Tüm kredileri tek bankada toplamak

Reklamlar


Tüm kredileri tek bankada toplamak

Borç kapatma kredisi ile tüm banka kredilerini tek bankada toplamak: Bugün hemen hemen herkesin başlıca sorunu, pek çok bankadan kullandığı kredilerdir. İşte, bu nedenle pek çok banka, diğer bankalarda olan kredileri kendi bünyesinde toplayan bir kredi vermektedir. Dağınık olan ve takibi zor olan bu dağınıklık bu sayede tek hesaba düşer. İşte, tüm kredileri tek bankada toplamak;

Tüm kredileri tek bankada toplamak son yıllarda bankaların en sık kullandırdığı krediler arasındadır. Farklı bankalardan aldığınız krediler, takip edilmesi zor bir hale gelir. Bazen de unutulabilir. Bu durumda istenmeyen olaylar sıklıkla yaşanılır. Bu noktada bir banka ile anlaşıp, borç transferi kredisi kullanılabilir. Borçlar tek bir bankaya ve hesaba transfer edilir.

Borç transferinin en büyük kolaylığı sadece 1 banka ile muhatap olmanızdır. Hatta, aylık maaş hesabınız ya da bir mevduat hesabınızı da bu bankaya alarak, aylık bazda hiçbir şeyi düşünmeden ödemelerinizi kolaylıkla yapabilirsiniz. Çeşitli sorunlarda karşınızda tek banka olduğundan sorunlarınız rahatlıkla çözümleyebilirsiniz.

Tüm kredileri tek bankada toplamak

Tüm kredileri tek bankada toplamak istediğinizde, kredi başvurusu yaptığınız banka, sizin bu kredileri ödemek istediğinizden emin olmak isteyecektir. Hatta, borcunuz olan diğer bankalara EFT yaparak, kredileri kendisi kapatacaktır. Sizin önceden, kredi borçlarınızı kapatmak istediğinizi göstermek amacı ile EFT yapmayı bankadan talep etmeniz krediyi almanızı kolaylaştırır. Banka ile konuşurken, kredileri kapatma yetkisini bankaya devretmek istediğinizi mutlaka bildirin. Size kredi çıktığında o bankadan EFT talimatı ile diğer bankalarda olan borçlar kapatılır. Bu durumda, banka elinize para geçmeden kendiliğinden borcu kapatacaktır. Diğer durumda, banka tarafından aylık kredi taksitlerinizin toplam tutarı çıkarılır ve kredi verilerek ödemeler tek kaleme düşürülür.  Tüm bunlarda ana kriter, ödemelerin gelirinizle orantılı olmalıdır. Banka eğer size yeni kredi kullandıracaksa mutlaka borçlarınızın gelirinizin yarısı kadar olmasıdır. Bunla birlikte borcunuz yüzünden yasal takipteyseniz asla kredi kullanamazsınız. Banka bu durumda, ipotek ve kefil belgesi olmadan kredi kullandırmaz.

Borç transfer kredisi veren bankalar

Garanti Bankası, Finans Bank, Denizbank, TEB, Akbank, İş Bankası borç transfer kredisi vermektedir. Bu bankalar dışında olan hemen hemen her banka ile, tüm kredilerinizi tek bankada toplayabilirsiniz.

Editörün notu: Unutmayın, tüm kredileri tek bankada toplarken, her çektiğiniz kredinin dosya masraflarını, faizlerini ve ödeme yükünü iyi hesap edin, aksi taktirde tek bankada toplayacağınız krediler, faiz ve diğer masraflarla biraz daha yükseleceği için sizi rahatlatmak yerine zora sokabilir.

Şayet tüm bankaları tek tek ödemeye üşeniyor ya da takibi zor oluyorsa, kredi çekmek yerine şöyle bir seçenek daha uygun olabilir, örneğin 5 bankada krediniz olduğunu varsayalım, sürekli çalıştığınız bankadan otomatik ödeme talimatı vererek, günü geldiğinde kredileriniz tıkır tıkır ödenir.

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (No Ratings Yet)
Loading...


fc_paylas.gif (150×23)

Soru sorun cevaplansın!

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir