Teb Eft ve Havale İşlem Saatleri

Reklamlar


teb-islem-8552

Teb Eft ve havale işlem Saatleri: Türkiye Ekonomi Bankasının kısaltması olan Teb Bank 1927 senesinde Kocaeli Halk Bankası adıyla kurulmuş olan bir bankadır. 2000 Yılında ise halka arz edilen banka TEKNK ünvanı ile Borsa İstanbul’da faaliyetlerini sürdüren bir bankadır. Ülke çapında 541 şubesi bulunan banka yaklaşık olarak 55 milyon müşterisi ile faaliyetlerine devam eden orta ölçekli bankalardan bir tanesidir.

Ülkemizde 86 yıldır faaliyetlerini sürdürmekte olan Teb Bank müşterileri sayısını arttırmak ve mevcut müşterilerine özel ayrıcalık ve avantajlar sağlamak için pek çok bankacılık işleminde özel fırsatlar sunmaktadır. Özellikle Teb eft saatleri gibi günlük olarak sık gerçekleştirdiğimiz işlemlerde eft saatlerinde gösterilen esneklik ve eft ücretlerinde sağlanan kolaylıklar sağlamaktadır.

Aşağıda incelemelerini gerçekleştirmekte olduğumuz Teb eft saatleri ile ilgili gerçekleştirdiğimiz incelemelere birlikte bakalım;

Teb Eft ve havale Saatleri

Teb Bankası şubelerinde bulunan portföyünüz üzerinden başka bir bankaya göndereceğiniz farklı bir hesaba gönderilen para transferlerine verilen isimdir. Tüm bankalar farklı politikalar izlemekle birlikte eft işlemlerini belirli süreler içerisinde gerçekleştirmektedir. Yani bu süreler içerisinde gerçekleştirilecek olan eft işlemleri aynı gün içerisinde alıcı hesabına aktarılabilmektedir, bu süreyi aşan işlemlerde ise para transferleri takip eden ilk iş günü karşı hesaba aktarılmaktadır.

Buna göre Teb eft saatleri sabah mesai saatlerinin başlamasıyla birlikte gerçekleştirilebilmekle birlikte sabah 09:00’da başlamakla birlikte akşam 17:15 saatleri aralığında gerçekleşmektedir. Bu süreler içerisinde gerçekleşen eft işlemleri aynı gün içerisinde karşı hesaba aktarılmaktadır. Özellikle diğer bankaları da incelediğimizde eft saatleri açısından en uzun süre hizmet veren bankadır.

Normal şartlarda Teb eft saatleri içerisinde gerçekleştireceğiniz para transferleri aynı gün içerisinde alıcı hesabına 8 – 9 dakika içerisinde aktarılmakla birlikte bazı özel durumlarda banka şubenizin veya Merkez Bankasının aşırı yoğunluğuna bağlı olarak para transferi 1 saati bulabilmektedir.

Bu süreler içerisinde gerçekleşmeyen eft işlemleri için bankanızdan bilgi alarak eft sorgulama işlemi gerçekleştirmeniz gerekiyor.

Teb Eft Sorgulama

Teb eft saatleri içerisinde gerçekleştirilen para transferleri aynı gün içerisinde müşteri hesabına aktarılmayacak olursa bankanızı arayarak bu konu iile ilgili bilgi edinmeniz gerekiyor. Bunun için bankanın şubelerini ziyaret ederek kimliğiniz ile bilgi edinebileceğiniz gibi, aynı zamanda telefon bankacılığını kullanarak müşteri temsilcisine kimlik bilgileriniz ile başvuru gerçekleştirerek bilgi edinebilirsiniz.

Teb eft sorgulama işlemini telefon üzerinden gerçekleştirmek için 0850 200 0 666 numaralı telefonu arayarak bilgi edinebilirsiniz.

Not: Eft işlemleri şubelerden, Atm’lerden, mobil bankacılık üzerinden, telefon bankacılığı üzerinden talimatla ve internetten gerçekleştirilebilen para transferleridir. Bu farklı mecralar üzerinden gerçekleştireceğiniz eft işlemleri için bir form doldurmanız gerekiyor ve bu formda alıcı bilgileri bölümüne alıcının adını, soyadını ve iban numarası bilgilerini eksiksiz ve doğru şekilde girmeniz gerekiyor.

Yukarıda incelemelerini gerçekleştirmiş olduğumuz Teb eft saatleri içerisinde gerçekleştireceğiniz özemelerle ilgili yaşayacağınız her türlü olumsuz durum ve ek bilgiyi yorumlar bölümünden iletebilirsiniz.

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (No Ratings Yet)
Loading...


fc_paylas.gif (150×23)

Soru sorun cevaplansın!

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir