Tefeci Nedir? Tefeciden Para Almak

Reklamlar


tefeci-332

Tefeci Nedir? Tefeciden Para Almak: Kredi notunun düşük olması sonucu kredi başvurusu kabul edilmeyenler ya da belgelenebilir bir geliri olmadığı için kredi başvurusu kabul olmamış kişiler, nakit ihtiyaçlarının çözümü için tefecilerden para alma yoluna gitmektedir.

Peki, tefeci nedir? Tefeciden para almak doğru mudur? Tefeci, piyasada kendi belirlediği faiz tutarı üzerinden kişi ya da kişilere borç varan kişi ya da kuruluşlardır. Tefeciler, kapısını çalan ihtiyaç sahibi kişilere, vereceği para karşılığında geri alacağı tutarı belirlemekte ve süreyi de kişiye sunmaktadır. Tefecilik, yasalarımıza göre yasaktır.

Tefeciliğin yasal olmaması sebebiyle tefeciler, bu durumu da yasal işlem olmaya uygun hale getirerek, kredi kartları üzerinde KDV alınmayan pırlanta gibi ürünlerden çekim yaptırarak da işlem yaptırabiliyor.

Tefecilerden para almak, faizinin yüksek olmasının yanı sıra güvenli de değildir. Tefecilik yapan kişiler genel olarak ödemenin geri olmaması halinde olumsuz yollara başvuran kişilerdir.

Bankalardan aldığınız kredilerde, bankalara ödeme olmaması halinde bankalar kanun kapsamında verdiği tutarı tahsile etmeye çalışmaktadır.

Tefecilerin verdiği para ve aldığı faiz yasal olmadığından herhangi bir hak da iddia edememektedir. Bu nedenle tefecilerden para alan ve ödeme yapamayan kişilerin çok zor durumda kaldığınızı görmekteyiz.

Bankalardan kredi alamadığınızı ve muhtaç kaldığınızı bilen tefeciler, bankaların uyguladığı faizden bile faiz tutarı belirleyerek para kullandırmaktır.

Hem yüksek faiz ödememek hem de ödeme yapamamanız halinde oluşacak sorunlardan dolayı tefecilerden işlem yapılmamasını tavsiye etmekteyiz.

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (1 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...


fc_paylas.gif (150×23)

Soru sorun cevaplansın!

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir