Turkcell Sms İle Kredi Notu Sorgulama

Reklamlar


turkcell-kredi-notu-sorgulama

Turkcell Sms İle Kredi Notu Sorgulama: Findeks kredi notu sorgulama servisi ile ortak bir anlaşma imzalayan Turkcell, ülkemizde faaliyetlerini sürdüren ve en çok üyeye sahip olan GSM operatörüdür. Yaygın olarak kullanılan bu cep telefonu hat hizmeti sağlayıcısı sadece cep telefonları ile konuşma ve mesajlaşma hizmeti değil, ayrıca pek çok farklı işlemi de kolaylıkla gerekleştirebiliyoruz. Bunların arasında bir çok bankacılık işlemleri olmakla birlikte son dönemlerde en popüler olarak kullanılan hizmetlerden bir tanesi Turkcell Sms ile kredi notu sorgulama işlemi gerçekleştiriliyor.

Turkcell kısa mesaj ile kredi notu öğrenme

Kredi notunuzu bankalara gitmeden öğrenebilmek size pek çok avantajı da sağlıyor, özellikle bankalardan gerçekleştireceğiniz kredi notu başvurularınızda alacağınız olumsuz sonuçların kredi notunuzun daha çok düşmesine neden olabileceğini unutmayın ve bu nedenle başvurunuzu gerçekleştirmeden önce kredi notunuzu öğrenerek kredi almaya uygun bir scile sahip olup olmadığınızı sorgulayın. Bu sayede kredi notu sorgulama işlemi sırasında puanınız düşük çıkacak olursa başvuru gerçekleştirmeden kredi puanınızın yükselmesi için aşağıda belirttiğimiz aşamaları takip edersiniz.

* Kredi notunu ile talep ettiğini kredi miktarı ve aylık net gelirini arasında bir bağlantı kurulur ve buna göre kredi kullanımına uygun olup olmadığınız bankalar tarafından belirlenir.

Cep telefonunuzun kısa mesaj bölümüne yazacağınız kısa bir kod ile kolaylıkla sadece bir kaç dakika içerisinde kolaylıkla kredi notunuzu öğrenebilmeniz mümkün. İncelemelerini gerçekleştirdiğimiz Turkcell sms ile kredi notu öğrenme işlemi ile ilgili izlemeniz gereken yollara birlikte bakalım;

Turkcell Sms İle Kredi Notu Sorgulama İşlemi

Turkcell ve Findeks işbirliği ile kredi kayıt bürosundan elde edilen bilgilerin düzenlenmesi sonucunda kredi notunuzu kolaylıkla öğrenebilmeniz mümkün. Burada kredi notunu belirleyen kredi kayıt kuruluşunun Turkcell ile gerçekleştirmiş olduğu anlaşmaya bağlı olarak aşağıda verdiğimiz kısa kodu cep telefonunuzun mesaj bölümüne girerek bir kaç dakika içerisinde kredi notunuzu öğrenebiliyorsunuz.

* Turkcell sms ile kredi notunu öğrenmek için telefonunuzun kısa mesaj bölümüne Tc Kimlik Numarası (boşluk) doğum tarihinizi girerek 1122’ye gönderiyoruz.

Gerçekleştirmiş olduğumuz u hizmetin bedeli 9 TL olarak değerlendiriliyor ve sonuç sadece bir kaç dakika içerisinde telefonunuza kısa mesaj ile iletiliyor.

Buna göre 0 puan ile 1900 puan arasında değerlendirilen kredi notunuz 1000 puanın üzerinde bulunuyorsa puanınız ülke ortalamasında ve üstünde demektir. Ancak kredi notunuz 1000 puanın altında bulunuyor ise ancak kredi notunuzu yükselterek kredi başvurunuzun olumlu sonuçlanması söz konusu. Bu aşamada kredi notunuzu yükseltmeniz gerekiyor.

Kredi Notunuzun Yükseltilmesi için Yapılması Gerekenler

Turkcell sms ile kredi notu sorgulama işlemi sonucunda kredi puanınız 0 ile 1900 puan arasında değişiklik göstermekle birlikte iyi, orta ve kötü şeklinde değerlendirilmektedir. Buna göre puanınızın 1000 puanın altında yer almasına bağlı olarak puanınızı yükseltmeniz gerekiyor. Bunun için;

* Öncelikle geçmiş dönem borçlarınızın tamamını ödeyerek bankalara hiç borcunuzun bulunmaması gerekmekte. Ardından eğer daha önceden bir icralık borcunuz bulunuyor ise bu borcunuzun ödenmesinin ardından 6 aylık bir süre içerisinde tüm borçlarınızın vadesinin geçirilmeden ödenmesi gerekiyor.

Ancak yukarıda saymış olduğumuz bu şartları yerine getirecek olursanız kredi notunuz yükselecektir.

Not: Kredi başvurusu gerçekleştirerek olumsuz sonuç alacak olursanız BDDK tarafından bu olumsuz sonuç tüm bankalarda görülecektir ve bu durum kredi notunuzun daha çok düşmesine neden olacaktır. Ancak kredi notu sorgulama işlemini kaç kez gerçekleştirmiş olursanız olun kredi notunuzun düşmesi söz konusu olmaz.

İncelemelerni gerçekleştirmiş olduğumuz Turkcell sms ile kredi notu sorgulama ile ilgili eklemek istediğiniz her türlü ek bilgi ve soruyu yorumlar bölümünden iletebilirsiniz.

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (No Ratings Yet)
Loading...


fc_paylas.gif (150×23)

Soru sorun cevaplansın!

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir