Teb Bankası İhtiyaç Kredisi Başvurusu

Reklamlar


cepteteb kredi başvurusu-9631

TEB Bankası İhtiyaç Kredisi Başvurusu: Türk Ekonomi Bankası (TEB) İhtiyaç kredisi nasıl alınır, başvurusu nasıl yapılır, gerekli evraklar nelerdir, kredinin olumlu sonuçlanması için gereken tüm bilgileri sizler için bir araya getirdik, işte tüm detaylar. İhtiyaç kredileri genellikle her bireyin hayatının çeşitli noktalarında ihtiyaç duyduğu bir kredi ürünü olarak bilinmektedir. Özellikle anlık nakit ihtiyaçlarını karşılamak üzere başvurulan kredi türüdür. Merkez Bankasının belirlemiş olduğu 50.000 TL ye kadar krediyi rekabetçi koşullar baz alınarak çeşitli seçenekler ve kampanyalar ile değerlendirebilirsiniz. Sizlerle birlikte Teb Bankası ihtiyaç kredisi başvurusu ile ilgili tüm detayları ayrıntılı bir şekilde inceleyelim.

TEB Bankası İhtiyaç Kredisi Hangi Amaçlarla Kullanılır?

İhtiyaç kredileri kredi notunuz baz alınarak aylık net elinize geçen nakit miktarı üzerinden geri ödeme yeterliliğiniz hesaplanarak kullandırılır. Özellikle bir değerli varlık satın almayacağınız daha güncel ve anlık giderleriniz için kullanabileceğiniz bir kredi türüdür. Buna göre;

* Sağlık giderleri.

* Öğrenim giderleri.

* Dekorasyon ve tadilat giderleri.

* Tatil giderleri.

* Borçların kapatılması.

* Diğer nakit para ihtiyaçları.

Teb Bankası İhtiyaç Kredisi Başvurusunda İstenen Evraklar

* TC Kimlik belgesi ve fotokopisi.

* SGK’dan alınacak maaş bordrosu. (Sigortalı alışanlar için.)

* Sigortası bulunmayanlar için çalıştıkları işletmelerden alacakları imzalı kaşeli maaş dilekçeleri.

* Emekliler için emekli oldukları bankalardan alacakları maaş kartları.

* Öğrenciler için öğrenci oldukları eğitim kurumlarından alacakları öğrenci belgeleri.

* Kurumsal başvurularda şirkete ait son dönem vergi levhası fotokopisi.

* Son olarak ikamet edilen adrese ait son 3 aylık su, elektrik ve doğalgaz faturaları.

TEB Bankası İhtiyaç Kredisi Faiz Oranları

Kredi Miktarı: 15.000 TL

Kredi Faiz Oranı: % 1.27

Kredi Vadesi: 36 Ay

Krediye Aylık Ödenmesi Gereken Tutar: 541 TL

Kredi Masrafları: 75 TL

Kredi Toplam Maliyet Oranı: % 1.52

Teb Bankası İhtiyaç Kredisinin Olumlu Sonuçlanması İçin Yapılması Gerekenler

Bankalar tüm kredi ürünleri için kredi notunu baz alarak bu ürünlerin kullanımını sağlamaktadır. Özellikle kredi notunuz Türkiye ortalamasının üzerinde olduğu sürece kolaylıkla pek çok kredi ürününün kullanımı için kapıları açmış oluyorsunuz. Bunun için atılması gereken adımları birlikte inceleyelim.

* Tüm borçlarınızın vadesinde ödeniyor olması gerekiyor, aksi halde vadesinde ödenmeyen borçlar nedeniyle çok kısa sürede kredi notunuzda gerileme olacaktır.

* Kredi başvurusu gerçekleştirdiğinizde olumsuz sonuçlanma durumunda en az 21 gün boyunca yeni bir başvuru gerçekleştirmemeniz gerekmektedir. Aksi halde olumsuz sonuçlanan kredi ürünlerine üst üste başvuru gerçekleştirecek olursanız kredi notunuz daha çok düşecektir.

* Eğer icralık bir banka borcunuz bulunuyor ise, borcunuzu temizledikten sonra tüm ödemelerinizi düzenli olarak gerçekleştiriyor olsanız bile enaz 6 ay boyunca siciliniz temizlenmeyecek ve kredi notunuz da yükselmeyecektir, unutmamalısınız.

* Ayrıca bankalar nakit akışınızı banka üzerinden gerçekleştirmenizi isterler, buna bağlı olarak tüm faturalarınızı ve diğer tüm aylık sabit giderlerinizi banka hesapları üzerinden gerçekleştirmek kredi notunuza çok büyük artı etki gösterecektir.

* Birikimlerinizi banka hesabınızda değerlendirmeniz kredi notunuzun yükselmesi açısından olumlu etki gösterecektir.

Uyarı: Pek çok farklı detayını ele almış olduğumuz TEB bankası ihtiyaç kredisi başvurusu ile ilgili yazıya eklemek istediğiniz her türlü soru, görüş, öneri ve okuyucularımıza vermek istediğiniz diğer tüm mesajları yorumlar bölümünden iletebilirsiniz.

Not: Bankaların kredi ürünlerini bazı kriterleri gözeterek kolaylıkla kullandırabildiğini gördük. Ancak Bankalardan ihtiyaç kredisi kullanmak için öncelikle aylık sabit gelirinizi doğru ve eksiksiz şekilde beyan etmelisiniz. Aksi halde bankalardan alacağınız ve ödeyemeyeceğiniz krediler yüzünden bankalarla başınızın belaya girmesi kaçınılmaz olacaktır.

Bankalar tahsilatını gerçekleştiremedikleri kredi borçlarına karşılık hukuksal yollara başvurmakta ve icra yoluyla alacaklarının tahsilatını gerçekleştirmektedir.

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (No Ratings Yet)
Loading...


fc_paylas.gif (150×23)

Soru sorun cevaplansın!

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir