Türk Ekonomi Bankası (TEB) Sanal Kart Oluşturma

Reklamlar


TEB – Türk Ekonomi Bankası Sanal Kart Oluşturma: TEB açılımı olan Türkiye Ekonomi Bankası 1927 senesinde Kocaeli Halk Bankası adıyla kurulmuş ve faaliyetlerine o dönemlerde kocaeli’de başlayarak 1982 yılında ülke çapında faaliyetlere başladığında adı Türk Ekonomi Bankası olarak değiştirilmiştir.

Ülkemizde faaliyet göstermekte olan orta ölçekli finansal kuruluşlardan biri olan banka 525 şubesi ve 1.695 atm şubesi ile hizmet vermektedir. Teknolojik gelişmeleri de son derece yakından takip etmekte olan TEB bankası özellikle internet bankacılığına çok önem vermekte olan bir finans kuruluşudur. Buna bağlı olarak son dönemlerde çokça yaygın hale gelen internet üzerinden gerçekleşen sanal alışveriş işlemleri için sanal kart oluşturma yöntemi ile güvenli kedi kartlarınızı kendi limitlerinizi belirleyerek oluşturabiliyorsunuz.

Türkiye Ekonomi Bankası sanal kart oluşturma işleminde bankadan kullanmış olduğunuz fiziksel kredi kartınıza balı olarak hizmet veren sanal kartınızın limiti fiziksel kartınıza bağlı olarak oluşturulmakta ve gerçekleştirdiğiniz online alışveriş işlemlerinde fiziksel kredi kartı bilgilerinizi vermeden oluşturduğunuz sanal kredi kartı bilgileri ile güvenli şekilde alışverişlerinizi gerçekleştirebiliyorsunuz.

Sizler için aşağıda detaylı olarak incelemelerini gerçekleştirmiş olduğumuz Türk Ekonomi Bankası sanal kart oluşturma işlemi ile ilgili detaylara birlikte bakalım;

Türk Ekonomi Bankası Sanal Kart Nasıl Oluşturulur?

Türk Ekonomi Bankası sanal kart oluşturma işlemi için öncelikle internet bankacılığını kullanarak gerçekleştireceğiniz işlemlerin en kolay ve pratik işlemler olduğunu hatırlatalım. Buna göre fiziksel kredi kartınızın bulunduğu hesabınıza internet üzerinden şifreli giriş gerçekleştirerek yan menü üzerinden kredi kartları bölümüne girerek buradan sanal kredi kartı oluşturma işlemini kolay ve pratik bir şekilde gerçekleştirebiliyorsunuz.

Bunun dışında atm şubelerinden de yine aynı şekilde kredi kartları bölümünün altından aynı şekilde kolaylıkla limitini kendiniz belirleyebileceğiniz fiziksel kredi kartınıza bağlı olarak sunulan sanal kredi kartı oluşturmak mümkün.

Şubelerden de Türk Ekonomi Bankası sanal kart oluşturabilirsiniz ancak şubelerden gerçekleşecek işlemler bu gibi kolay ve pratik uygulamalar için fiziksel açıdan zorluğun yanı sıra zaman kaybına neden olacağı için pek tercih edilmez.

Türk Ekonomi Bankası Sanal Kart Ücretli mi?

Sanal kredi kartları bankalar tarafından fiziksel kredi kartınıza bağlı olarak çalışan kartlar olduğu için yıllık kart ücretleri talep edilmez. Bunun nedeni fiziksel kredi kartınızdan kesinti yapılarak tahsil edilen kredi kartı ücret sanal kredi kartınız için de geçerli olacaktır.

Bunun yanı sıra sanal kredi kartınız ile gerçekleştireceğiniz limit belirleme işlemlerinin fiziksel kredi kartınızın limitinden düşeceğini de unutmamalısınız.

Türk Ekonomi Bankası Sanal Kart Ne İşe Yarar?

Sanal kredi kartı genellikle internet üzerinden gerçekleşen alışverişler için kullanılan ve fiziksel kredi kartınıza bağlı olarak çalışan bir ödeme sistemidir. Fiziksel kredi kartınızın bilgilerini vermeden kolaylıkla sanal kredi kartı üzerinden güvenli şekilde alışverişlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

Sanal kredi kartı ile sadece internet üzerinden alışveriş gerçekleştirebileceğiniz gibi fiziksel kredi kartınızı kapsayan tüm kampanya ve ayrıcalıklardan kolaylıkla faydalanabilirsiniz.

Türk Ekonomi Bankası sanal kredi kartı ile gerçekleştireceğiniz tüm alışverişlerinizden sonra sanal kredi kartınızı kapatmalısınız, aksi halde fiziksel kredi kartınızın sanal karta ayırmış olduğunuz kapasitesi normal alışverişlerde onay vermeyebilir. Bu nedenle internet üzerinden alışveriş gerçekleştirdikten sonra sanal kartın kapatılarak bir dahaki ihtiyaca kadar aktif hale getirilmemesi hem önceki alışverişte verdiğiniz bilgilerin geçersiz olmasına hem de kart limitinizin azalmamasına neden olacaktır.

Yukarıda incelemelerini gerçekleştirmiş olduğumuz Türk Ekonomi Bankası sanal kart oluşturma işlemi ile ilgili her türlü soru, görüş ve öneriyi yorumlar bölümünden bize veya diğer okuyucularımıza iletebilirsiniz.

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (No Ratings Yet)
Loading...


fc_paylas.gif (150×23)

Soru sorun cevaplansın!

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir