Teb Pratik İhtiyaç Kredisi Başvurusu Nasıl Yapılır?

Reklamlar


teb pratik

Teb Pratik İhtiyaç Kredisi Başvurusu Nasıl Yapılır: Teb Bankası orta ölçekli sermayesi ile ülkemizde faaliyetlerini sürdüren ve rekabetçi piyasa koşullarına ayak uydurabilmek için müşterilerine çok uygun faiz oranlarıyla kredi ürünleri sunan bir bankadır. Pek çok farklı kesimin isteklerine cevap verebilecek kadar fazla kredi ürünü bulunan Teb bankası özellikle hızlı kredi değerlendirmesi gerçekleştirerek kredinizi değerlendirdiği Teb pratik ihtiyaç kredisi ile çok kolay bir şekilde nakit kredi kullanmanızı sağlıyor.

Merkez Bankasından almış olduğu direktifler doğrultusunda 500 TL ile 50.000 TL arasında ihtiyaç kredisi kullandıran banka kredi notunuzu baz alarak başvurunuzu değerlendiriyor ve çok hızlı bir şekilde sonucunu sisteme başvururken kayıt ettirdiğiniz telefon numaranıza bildiriyor.

Tüm aşamaları ile mercek altına almış olduğumuz Teb pratik ihtiyaç kredisi başvurusu için izlemeniz gereken adımları tek tek araştırdık. Birlikte inceleyelim;

Teb Pratik İhtiyaç Kredisi İçin Gerekli Olan Evraklar Nelerdir?

* Tc Kimlik belgesi ve 3 adet fotokopisi.

* Gelir idaresi başkanlığından alacağınız gelir belgesi veya aşağıda belirtilmiş olan diğer iki madde de yer alan evraklar.

* Sigortalı olarak çalışıyorsanız SGK’dan alacağınız maaş bordrosunu çalıştığınız firmaya kaşeleterek imzalatmalısınız.

* Sigortası bulunmayan bireyler ise yine alıştıkları işletmelerden üzerinde net maaşlarının yazılı olduğu kaşeli imzalı maaş dilekçesini eklemelidir. (Ancak sürekli olarak sigortasız çalışanlar değil işe yeni başlamak gibi mazeretleri olan çalışanlar bankalardan kredi kullanma hakkına sahiptir.)

* Öğrenciler eğitim gördükleri okulların öğrenci işlerinden öğrenci belgesi almalı. Her hangi bir geliri bulunmayan öğrencilerin bankaya kredi başvurusu gerçekleştirirken kefil göstermeleri avantajlı olacaktır.

* Emekliler ise emekli maaşlarını aldıkları banka kartları veya emekli maaşlarını aldıkları bankalardan alacakları maaş dökümleri ile başvuru gerçekleştirebilir.

Teb Pratik İhtiyaç Kredisi Başvuru Yöntemleri

Teb bankası kredi ürünleri başvurusu konusunda alt yapı olarak son derece gelişmiş olan mecraların hepsini kullanmaktadır, özellikle internet, sms bankacılığı ve şubelerden kolaylıkla tüm kredi ürünlerine başvuru gerçekleştirebilirsiniz.

İnternetten Teb Pratik Kredi Başvurusu

İnternet sayesinde evimizden çıkmadan online olarak tüm bankacılık işlemlerimizi Teb.com.tr adresinden sorunsuz ve çok hızlı bir şekilde gerçekleştirebiliyoruz.

* İnternetten Teb pratik ihtiyaç kredisi başvurusu için Teb.com.tr adresini ziyaret ederek buradan krediler bölümüne girerek cep pratik ihtiyaç kredisi başvurusu sekmesinden karşımıza çıkan formu eksiksiz şekilde dolduruyoruz.

* İnternetten gerçekleştireceğiniz başvurularda dikkat etmeniz gereken en önemli detaylardan bir tanesi aylık sabit gelirinizi doğru şekilde yazmak olmalıdır. Aksi halde aylık gelirinizi fazla gösterecek olursanız banka başvurunuzu onaylasa bile sizden istemiş olduğu evraklarla bu geliri doğrulayamazsa krediniz iptal olabilir.

* Online olarak gerçekleştireceğiniz başvurular ortalama olarak 2 saat içerisinde değerlendirilecek ve kredi sonucunuz sisteme başvuru formunda girmiş olduğunuz telefonunuz üzerinden bildirilecektir.

Şubeden Tep Pratik İhtiyaç Kredisi Başvurusu

Banka şubelerinden gerçekleştireceğiniz başvurular diğer kanallara oranla daha fazla zamanınızı alacak ve kalabalık şubelerde işlem yaptırmak için sıra beklemek zorunda kalacaksınız ancak yine de inceleyelim.

* Şubeden Teb pratik ihtiyaç kredisi başvurusu için size en yakın Teb bankasını ziyaret etmeli ve buradan krediler bölümünde görevli olan banka memuru ile iletişime geçerek başvuru formunu talep etmelisiniz.

* Başvuru formunu eksiksiz ve doğru şekilde doldurduktan sonra banka memuru başvurunuzu sisteme girecektir.

* Şubeden gerçekleşen kredi başvuruları ortalama olarak 1 iş günü içerisinde değerlendirilir ve sonucu telefonunuza bildirilir.

Sms ile Teb Pratik İhtiyaç Kredisi Başvurusu

Sms bankacılığı ile çok hızlı ve kolay bir şekilde kredi başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz.

* Bunun için telefonunuzun kısa mesaj bölümüne Tc Kimlik no yazarak 4466’ya göndermeniz yeterli olacaktır.

* Tc Kimlik numaranız üzerinden kredi notunuz hesaplanacak ve bu doğrultuda kredi kullanabileceğiniz miktar bir kaç dakika içerisinde yine telefonunuza kısa mesaj ile bildirilecektir.

Farklı mecralar üzerinden gerçekleştirebileceğiniz Teb Pratik ihtiyaç kredisi başvurusu için izlemeniz gereken adımları detaylı olarak değerlendirerek inceledik. Bu konuyla ilgili olarak eklemek istediğiniz her türlü görüş, öneri ve ek bilgi için yorumlar bölümünü kullanarak mesajınızı veya sorularınızı diğer okuyucularımıza iletebilirsiniz.

Not: Son olarak bankalar üzerinden kullandığınız ve geri ödemelerini gerçekleştiremediğiniz kredi ürünleri için bankalar hukuksal yollara başvurmakta ve alacaklarının tahsili için icra yoluna gitmektedir. Bu nedenle geri ödemeleri sadece ödeyebileceğiniz tutarlarda olan kredilere başvuru gerçekleştirmeli ve aylık sabit gelirinizin yarısını aşmayacak oranda kredi taksitleri bulunan ürünleri kullanmalısınız.

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (1 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...


fc_paylas.gif (150×23)

Soru sorun cevaplansın!

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir