Türkiye’de Master Franchise vermek isteyen yabancı firmalar

Reklamlar


Türkiyede Master Franchise vermek isteyen yabancı firmalar: Dünya genelinde tanınan ve başarısı bilinen pek çok marka henüz daha Türkiye pazarına girmiş değil. Ancak Bu markalar, Türkiye’nin ekonomik gelişmesini ve büyüyen pazarını sürekli takip etmekte, iyi bir firmayla anlaşmaları halinde hemen girmeyi düşünmektedirler. Türkiye pazarına da Master Franchise vererek girmeyi planlamaktadırlar. Yazımızda Türkiyede master franchise vermek isteyen 18 markayı incelemeye çalıştık.

Tüm dünyada oldukça popüler hale gelmeye başlayan Türkiye, yatırım yapmak isteyen yabancı şirketler için çok cazip bir konuma gelmiştir. Hatta Türkiye’de bulunmamalarını kendileri için bir eksiklik olarak görmektedirler. Avrupa ve Amerika’daki ekonomik durgunluk, Türkiye’yi tabiri caizse bir can simidi haline getirmektedir. Her alandan birçok marka, Türkiye pazarında olmayı kendileri için en önemli konu olarak değerlendirmektedirler.

Ekonomist dergisinin gerçekleştirdiği araştırmaya göre, markaların genişleme ve büyüme perspektiflerinde Türkiye’nin yeri oldukça önemli bir noktada. Araştırmaya konu ülkelerin ortak özellikleri bugüne dek Türkiye’de herhangi bir ticari faaliyette bulunmamalarıdır. Kendi pazarlarında oldukça güçlü markalar olmalarına rağmen, Türkiye pazarına girmemiş olan bu firmalar, şimdi Türkiye pazarında bulunma ve kendilerine yer edinme noktasında planlamalar yapmaktadırlar.

Bu 18 şirket, Türkiye distribütörlüğünü veya lisansını vermek için firmaların başvurularını beklemektedir. Bu şirketlerin faaliyet alanları dondurmadan ev bakım hizmetlerine kadar değişiklik göstermektedir. Aşağıda sıralayacağımız bu markaların Türkiye temsilciliğini alacak olan girişimciler, Türkiye altyapılarını kurduktan sonra kendi bayilik sistemlerini kurma imkanına sahip olabileceklerdir.

Master franchise alırken dikkat edilmesi gerekenler:

Türkiye pazarında başarıyı yakalayan birçok yabancı markanın olmasına rağmen, başarı elde edemeyen ve Türkiye pazarından çıkma kararı alan birçok marka da bulunmaktadır. Bu durumun farklı sebepleri vardır. Mesela; bazıları Türkiye pazarı için uygun değildi, bazıları da doğru bir şekilde yönetilemedi. Konunun uzmanı olan kişiler, bir markayı Türkiye pazarına sokmadan önce, başarıyı yakalayabilmek için bazı kriterlere dikkat edilmesi gerektiğini söylemektedirler. Bunlar;

  • Bir master franchise başvurusu yaparken, en önemli nokta aceleci davranmamaktır. Temsilciliğini almayı düşündüğünüz şirketi iyi tanımalı, imkanınız varsa karar vermeden önce mutlaka şirketin merkezine bir ziyaret düzenleyin.
  • Master franchise sözleşmesi aşamasına geldiğinizde, bu sözleşmeyi standart şekliyle kesinlikle kabul etmeyin. Anlaşmadaki her maddeyi tek tek inceleyin ve müzakarede bulunun. Özellikle sözleşmede yer alan ödemelerle ilgili maddeleri, kendiniz için avantajlı ve kazançlı bir hale getirmeye çalışın.
  • Sözleşmeyi imzalarken hiçbir detayı atlamadığınızdan emin olmalısınız. Sizin ve ana firmanın yükümlülüklerini ayrıntılı bir şekilde inceleyin ve sözleşmede yer aldığından emin olun.
  • Ana firmanın size sağlayacağı eğitim ve finans desteklerini kesinlikle masaya yatırın ve müzakere edin. Kendinize bir büyüme stratejisi oluşturun ve bu stratejiyle bağlantılı değişik senaryoları karşılıklı değerlendirin.
  • Master franchise anlaşması yapacağınız şirketin, Türkiye pazarına benzer pazarlardaki başarısını ve bulunduğu pozisyonu irdeleyin. Şirketin yurtdışı destek ekibinin yeterliliği ile ilgili doneler edinin.
  • Benzer pazarlarda, benzer işi yapan yerli ve yabancı markaları mutlaka araştırın ve durumlarını değerlendirin. Başarı ya da başarısızlıklarının sebeplerini net bir şekilde idrak edin.
  • Distribütörlüğünü almayı düşündüğünüz firmanın, sağladığı pazarlama, reklam ve eğitim desteklerinin neler olduğunu öğrenin. Şirketin size hangi oranda hangi destekleri sağladığını bilin.

Şimdi, girişimcilerin master franchise başvurusu yapabilecekleri markaları sıralayalım.

1- Denny’s

1953 yılında ABD’de faaliyetlerine başlayan Denny’s, dünyanın en iyi aile restoranı olarak kabul edilmektedir. 2.200’den fazla restoranında ayda 29 milyon müşteriye hizmet veren marka, 2 milyar dolarlık bir ciroya sahiptir. İlk zamanlarda donut zinciri olarak çalışmalarına başlayan Denny’s, daha sonraları günde üç öğün yemek veren klasik bir aile restoranı zincirine dönüşmüştür. Çok zengin bir meniyle çocuklardan yaşlılara kadar her yaştan insana hitap etmesi, Denny’s restoranlarının en önemli özelliğidir. Akşam yemeği servisini bitirdikten sonra da bar konsepti ile hizmet vermektedir.

Tarih 1981’i gösterdiğinde restoran sayısını 1.000’e ulaştıran Denny’s, şu anda 2.200’ü aşan restoran zincirine sahip durumda. ABD dışında Kanada, Meksika, Porto Riko, Kosta Rica, Yeni Zelanda, Japonya ve Çin’deki restoranları ile de müşterilerine hizmet vermektedir.

Web site: www.dennys.com

e-posta: bedwards@edwardsglobal.com

2- C House

2007 yılında kurulan C House, kahve pazarında yeni kurulan bir şirket olmasına rağmen kısa sürede İtalya dışına yayılmıştır. İtalya’daki 30 şubesinin dışında Kanada, İspanya, Fransa, Polonya, Yunanistan, Bulgaristan, BAE, Fas ve Güney Kıbrıs’taki şubeleri ile toplam 45 şubeyle hizmet vermeye devam etmektedir.

2013’ten bugüne büyüme ve gelişmesini Ortadoğu ve Doğu Avrupa pazarlarında yapmak isteyen C House, yaptığı açıklamalarda Türkiye pazarına ayrı bir önem verdiklerini her fırsatta dile getirmektedirler.

C House’un en önemli özelliğinin kahvesi olduğunu söyleyen firma yetkilileri, rakiplerinden çok daha farklı bir anlayışla hizmet verdiklerini belirtmektedirler. Kahvesinin dışında yemek menüleriyle de iddialı olan C House’un bu alandaki en önemli kozları makarna, pizza ve sandviçleri.

Web site: www.chouseitalia.com

e-posta: ckouse@caffe-poli.it

3- Teriyaki

Türkiye’de, uzak doğu mutfağına olan ilgi her geçen gün daha da artmaktadır. Uzak doğu mutfağına duyulan bu büyük ilgiyi bir fırsata dönüştürmek de girişimcilerin elinde. Ünlü girişim dergisi Entrepreneur, Kanada merkezli Terika’yı wn hızlı servis yapan Asya restoranı ödülüne layık görmüştür.

137 restoranı bulunan Terika, her yıl ortalama 4 milyon tabak yemek servis etmektedir. Kanada şirketi olduğu için en güçlü olduğu Pazar Kanada’dır. Konsept olarak üç değişik işletme şekli olan Terika, Kanada haricinde İtalya, Honduras, Porto Rico, BAE, Panama, Bahreyn ve Kuveyt şubeleri ile de hizmet vermektedir. Türkiye pazarı ile yakından ilgilendiklerini belirten şirket yetkilileri, Türkiye’den master franchise başvurularını beklediklerini söylemektedirler.

Web site: www.teriyakiexperience.com

e-posta: njurkovic@teriyakiexperience.com

4- Mr. Pretzels

Türkiye’de bizim için simit ne ifade ediyorsa, Amerikalılar için de Pretzel onu ifade etmektedir. Adından da anlayabileceğiniz gibi, 1994 yılından bugüne 20 ülkede Mr. Pretzels markasıyla Pretzel satışı yapmaktadır. Amerika ve Avrupa’da çok fazla tüketilen bir ürün olan Pretzel buğday unu, bitkisel yağ, susam, malt ekmek mayası ve kaymaksız sütle üretilmektedir.

20 farklı ülkede 200’ü aşkın şube ile hizmet vermekte olan Mr. Pretzels, alanında en önde gelen markalardandır. Markanın en önemli özelliği ise, oldukça küçük boyutlu dükkanlarda müşterilerine hizmet vermesidir. Bundan dolayı Mr. Pretzels markası ile yurtdışındaki AVM’lerde küçük kiosklarda çok sayıda satış noktası bulunmaktadır. Mr. Pretzels, çikolatalı, tarçınlı ve parmesan peynirli pretzelleri ile oldukça popüler.

Web site: www.mrpretzels.com

e-posta: ncriconet@mrpretzels.com

5- Build-A-Bear Workshop

Çocuklarla ilgili olan bir işe girmek istiyorsanız, Build-A-Bear belki de aradığınız şeydir. Gelecekte en iyi kazandıran işlerden biri olarak çocuklara yönelik olan işleri öngörüyorsanız, Maxine Clark tarafından 1997 yılında ABD’de kurulmuş olan ve şu anda 400 mağazası ile hizmet veren Build-A-Bear markasına yatırım yapabilirsiniz.

ABD’nin dışında Brezilya, Kanada, Bahreyn, İrlanda, Almanya, Singapur, İsveç ve Japonya’da da mağazaları bulunan marka 20’den fazla ülkede faaliyet göstermektedir. İlk bakışta bir oyuncakçı havası veren marka, değişik hizmetleri ile de farklılık yaratmaktadır. Parti organizasyonları ve her çeşit temalı parti organizasyonları ile oldukça popüler olan bir markadır. Build-A-Bear Workshop mağazalarının ürün yelpazesini neredeyse tamamen oyuncak ayılar oluşturmaktadır. Binbir çeşit oyuncak ayı çocukların istediği gibi giydirilmekte ve satışı yapılmaktadır. Ayıları değişik şekillerde giydirebilmek için çok geniş bir kıyafet seçeneği de ürün çeşitliliğinde yer almaktadır.

Web site: www.buildabear.com

e-posta: bedwards@edwardsglobal.com

6- Rita’s Italian Ice

1984 yılında eski bir itfaiyeci olan Bob Tumolo tarafından ABD’de kurulmuştur. Tumolo’nun Rita’s Italian Ice’ı kurma amacı, en taze ve en iyi İtalyan dondurmasını Amerikalılara yedirmek olmuştur. Kısa zaman içinde de her şey arzuladığı gibi gitmiş ve Rita’s yeni şubeler açarak hızla Amerika’da yaygınlaşmıştır. ABD’de 625 şubesi olan Rita’s, ülkenin en yaygın İtalyan dondurma zinciri olarak bilinmektedir.

2011 yılında hisselerinin çoğu ve yönetimi Falconhead Capital tarafından satın alınan Rita’s, 2012 yılından itibaren Kanada, Çin ve Hindistan pazarına da girmiştir. Hindistan’da kısa sürede 50 şube açmayı planlayan şirket, Avrupa pazarında da hızlı bir büyüme hedefi gütmektedir. Dünyaca ünlü bir markanın Türkiye temsilciliğini almak isteyenler için Rita’s Italian Ice bulunmaz bir fırsat olabilir.

Web site: www.ritasice.com

e-posta: Bedwards@edwardsglobal.com

7- Maid2Clean

İngiltere’nin temizlik hizmetleri alanındaki bir numarası Maid2Clean’dır. Avrupa ve Amerika, temizlik hizmetleri konusunda Türkiye’ye oranla çok daha gelişmiş ve kurumsal bir yapıya sahiptir. Bu durum ofis ve ev temizliği için de geçerlidir. Bu sektörde faaliyet gösteren binlerce firma, yaptıkları işi çok profesyonel bir anlayışla yerine getirmektedirler.

Maid2Clean bu konudaki en profesyonel markalardan biri olarak öne çıkmaktadır. Kanada pazarında da faaliyet göstermeye başlayan marka, uluslar arası anlamda yatırımlarına devam etme kararı almış durumda. Şu anda 164 şubesiyle hizmet veren Maid2Clean, Türkiye pazarına da girmek isteyen markalardan biridir. Bu alanda yatırım yapmak isteyen girişimciler gerekli araştırmaları yaparak iletişime geçebilir ve kazançlı bir işin temellerini atabilirler.

Web site: www.maid2clean.co.uk

e-posta: sales@maid2clean.co.uk

8- Round Table Pizza

Pizza pazarı, tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de en hızlı büyüyen sektörlerden biridir. 1959 yılında William R. Larson tarafından ABD’de kurulan Round Table Pizza, 500’den fazla restoranı ile Amerika’nın en büyük pizza restoranlarındandır.

Round Table Pizza, diğer rakiplerinden yenilikçi olma özelliği ile ayrılmaktadır. Son 10 yıl içinde 30 yeni ve başarılı pizza çeşidi çıkarak marka, sürekli olarak menüsünü yenilemektedir. Restoranların %80 kadarı franchise olarak işletilen bu dev pizza markasının hem restoran, hem de take away’e dönük corner konsepti de bulunmaktadır. Birçok pizzacıdan ayıran diğer bir özelliği de pizzalarının günlük hazırlanan malzemelerden üretilmesidir.

ABD dışındaki faaliyetleri sınırlı kalmış olan marka, artık yeni pazarlara açılma kararı almış ve buna göre planlamalar yapmıştır. Markanın hedef pazarlarından biri de Türkiye’dir. Ülkemizde master franchise arayışlarına hız veren Round Table Pizza, Türkiye’nin çok ciddi bir potansiyele sahip olduğunu düşünmektedir. Gıda sektöründe marka arayan girişimciler için biçilmiş kaftan olan marka ile gelecekte çok güzel yatırımlar yapılabilir.

Web site: www.roundtablepizza.com

e-posta: bedwards@edwardsglobal.com

9- The Melting Pot

İsviçre mutfağını düşündüğünüzde aklınıza ilk gelecek olan şey fondü’dür. Fondü denince de ilk akla gelen marka ve tek isim de The Melting Pot’tur. Ana yemekleri olan et ve peynir fondüsü dışında, küp şeklinde dilimlenmiş kuru kek ve bisküvilerle birlikte, türlü meyvelerin çikolata soslu olarak sunulduğu çikolatalı fondüsü de oldukça popüler.

Fondü’nün en baş özelliği masadaki ispirto ocağının olması ve yiyeceğin burada pişirilerek veya sosa bulanarak yenmesidir. Bu özelliği ile The Melting Pot, ABD’nin en yaygın ve bilinen fondü restoranı konumundadır. İlk şubesini 1975 yılında faaliyete geçiren firma, bugün 150’yi aşkın restoranı ile hizmet vermeye devam etmektedir. ABD dışında Meksika ve Kanada’da da oldukça popüler bir markadır. The Melting Pot, uzun süredir Türkiye pazarına girmek için fırsat kollamakta ve girişimcileri beklemektedir.

Web site: www.meltingpot.com

e-posta: bedwards@edwardsglobal.com

10- BrightStar Care

Yaşlı insan nüfusu dünya genelinde giderek artmaktadır. 2000 yılında 60 yaş üzerindeki insan nüfusu 650 milyon kadarken, 2050 yılına gelindiğinde bu rakamın 2 milyarı bulması beklenmektedir. Bu sayılara bakılacak olursa, ileride yaşlılara yönelik ürün pazarının hangi oranda büyüyebileceği görülebilmektedir. BrightStar Care, yaşlı bakımında dünyada parlayan bir marka olup, yaşlılara evde bakım hizmetleri vermektedir. 2002 yılında ABD’de Shelly ve JD Sun tarafından kurulan şirket, Amerika genelinde toplam 250’den fazla noktada bulunmaktadır. Alanında faaliyet gösteren diğer firmalardan farklı olarak medikal hizmetler de sunan marka, yaşlılar için her türlü bakım hizmetini yerinde vermektedir. BrightStar Care, günlük bakım hizmetlerinin yanında, bünyesindeki hemşire ve doktorları ile tıbbi destek de sağlamaktadır. ABD dışında Kanada’da da hizmet vermekte olan şirket, bundan sonraki hedefini Avrupa pazarına yöneltmiştir. Türkiye’de de bu alanda yatırım gerçekleştirmek isteyen girişimciler için oldukça cazip bir fırsat sunmaktadır.

Web site: www.brightstarcare.com

e-posta: rhays@egs-intl.com

11- Beef ‘O’ Brady’s

1985 yılında Jim Mellody tarafından ABD’de kurulan Beef ‘O’Brady’s, Arkadaşların ve ailelerin bir araya gelerek yemek yiyebilecekleri, bir yerinde de bol miktarda spor müsabakalarının gösterildiği bir pub olarak faaliyet göstermeye başlamıştır. Bugün Amerika’da 21 eyalette 250’ye yakın şubesiyle hizmet vermeye devam etmektedir.

ABD Florida merkezli olarak faaliyette bulunan şirket aslında tipik bir aile restoranı olarak öne çıkmaktadır. Aile büyükleri yemeklerini yiyip içkilerini içerken, küçük çocuklar da başka bir köşede video oyunları oynayarak eğlenebiliyorlar. Yemek menüsü daha çok İrlanda tatlarını içerse de, her damak tadına uygun oldukça geniş bir menüsü de bulunmaktadır. Bu tür bir yatırım yapmak isteyen girişimciler için oldukça ilgi çekici bir iş fikri olup, şirket Türkiye’den gelecek olan master franchise taleplerine sıcak bakmaktadır.

Web site: www.beefobradys.com

e-posta: info@beefobradys.com

12- Kono Pizza

Pizza sektörü, tüm dünyada olduğu gibi Türkiye’de de oldukça popüler ve rekabetçi bir piyasaya sahip. Dünyaca ünlü birçok pizza markası var, ancak farklılaşmak bu markaların arasından sivrilmek için önemli bir noktadır. Kono Pizza, diğer pizza markalarından farklı olarak özel bir pişirme tekniği kullanmasıdır. Bu tekniği kullanarak pizzayı müşterilerine külah içinde sunmaktadır. Dolayısıyla, üretiminden pişirme tekniğine kadar uygulamaları tamamen farklıdır.

İtalya merkezli olan Kono Pizza’nın ülke dışında Fransa, Kanada, Portekiz ve Japonya dahil toplam 100’ü aşkın restoranı bulunmaktadır. Yakın geçmişte Avustralya pazarına da giriş yapan şirket, Türkiye pazarına da master franchise ile giriş yapmak istiyor. Şirket, master franchise alan girişimcilerin ilk altı ay sonunda bir yeni şube açmalarını, takip eden bir yıl sonunda da şube sayısını altıya çıkarmalarını istemektedir. Şirket, pişirmede patenti kendilerine ait olan fırının dışında diğer ekipman ve yatırımları yerel ürünlerle yapabileceklerini de belirtmektedir.

Web site: www.konopizza.it

e-posta: denise.zucco@konopizza.it

13- Pop-A-Lock

İngiltere merkezli olarak 1991 yılında kurulan Pop-A-lock, İngiltere’nin en tanınmış ve yaygın çilingir zinciridir. Markanın uzmanlığı otomobiller olup, ev ve işyerleri için de çilingir hizmetleri sunmaktadırlar.

7/24 hizmet sunan marka, kurulduğu günden bugüne profesyonel bir çalışma anlayışı ile oldukça hızlı bir büyüme göstermiştir. İngiltere dışında özellikle ABD’deki bütün eyaletlerde faaliyet göstermesi de çok büyük bir başarı. Bu işe yatırım yapacak olan girişimcilere her türlü desteği vermeye hazır olan şirket, Türkiye’den master franchise taleplerine çok sıcak bakmaktadır.

Web site: www.popalock.com

e-posta: franchise@popalock.com

14- Gelatissimo

Avustralya merkezli olan Gelatissimo, 1950’li yıllarda İtalya’dan buraya göç eden Franco Lopresti tarafından tipik bir İtalyan restoranı olarak kurulmuştur. Avustralya’daki başarılı çalışmalarının ardından dış pazarlara da açılmış Endonezya, Filipinler, İtalya, Kuveyt ve Malezya gibi ülkelerde de şubeler açmıştır. Marka, özel ürünü olan gelatosu ile oldukça popüler bir marka haline gelmiştir. Gelato geleneksel İtalyan dondurmasına verilen isim olup, süt, şeker, yumurta, krema ve meyve gibi taze malzemelerden üretilmektedir.

Bilinen dondurmalardan farkı ve en önemli özelliği taze bir dondurma olmasıdır. İçeriğinde koruyucu maddelerin bulunmaması nedeniyle -12, -16 derecelerde tezgahta tutulmaktadır. Muhafazası bu şekilde yapıldığı için raf ömrü de oldukça kısadır. Gelatissimo, bu özel dondurmasını artık Türkiye pazarında da sunmak istiyor ve girişimcileri bekliyor.

Web site: www.gelatissimo.com.au

e-posta: admin@gelatissimo.com.au

15- Little Impressions

Bebeklerin el ve ayak kalıplarını çıkaracağınız bir işiniz olmasını ister misiniz? Little Impressions size oldukça ilginç bir iş sunuyor. Özel bir alet kullanılarak bebeklerin el ve ayak parmaklarından kalıplar çıkarıyorsunuz ve bu kalıpları müşterilerinize çok hoş çerçevelerle sunuyorsunuz.

Çok kısa bir işlemler yapılan kalıplar, bebekleriniz büyüdüğünde oldukça özel birer hatıra olarak kalabiliyor. Oldukça düşük bir yatırım gerektiren bu ilgi çekici iş için AVM’ler uygun bir iş ortamı sağlamaktadır. Türkiye’den bu konuda master franchise alacak olanlar acele etsin.

Web site: www.littleimpressions.com

e-posta: tonyf@little-impressions.com

16- Candy Cakes

İngiltere’nin başkenti Londra merkezli olarak kurulan Candy Cakes, girişimciler için oldukça ilginç bir iş sunmaktadır. Ürünleri, daha ilk bakışta müşterileri kendisine çekmektedir. Çok yaygın olmamakla birlikte, büyüme potansiyeli çok yüksek bir iş. Candy Cakes, taze hazırlanmış kahve çeşitlerinin yanı sıra, birbirinden lezzetli pasta ve kekleri de müşterilerinin beğenisine sunmaktadır.

Candy Cakes’in en önemli ürünleri kahve ve kek çeşitleridir. Bunun yanında müşterilerinden doğum günü veya nikah için pasta siparişleri de almaktadır. Küçük çaplı dükkan konsepti ile faaliyet gösterilebilen Candy Cakes, düşük yatırım maliyeti ile de oldukça caziptir. Türkiye pazarında master franchise olarak yatırımcılarını beklemektedir.

Web site: www.candycakes.com

e-posta: franchising@candycakes.com

17- Smoothie Factory

Smoothie, ABD’de çok popüler olan bir alkolsüz içecektir. Özellikle yaz aylarında serinlemek için tüketilen bu içecek, karışık meyve kokteylinin parçalanmış buz karışımı ile yapılmaktadır.  1996 yılında kurulan şirket ABD, Çin ve Vietnam pazarı dahil toplam 83 mağazası ile hizmet vermektedir.

Smoothise Factory’nin kurucusu olan James Villasana, ülkemiz pazarı ile çok yakından ilgilenmekte ve girişimcileri beklemektedir. Marka, özellikle Rusya ve Ortadoğu ülkelerinde yeni şubeler açmayı da hedeflemektedir.

Web site: www.smoothiefactory.com

e-posta: info@smoothiefactory.com

18- Anytime Fitness

Anytime Fitness, 7/24 açık bir spor salonu işletmesidir. 2002 yılında Chuck Runyon ve Jeff Klinger tarafından kurulan şirket, kısa sürede oldukça hızlı bir büyüme göstererek önemli bir başarıya imza atmıştır.

Markanın ABD’de 1816, ABD dışında 355 şube olmak üzere toplam 2151 şubesi hizmettedir. Tüm dünyada 1,5 milyonun üzerinde üyesi bulunmaktadır. ABD’de hemen hemen her yerde hizmet veren Anytimes Fitness, Kanada, Avustralya, Meksika, İngiltere, Yeni Zelanda, İrlanda, Hindistan, İspanya, Polonya, Hollanda, katar ve Japonya’da da faaliyet göstermektedir. Giderek daha da yaygınlaşan Anytimes Fitness, Türkiye pazarından da yatırımcıları beklemektedir.

Web site: www.anytimefitness.com

e-posta: markdaly@anytimefitness.com

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (No Ratings Yet)
Loading...


fc_paylas.gif (150×23)

Soru sorun cevaplansın!

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir