Türkiye İş Bankası Sanal Kart Nasıl Oluşturulur?

Reklamlar


İş bankası sanal kart oluşturma işlemi hakkında bilgiler vereceğiz. Türkiye Cumhuriyeti Devleti tarafından kurulan ilk özel banka olma ünvanıyla 1924 senesinde Mustafa Kemal Atatürk’ün yönergesiyle kurulmuş olan bir bankadır. Ülkemizde faaliyetlerini sürdüren en büyük bankalardan biridir. Ayrıca ülke genelinde yayılmış 1.350 şubesi ve 6.000 atm şubesi ile en yaygın şube desteği sunan finans kuruluşudur. Buna ek olarak ülkemizde nakit sermayesi en büyük banka olmakla birlikte 24.047 çalışanı ile en çok çalışanı bulunan bankadır.

Teknolojik gelişmeler konusunda da diğer bankaların takip ettiği banka olma özelliği taşıyan banka özellikle internet şubesi ile tüm bankacılık işlemlerinizin kolaylıkla gerçekleştirilmesini sağlıyor. Buna ek olarak İş Bankası kredi kartlarından her hangi birine sahipseniz internetten gerçekleştireceğiniz alışverişleriniz için kolaylıkla Türkiye İş Bankası sanal kredi kartı oluşturma işlemi gerçekleştirerek tüm alışverişlerinizde fiziksel kredi kartınızı kullanmadan ve bilgileri alışveriş yaptığınız mağazaya vermeden geçici sanal kredi kartınız ile alışverişlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

Aşağıda pek çok farklı mecra üzerinden kolaylıkla gerçekleştirebileceğiniz Türkiye İş Bankası sanal kart oluşturma işlemi ile ilgili detaylı incelemeler gerçekleştirdik. Birlikte bakalım;

Türkiye İş Bankası Sanal Kart Nasıl Oluşturulur?

Öncelikle sanal kredi kartı oluşturma işlemleri için en uygun mecranın internet olduğunu belirtelim. Sanal kart oluşturmak için İş Bankasına ait fiziksel kullanıma açık bir kredi kartınızın bulunması gerekiyor, daha sonra bu kredi kartınızın limiti üzerinden bir miktar belirleyerek anal kredi kartınızı kolaylıkla oluşturabiliyorsunuz.

İnternet üzerinden sanal kart oluşturma işlemi için ilk olarak şifre ve kullanıcı adı ile bankanın sistemine giriş gerçekleştiriyorsunuz. Daha sonra ana sayfa üzerinde bulunan ekranın sol tarafında yer alan kredi kartları sekmesine tıklıyorsunuz. Buradan da bir veya birden çok kredi kartınız bulunuyor ise hangi kart üzerinden sanal kart oluşturma işlemi gerçekleştireceğinizi seçiyorsunuz.

Seçtikten sonra yine menüden sanal kart oluşturma alanına gelerek buradan kartınızın limitini belirliyorsunuz, burada örneğin fiziksel kredi kartınız 1.500 lira limitliyse sanal kartınız bunun altında olmalı ve sanal kredi kartınız için ayıracağınız limit oranının fiziksel kredi kartınızın limitinden yiyeceğini unutmayın. Bu nedenele internet üzerinden alışverişinizi gerçekleştirdikten sonra sanal kredi kartınızı kapatmanızda fayda var.

Diğer yandan atm bankacılığı ile de kolaylıkla sanal kart oluşturma işlemi gerçekleştirmek mümkün. Bunun için kredi kartınızı atm girişine soktuktan sonra şifreniz ile giriş gerçekleştirmeli ve ardından menüden kredi kartları sekmesi altından sanal kredi kartı oluşturma işlemi gerçekleştirebiliyorsunuz.

Türkiye İş Bankası Sanal Kart Oluşturma ve Kullanma Ücretli mi?

Türkiye İş Bankası fiziksel olarak kullanımını gerçekleştirdiğiniz kredi kartı ürünlerinden belirli oranlarda kesintiler gerçekleştirmektedir ve buna bağlı olarak anal kredi kartınız da fiziksel kredi kartınıza bağlı olarak hizmet verdiği için sanal kredi kartları için her hangi bir kesinti uygulanması söz konusu değildir.

Ancak sanal kredi kartı için ayırmış olduğunuz limitler fiziksel kredi kartınızın toplam limitinden düşeceği için alışverişlerinizi gerçekleştirdikten sonra kesinlikle sanal kredi kartınızı kapatmalısınız. Son olarak sanal kredi kartına olan borcunuz da fiziksel kredi kartınız ile aynı ekstrede karşınıza çıkacaktır.

Türkiye İş Bankası Sanal Kredi Kartı Ne İşe Yaramaktadır?

Türkiye İş Bankası sanal kredi kartı ile internetten gerçekleştireceğiniz alışverişlerinizde fiziksel kredi kartı bilgilerinizi mağazalara vermeden tamamen geçici kullanım için oluşturduğunuz sanal kredi kartınızın bilgileri ile güvenli ortamda alışveriş yapabilmeniz mümkün.

Yukarıda incelemelerini gerçekleştirmiş olduğumuz Türkiye İş Bankası sanal kredi kartı oluşturma ile ilgili eklemek istedikleriniz ile sorularınızı yorumlar bölümünden iletebilirsiniz.

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (No Ratings Yet)
Loading...


fc_paylas.gif (150×23)

Soru sorun cevaplansın!

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir