehberde. Son dönemde belki de en fazla düşünülen işlerden biri tavuk çiftliği kurmadır. Tavuk çiftliklerinin fazlası ile kurulmasının nedeni sağlıklı tavuk yumurtasına ve tavuk etine verilen önemdir. Hormonsuz olan tavukların yumurtası ve eti, çığ gibi büyüyen bir sektör yaratmıştır.

Tavuk çiftliği için KOSGEB hibe kredisi

Tavuk çiftliği kurmak isteyenler, KOSGEB kredilerinden yararlanmak istese de, KOSGEB, tavuk çiftliği için kredi vermemektedir. KOSGEB, tavuk çiftliği kurmak için değil, üretimi yapılan et ve tavuk ürünlerinin kesilmesi, paketlenmesi, satışa sunulması için gerekli olan alet ve makinelerin satın alınması için tesis kurmaya yönelik olarak kredi vermektedir.

Tavuk çiftliği için devlet kredisi nereden alınır?

Tavuk çiftliği için Devlet kredisi sadece Ziraat bankası tarafından verilmektedir. Banka haricinde, size kredi veya hibe kredi aldıracağını söyleyen kişi ya da firmalara inanmayınız ve para vermeyiniz.

Ziraat bankası tavukçuluk kredisi

Hayvancılık ile uğraşmak isteyenlere kredi paketi düzenlenmesi 21 Mart 2013 yılında resmi gazetede yayınlanmıştır. Bu tebliğ ile Ziraat Bankası krediler vermeye başlamıştır.

Verilen kredinin şartları aşağıdaki gibidir;

Karara göre, etlik piliç yetiştiriciliğinde 10.000 adet, yumurta tavuğunda 5.000 adet, hindi, kaz ve ördek yetiştiriciliğinde 2.500 adet, devekuşunda 50 adet ve üzeri kapasite ile üretim yapılması gerekir.

Kanatlı sektöründe, kümes, gübre, yumurta işleme, paketleme, tesis yapımı, aletler ve makine alımı yatırım giderlerini kapsayan kredi verilir.

Kanatlı üretiminde ruhsatlı işletme ve yetiştirilmek üzere ticari civciv ve yarka alımı için kredi verilir. Bu durumda kanatlı hayvanların sertifikaları talep edilir.

Tavukçuluk yetiştiriciliği için istenilen belgeler

Nüfus cüzdanı, çiftçi kredisi, tarımsal işletmenin belgeleri ( tapu kaydı, kira kontratı ), krediye karşı gösterilecek olan teminatlar, teminatlara  karşılık belgeler, bilanço esasına göre faaliyet gösteren işletmelerden son üç yıla ait olan bilanço ve gelir tabloları istenilmektedir.

Son yıllarda pek çok çiftçimiz, KOSGEB’ten kredi ya da hibe almak amacı ile dolandırılmaktadır. Oysa KOSGEB; tavukçuluk ve tavuk çiftliği için kredi vermemektedir. Bunun için mutlaka, başka insanlara inanmayın ve asla bunun için para ödemesi yapmayın. Tavuk çiftliği için krediyi sadece devlet destekli olarak Ziraat Bankası vermektedir.

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (No Ratings Yet)
Loading...


fc_paylas.gif (150×23)

Soru sorun cevaplansın!

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir