Tüm bankalar kredi taksit hesaplama

Reklamlar


tüm bankalar kredi hesaplama

Banka banka dolaşıp kredi taksit hesaplama yapmak istemiyorsanız, yazımızda tüm bankaların kredi hesaplama araçlarını bir araya getirdik. Yazımızın en alt kısmında linklerini bulacağınız yazımızda dilediğiniz bankanın kredi hesaplama sayfasına gidebilir, ihtiyacınız olan kredi tutarını, geri ödemesini yapmayı düşündüğünüz vadeyi ve kredi türünü girerek ödeme planınızı görüntüleyebilirsiniz. Öncesinde sizlere kredi hesaplamasıyla ilgili bazı bilgiler verelim.

Kredi hesaplama nasıl yapılmalıdır?

Faiz oranı hesaplaması: Kredi hesaplamalarında ana unsurların başında faiz oranları gelmektedir. Krediye başvuracak olanların ilk önce yapmaları gereken şeylerden biri faiz oranlarına bakmaktır. Faiz oranı, kredi hesaplamalarında aylık taksitleri ve ödenecek olan toplam tutarı direkt olarak etkilemektedir. Fakat, faiz oranı bu etkiyi ortaya çıkaran tek faktör değildir.

Vade süresinin belirlenmesi: Vadenin ne olacağı genellikle alınacak olan kredinin faiz oranlarını da etkilemektedir. Kredinizin vadesi kısa süreliyse büyük ihtimalle faiz oranı da düşecektir. Vadesi ne kadar uzun olursa faiz oranları da o oranda yüksek olacaktır.

Kredi cinsini kararlaştırma: Kullanmak istediğiniz krediyi ihtiyaç kredisi olarak belirlediniz ve sonrasında da kredinin türüne karar vermelisiniz. Eğitim kredisi, sağlık kredisi, evlilik kredisi ve tatil kredisi gibi seçeneklerden size en uygun faiz ve ödeme seçeneğini hangi kredi sunuyor buna bakmalısınız.

Kredi geri ödemesinde toplam tutarı etkileyen unsurlardan biri de dosya masraflarıdır. Bireysel kredi taksit hesaplamalarında faiz ve vade koşullarının dışında dosya masrafı ve hayat sigortası da etki etmektedir.

Konut kredilerinde hesaplama yapılırken, ana etkenlerin dışında zorunlu deprem sigortası, konut sigortası, ekspertiz masrafı ve komisyon bedeli gibi faktörler de taksit miktarlarına etki etmektedir. Konut kredilerinde dosya masrafı olarak, kredi tutarının binde 5’i kadar ücret tahakkuk ettirilebilmektedir. Ekspertiz uzmanlarına ödenen ve krediyi alan kişiden tahsil edilen ekspertiz bedeli ise 400-650 TL gibi bir ücrettir. Krediyi kullanan kişiye yansıtılan bir diğer masraf kalemi de alt ve üst limitleri BBDK tarafından belirlenen komisyon bedelidir. Tüm bunlarla birlikte yaptırılması istenen hayat sigortası ve DASK sigortası ile ilgili masraflarda diğer masraflara eklenmelidir.

Tüm bankalar kredi taksit hesaplama ile ilgili aşağıdaki linkleri takip edebilirsiniz;

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (No Ratings Yet)
Loading...


fc_paylas.gif (150×23)

Soru sorun cevaplansın!

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir