Türkiye’de en çok şubesi olan 10 banka

Reklamlar


turkiyede-en-fazla-subesi-olan-10-banka

Türkiye’de en çok şubesi olan 10 banka: En çok atm hangi bankada var, en çok şubesi olan banka hangisi işte detaylar. Ülkemizde faaliyetlerini sürdüren tüm bankaların şube sayıları, ATM sayıları ile de direkt olarak bağlantılıdır. Nereye giderseniz gidin çalıştığınız

bankanın ATM’lerle bile olsa orada yer alması sizi rahat ve güvende hissettirecektir. Makalemizde sizlere Türkiye’de en fazla şubesi olan 10 bankayı sıralayacağız. İşte, o bankalar;

ziraat

1- Ziraat Bankası:

Listemizin ilk sırasında hepinizin tahmin edebileceği gibi, Türkiye’nin en eski bankası Ziraat Bankası bulunmaktadır. Yurt içinde 1707 ve yurt dışında 25 şubesi bulunan Ziraat Bankası, bürokrasiyi azaltarak ve teknolojik altyapısını geliştirerek Türkiye’nin en büyük bankası olabilecek kapasitededir. Özellikle hiçbir bankanın olmadığı en küçük köy ve kasabalarda da hizmet veren banka çiftçinin dostu olarak da adlandırılmaktadır.

isbank-333

2- İş Bankası:

Sıralamada ikinci olan İş Bankası, Türkiye’nin en büyük özel bankası konumundadır. Yurt içinde 1337, yurtdışında da 25 şubesi olan İş Bankası, İnternet bankacılığı ve ATM hizmetlerini Türkiye’de ilk kez sunan bankadır. Türkiye’nin en ücra yerlerinde bile hem şubeleri hem de Bankamatikleri ile müşterilerine hizmet vermeye devam etmektedir.

yapi-kredi-bankasi-003992

3- Yapı Kredi Bankası:

Listemizdeki üçüncü banka da Yapı Kredi Bankası. Geçtiğimiz yıllarda Koçbank ile birleşmeye giden Yapı Kredi Bankası, yurt içindeki 1006 şubesi ve yurt dışındaki 1 şubesi ile Türkiye’nin önde gelen köklü bankalarından biridir.

garanti-bankasi-0004321

4- Garanti Bankası:

Son yılların en büyük gelişimini gösteren özel sektör bankalarından biri olan Garanti Bankası da listemizde dördüncü sırada. Türkiye genelindeki 994 şubesi ve yurt dışındaki 8 şubesi ile ilkleri gerçekleştiren bankalardan biridir. Teknolojik altyapısı ve az bürokrasisi ile tercih edilen özel bankaların ilk sıralarında gelmektedir.

akbank-997766

5- Akbank:

Türkiye’de en fazla şubesi olan bankalardan biri de Akbank’tır. Sabancı Holding bünyesinde yer alan Akbank, yut içinde 974, yurt dışında da 1 şubeye sahip. Sabancı grubunun amiral gemilerinden biri olan Akbank, sunduğu bankacılık hizmetleri ile en köklü özel bankaların ilk sıralarında gelmektedir.

halkbank-003993

6- Halkbank:

Listemizin altıncı sırasında yer alan Halkbank bir kamu bankasıdır. Türkiye çapında 902 şubesi bulunan Halkbank’ın yurt dışında ise 5 şubesi bulunmaktadır. Son yıllardaki atılımlarıyla bankacılık sektöründe en son teknolojik unsurları daha geniş çaplı kullanmaya başlamıştır.

vakifbank-004

7- Vakıfbank:

Türkiye Vakıflar Bankası olarak da bildiğimiz Vakıfbank ta diğer bir kamu bankasıdır ve listemizde en fazla şubesi olan bankalar arasında yedincidir. Ülke genelinde 890 şubesi olan Vakıfbank’ın yurt dışında ise 3 şubesi vardır. Gelişen bankacılık sektöründe özellikle adından sıkça söz ettiren kamu bankalarının başında gelmektedir.

denizbank-551

8- Denizbank:

Türkiye’nin güçlü bankalarından olan Denizbank listemizde sekizinci sırada yer almaktadır. Türkiye çapında 715 şubesi olan bankanın yurt dışında 1 şubesi bulunmaktadır. Sunduğu hizmetlerle sektörde söz sahibi olan özel bankalardan biridir.

finansbank-000233

9- Finansbank:

Gerçekleştirdiği yatırımlar ve sunduğu hizmetlerle farklılık yaratan bir banka olan Finansbank, listemizde dokuzuncu sırada bulunmaktadır. Türkiye genelinde 657 şubesi olan bankanın yurt dışında da 5 şubesi bulunuyor. Özel sektör bankalarından biri olan Finansbank, bankacılık hizmetlerindeki yenilikleri ile en çok tercih edilen bankalarımızdan biridir.

teb-33002

10- Türk Ekonomi Bankası – TEB:

Listemizde onuncu ve son sırada yer alan TEB, Türkiye çapında 541 şubeye, yurt dışında da 5 şubeye sahiptir. Yabancı yatırımcıyla ülkemiz bankacılık sektöründe faaliyetlerini sürdüren TEB, her geçen gün daha da genişleyen yenilikçi bir anlayışla hizmetlerini sürdürmeye devam etmektedir.

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (1 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...


fc_paylas.gif (150×23)

Soru sorun cevaplansın!

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir