Türkiye İş Bankası İban Öğrenme Sorgulama

Reklamlar


is-bankasi-iban-sorgulama-sayfasi

Türkiye İş Bankası İban Öğrenme Sorgulama: İş bankası hesap numarasından iban numarası öğrenmek için yine iş bankasının iban öğrenme ve sorgulama sayfası hakkında detayları bulacaksınız, ancak sizin için hazırladığımız bu yazıyı okumanızda yarar var. İş Bankası Türkiye’nin ilk ve en büyük özel bankalarından biridir. Buna bağlı olarak finansal sektöre de elde etmiş olduğu tecrübeler ve bununla birlikte yüksek sermayesinin bulunmasından dolayı müşterilerine en avantajlı ve ayrıcalıklı kampanyaları sunan bir bankadır.

İş Bankası günlük işlemleri incelendiğinde en çok gerçekleştirilen işlemlerin para transferleri olan havale ve eft işlemleri olduğunu görüyoruz. Bu işlemleri gerçekleştirebilmek için öncelikle kendinize ait ve karşı tarafa ait iban numarasını öğrenmeniz gerekiyor. Sonrasına iban numarasını kullanarak hem yurt dışından para alıp gönderebileceğiniz gibi hem de işlemlerinizi çok düşük maliyetlerle, çok hızlı bir şekilde gerçekleştirebiliyorsunuz.

Türkiye İş Bankası iban öğrenme sorgulama işlemi yaparak hesap numaranız üzerinden iban numaranızı öğrenebiliyorsunuz. Normal hesap numaraları 8 haneli olmakla birlikte iban numaraları 26 basamaklı numaralardır.

Örnek İban Numarası; TR 25 00654 0 0000023222022567 şeklindedir.

Aşağıda detaylı olarak incelemelerini gerçekleştirmiş olduğumuz Türkiye İş Bankası iban öğrenme ve sorgulama işlemi ile ilgili gerçekleştirdiğimiz araştırmalara birlikte bakalım;

İş Bankası İban Öğrenme Sorgulama

Özellikle yurt dışına gerçekleştirilen para transferleri ile gelen paraların elinize ulaşabilmesi için kullanılan iban numarası bankanızın şubelerinden ve internet üzerinden kolaylıkla öğrenilebilmektedir.

İş Bankası iban no dönüştürme işlemi için aşağıda verilen adresi ziyaret ederek buradan iş bankası iban hesaplama aracı üzerinden işleminizi gerçekleştirebilirsiniz.

http://www.isbank.com.tr/TR/iban-hesaplama/Sayfalar/iban-hesaplama.aspx

Ardından ulaşacağımız sayfadan sırası ile hesap tipi bölümünü eksiksiz şekilde doldurduktan sonra, bankamızın şube kodunu da yazdıktan sonra son olarak banka hesap numarasını yazarak İş Bankası iban numarası sorgulama işlemini gerçekleştirebiliyorsunuz.

Doldurmanız Gereken Bölümlere Bakalım;

Hesap Tipi: Burada hesabınızın ürünü belirtmeniz gerekiyor, vadesiz TL, Vadesiz DTH seçeneklerini kendinize uygun şekilde seçmelisiniz. Normal işlemlerde vadesiz TL, yurt dışı işlemlerde ise döviz işlemlerinde Vadesiz DTH seçeneğini seçmelisiniz.

Şube Kodu: Hesabınız hangi İş Bankası şubesinde bulunuyorsa o şubeye ait kodu girmelisiniz.

Hesap Numaraları: Türk parası veya döviz cinsinden işlem yapacağınız hesabın numarasını yazmalısınız. (8 haneli hesap numarasıdır.)

Bu alanların doldurulmasının ardından yukarıda vermiş olduğumuz link üzerinden sağ kısımda yer alan hesapla yazısını tıklayarak İş Bankası iban sorgulama işlemi gerçekleştirebilirsiniz.

İş Bankası İban Numarası Doğrulama Nedir?

İban numarası kime aittir veya hangi hesap numarasına aittir öğrenebilmek için Türkiye Bankalar Birliği iban kodu doğrulama sayfasını ziyaret ederek buradan bilgi edinebilirsiniz.

Bu işlem sayesinde iban numarasının hangi bankaya ait olduğunu ve kime ait olduğunu öğrenebileceğiniz gibi ayrıca 8 haneli hesap numarasını girerek bu numara üzerinden iban numarasına da ulaşabilirsiniz. Türkiye Bankalar Birliği tarafından gerçekleştirilen İş Bankası iban öğrenme ve sorgulama işlemi sadece İş Bankası değil aynı zamanda tüm bankalar için uygulanmaktadır.

Not: İş Bankası iban numarası ile gerçekleştireceğiniz para transferlerinin zamanında karşı hesaplara aktarılabilmesi için tüm bilgilerin eksiksiz şekilde doldurulması çok önemlidir. Buna göre gönderici ve alıcı bilgilerinin eksiksiz şekilde doldurulmasının yanı sıra iban numarasının da doğru şekilde yazılması çok önemlidir. Burada yapılacak bir harf hatasında bile gönderilmek istenen ücretin gönderici hesabına geri aktarılmasına neden olacaktır.

Yukarıda incelemelerini gerçekleştirmiş olduğumuz Türkiye İş Bankası iban Öğrenme sorgulama işlemleri ile ilgili konuya eklemek istediğiniz her türlü soru, görüş ve öneriyi yorumlar bölümünden  iletebilirsiniz.

 

 

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (No Ratings Yet)
Loading...


fc_paylas.gif (150×23)

Soru sorun cevaplansın!

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir