Teb Bankası Eft Ücretleri

Reklamlar


teb-islem-ucretleri

Teb Bankası Eft Ücretleri: Teb bankası açılımı Türkiye Ekonomi Bankası olarak bilinmektedir ve 1927 yılından beri çeşitli isimlerle faaliyetlerini sürdüren bir finansal kuruluştur. Bankanın faaliyet göstermiş olduğu lanlar incelendiğinde bireysel bankacılık, kobi bankacılığı, kurumsal bankacılık ve özel bankacılık hizmetlerinin verildiğini görüyoruz.

Türkiye’nin ekonomi bankası sloganıyla faaliyetlerine devam eden Teb bank özellikle müşteri portföyünü arttırabilmek için pek çok çeşitli kampanya ve avantajlı seçenekler ile müşterilerinin ilgisini ekmeyi hedeflemiş bir bankadır.

Özellikle Teb eft ücretleri gibi müşterilerin çok sık kullandığı ve kesintiler uygulanarak komisyon bedellerinin alındığı işlemlerde ayrıcalıklar sağlayarak avantaj sağlamaktadır.  Merkez Bankasına bağlı olarak faaliyetlerini sürdüren banka belirli rekabetçi limitler içerisinde kampanyalar düzenlemekle birlikte, eft ücretleri ve saatleri ile ilgili düzenlemelerde BDDK’nın belirlemiş olduğu kanunları uygulamak zorundadır.

Sizlerle birlikte TEB eft ücretleri ile ilgili incelemeler gerçekleştirdik. Birlikte bakalım;

TEB Eft Ücretleri

Eft işlemleri Teb bank hesabınızdan bir başka bankanın hesabına gerçekleştirilen para transferi işlemlerine eft denilmektedir. Çalışma saatleri içerisinde belirli saatler içerisinde gerçekleştirilen eft işlemleri üzerinden çeşitli ücretler talep edilmektedir.

* Buna göre Teb bank eft ücretleri internet şubesi üzerinden gerçekleştirilen para transferlerinde 3.5 TL sabit ücret üzerinden değerlendirilmektedir.

* Diğer yandan şubelerden gerçekleştirilen eft işlemlerinde ise % 0.3 oranında komisyon talep edilmekle birlikte minimum 30 TL ile maksimum 300 TL arasında ücret tahsil edilmektedir. Ayrıca Teb bankasında hesabınız bulunmuyorsa gerçekleştireceğiniz nakit eft işlemleri için 50 liira ile 350 lira arasında ücret talep edilmektedir. Bu şekilde gerçekleştirilen nakit eft ücreti % 0.5 oranındadır.

* Teb eft ücreti mobil bankacılık üzerinden gerçekleştirildiğinde para transferi ücreti 2 lira olarak belirlenmiştir.

* Telefon şubesi üzerinden gerçekleştirilecek para transferlerinde Teb eft ücreti olarak sabit 10 TL ücret talep edilmektedir.

Yukarıda yer alan yöntemler içerisinde en avantajlı para transfer şekli mobil ve internet şubesi üzerinden gerçekleştirilen para transferleridir. Ancak şubelerden gerçekleşen işlemler komisyon bedeli açısından en çok bedel ile karşı karşıya kalacağınız para transferi yöntemleridir.

Teb Eft Saatleri

Eft ile para transferi işlemleri çalışma saatleri içerisinde belirli saatler içerisinde gerçekleştirilebilmektedir. Buna göre Teb bankası eft saatleri incelendiğinde sabah çalışma saatlerinin başlangıcı olan 09:00’dan başlamak üzere 16:30 saatlerine sorunsuz bir şekilde gerçekleştirilebilmektedir.

Bankalar bu konularda kendi protokollerini kendileri düzenleyemezler, buna göre tüm bankalar BDDK tarafından yani Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu tarafından belirlenen bu sınırlamalar ışığında hareket etmek durumundadır.

Bu saatlerin dışında gerçekleştirilen para transferlerinde ise ödemeler takip eden ilk iş günü alıcı hesabına aktarılabilmektedir.

Not: Teb bankası eft ücretleri yukarıda belirtmiş olduğumuz tutarlarda kesinti usulü hesabınızdan tahsil edilmektedir. Bunun dışında eft işlemi gerçekleştirirken dolduracağınız eft formunun eksiksiz bilgiler ile doldurulması çok önemlidir. Alıcının adı, soyadı, iban numarası bir biri ile eşleşmiş ve doğru olarak girilmelidir.

Yukarıda incelemelerini gerçekleştirmiş olduğumuz Teb eft ücretleri ile ilgili konuya eklemek istediğiniz her türlü ek bilgi ve soruyu yorumlar bölümünden iletebilirsiniz.

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (No Ratings Yet)
Loading...


fc_paylas.gif (150×23)

Soru sorun cevaplansın!

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir