Turizm Kredisi Veren Bankalar

Reklamlar


Turizm Kredisi Veren Bankalar: Turizm sektörü ülkemize yurt dışından yabancı para akışını sağlayan en önemli sektörlerden bir tanesidir. Ülke ekonomisi açısından çok önemli olan turizm sektörün hız kesmeden faaliyetlerini sürdürmesi çok önemli. Bu nedenle ülkemizde faaliyetlerini sürdürmekte olan tüm devlet ve özel bankaların kendilerine göre turizm destek kredileri bulunmaktadır, bankalar tarafından desteklenen turizm sektörü hareketliliğine hız kesmeden devam etmektedir.

Turizm sektöründe işletme olarak faaliyet gösteren tüm tüzel kişiliklere yani işletmelere bankalar tarafından faaliyetlerini kesintisiz sürdürebilmelerini sağlayacak kredilerin sunulması söz konusu oluyor. Bunun için işletmelerin bankalara başvuru gerçekleştirmeleri gerekiyor.

Bu krediler sayesinde sürekli olarak gelişerek yenilenen turizm işletmelerimiz ülkemize gelen turistlere çok daha iyi hizmet verebildiği gibi ülkemizi çok daha iyi şekilde temsil edebiliyorlar.

Siler için tüm bankalar üzerinden gerçekleştirdiğimiz araştırmalara göre turizm kredisi veren bankalar ve finans kuruluşlarını inceledik, birlikte bakalım;

Hangi Bankalar Turizm Kredisi Veriyor

Burada bankalar turizm şirketlerini niteliklerine göre farklı sınıflara ayırırlar ve bu doğrultuda farklı kredi seçeneklerinden faydalandırılırlar. Turizm kredisi kullanmak isteyen kişilerin aşağıda yer alan bankalar üzerinden şartları yerine getirerek başvuru gerçekleştirmeleri gerekiyor.

Ziraat Bankası Turizm Destek Paketi

Genellikle devletin insanlara destek vererek çıkarmış olduğu finansal desteklerde ilk olarak devlet bankalarının insanlara avantajlı kredi ürünlerini sunduklarını görmekteyiz. Ziraat Bankası turizm destek paketi sayesinde turizmcilere en büyük desteğin de yine devlet bankası olan Ziraat Bankası üzerinden gerçekleştirildiğini görmekteyiz.

Ziraat Bankası turizm destek paketi sayesinde her duruma karşı ödemesiz dönem periyotları, esnek vade seçenekleri, yeni yatırım projeleri ve işletmeyi finanse edebilmeniz için işletme finansman kredileri alarak işletmenizi bir adım daha öteye ulaştırabilmek mümkün oluyor.

Bu kredilerden faydalanabilmek için otel sahibi, seyahat acentesi sahibi, turizm şirketi sahibi, ulaşım firması sahibi olmanız gerekiyor, buna benzer turizm alanında faaliyet gösteren restaurant ve cafe gibi işletmelerin de bankalara başvuru gerçekleştirerek kredi almaya hak kazanmaları söz konusu olabiliyor.

İş Bankası Turizm Kredileri

İş Bankası turizme destek alanında en kapsamlı kampanyaları sunan finans kuruluşlarından bir tanesi olarak dikkat çekiyor. Burada direkt olarak Türk parası veya döviz üzerinden kredi kullanabileceğini gibi dövize endeksli turizm kredileri de bulunmaktadır. Bu tür dövize endeksli kredilerde iş bankası ön plana çıkıyor.

Turizm işletmeleri İş Bankasının kredi ürünlerine çok fazla başvuru gerçekleştiriyor ve neredeyse başvuru gerçekleştirerek şartları yerine getiren tüm turizm işletmeleri kolaylıkla faydalanabiliyor.

Burada dikkati çeken bir diğer önemli nokta ise işletmelerin ihtiyacı olan her türlü nakit gereksinimi için özel niteliklere sahip turizm kredileri bulundurulmaktadır.

Bu kredilerden bazıları; BCH Kredisi, turizm yatırım kredisi, taksitli turizm kredisi, teminat mektubu, işyeri kredisi, leasing kredisi, turistik tesis kredisi, ticari taşıt kredisi, turistik tesis kredisi gibi pek çok farklı kredi seçeneği yer almaktadır.

Tüm bu kredilerin uygun faiz oranları ve koşullar ile sunulması turizmcileri bu noktalara yönlendirmektedir. İş Bankası turizm kredisi başvurusu gerçekleştirebilmek için size en yakın İş Bankası şubesini ziyaret ederek buradan kolaylıkla başvuru gerçekleştirebilirsiniz.

QNB Finansbank Turizme Destek Kredisi

QNB Finansbank Katar Dünya Bankası tarafından satın alındıktan sonra çok avantajlı kredi ürünlerini müşterilerine sunmaları ile biliniyor. Özellikle turizm destek kredilerinde çok avantajlı paketler bulunmakta. Bu sayede turizme gerçekleştirilen avantajlı yatırımlar için sağlanan destek kredilerinin ülke ekonomisine çok büyük katkıları bulunmaktadır.

Bir turizm işletmesinin ihtiyacı olan tüm nakit fonları için farklı şekillerde sunulan vadesi yüksek, düşük faizli kredi ürünleri bulunmaktadır. Burada var olan işletmelere sezona hazırlık yardımları gerçekleştirilmekle birlikte yeni projeler için de özel avantajlı kredi kampanyaları yer almaktadır.

Burada QNB Finansbank sadece turizme desek kredileri için değil aynı zamanda turizm sigortaları için de çok avantajlı ve özel kampanyalar sunmaktadırlar. Turizm sigortalarından sadece turizm alanında faaliyet göstermekte olan işletmeler yararlanabilmektedir.

ING Bank Turizme Destek Kredileri

ING Bank son dönemlerde çok avantajlı kredi kampanyalarını müşterilerine sunmakta, buna bağlı olarak pek çok farklı sektör için özel kampanyalarının bulunmasının yanı sıra özellikle ülke ekonomisi açısından çok faydalı olan turizme destek kredileri ile de özel ayrıcalıkları sunuyor. Hem mevcut işletmelerin kredi ihtiyaçlarını karşılayan hem de yeni kurulacak olan işletmelere özel kampanyalar sunan ING Bank turizme destek kredileri ile bu alanda iddialı kredi ürünlerini kullandırmaktadır.

Burada kampanyalardan en çok ayrıcalık ile yararlanabilecek olan kesim ise pansiyonlar, oteller ve tatil köyleri olarak dikkatleri üzerine topluyor. Burada gerçekleştirilecek incelemelere bağlı olarak sezon içerisinde kullanılacak ütün ekipmanların yenilenmesi söz konusu oluyor. Bu kredilerde ödemesiz dönem avantajlarının bulunmasının yanı sıra TL ve dövize endeksli olarak kredilerin kullanılabildiğini görmekteyiz.

Garanti Bankası Turizm Kredisi Başvurusu

Garanti Bankası ülkemizde bankacılık faaliyetlerini sürdürmekte olan en büyük bankalardan bir tanesi olmakla birlikte turizm kredileri konusunda da çok büyük kampanyaları müşterilerine sunmaktadır.

Sektörde faaliyetlerini sürdürmekte olan tüm turizm firmaları başvuru gerçekleştirerek kolaylıkla Garanti Bankası ürünlerinden faydalanmaya hak kazanıyor. Özellikle kullanılan kredilerin 60 aya kadar vadelendirile biliyor olması ok önemli bir avantaj olarak gösteriliyor. Buna ek olarak özel projelerde Garanti Bankası işyeri kredisi adı altında 96 ay vade ile kredi kullandırma hakkına sahip oluyor.

Turizm işletmenize ait belgeler ile size en yakın Garanti Bankası şubesini ziyaret ederek buradan turizm destek kredileri ile ilgili bilgilere ulaşabilirsiniz.

Yukarıda araştırmalarını gerçekleştirmiş olduğumuz turizm kredisi veren bankalar üzerinden gerçekleştirdiğimiz incelemelere bağlı olarak konuya eklemek istediğiniz her türlü ekstra bilgi ve soruyu yorumlar bölümünden iletebilirsiniz.

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (1 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...


fc_paylas.gif (150×23)

Soru sorun cevaplansın!

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir