Türktelekom Avea Sms İle Kredi Notu Sorgulama

Reklamlar


turk-telekom-sms-kredi-puani

Türk Telekom Avea (Kısa mesajla) Sms İle Kredi Notu Sorgulama

Kredi notu öğrenmenin en yaygın yolu findeks ancak düşük bir ücretle alternatif kredi notu öğrenme yolları da mümkün, işte detaylar. Türk Telekom ülkemizin sabit hatlı telefon servis sağlayıcısı olarak biliniyor, son dönemlerde gerçekleştirdikleri teknolojik altyapı çalışmalarının yanı sıra büyük GSM operatörlerinden olan Avea’yı da bünyelerine katarak güçlerine güç katmış durumdalar.

Özellikle son dönemlerde 118 18 bilinmeyen numaralar servisinde gerçekleştirilen büyük başarılar ile adından söz ettiren Türk Telekom bundan böyle Avea Gsm operatörü üzerinden sms ile kredi notu sorgulama işleminin de gerçekleştirilmesini sağlıyor.

Bu işlem için çok kısa bir süre ayırmak ve cep telefonunuzun kısa mesaj bölümüne gerekli kısa kodu girmek gerekiyor, ardından sadece bir kaç dakika içerisinde kredi değerlendirme puanınız iyi, orta, kötü ve puan şeklinde yine cep telefonunuza kısa mesaj ile iletiliyor.

Türk Telekom Avea sms ile kredi notu sorgulama işlemi için izlemeniz gereken yolu aşağıda detaylarıyla sizlere sunuyoruz. Birlikte inceleyelim;

Sms ile Türktelekom Avea Kredi Notu Sorgulama İşlemi

Cep telefonları ilk çıktıkları dönemlerde sadece iletişim yani bir birimiz ile konulurken kullandığımız telekominikasyon aletleriydi ancak günümüz şartları ve teknolojik altyapısı sayesinde artık cep telefonlarımızı kullanarak tüm bankacılık işlemlerinin yanı sıra aynı zamanda bir çok hayati önem taşıyan işlemi de kolaylıkla gerçekleştirebiliyoruz. Avea kredi notu sorgulama işlemi için;

* Cep telefonunuzun kısa mesaj bölümüne TC Kimlik No yazarak bu mesajı 1122’ye göndermek yeterli oluyor.

* Bu işlem için ödemeniz gereken hizmet bedeli 9 TL olarak ücretlendiriliyor ve gerçekleştireceğiniz farklı her yeni sorgu için yine 9 TL ödemeye devam edeceksiniz.

Kredi Notu Puanı Nasıl Değerlendirilir?

Kredi notunuz 0 puan ile 1900 puan aralığında değerlendirilir ve başvurunun gerçekleşmesinin ardından sadece bir kaç dakika içerisinde iyi, orta, kötü ve puanınızla birlikte  yine cep telefonunuzun kısa mesaj bölümüne iletilir.

* Buna göre kredi notunuz 1000 puanın altında ise ülke ortalamasının altına düşmüşsünüz demektir ve bu durumda kredi notunuzun yükseltilmesi gerekmekte. Ancak puanınız 1000 puanı aşıyorsa o halde aylık sabit geliriniz ile doğru orantılı olarak kredi kullanabilme hakkına sahip olabiliyorsunuz.

Not: Kredi başvurusu gerçekleştirerek kredinizin olumsuz sonuçlanması kredi notunuzun daha çok düşmesine neden olacaktır. Bu nedenle bankalara kredi başvurusu gerçekleştirmeden önce kesinlikle kredi notu sorgulama işlemi gerçekleştirmeli ve buna göre başvurunuzu gerçekleştirmelisiniz.

Detaylı olarak incelemelerini gerçekleştirmiş olduğumuz Türk Telekom Avea sms ile kredi notu sorgulama işlemi ile ilgili konuya eklemek istediklerini veya sorularını ile ilgili yorumlar bölümünden bize ulaşabilirsiniz.

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (No Ratings Yet)
Loading...


fc_paylas.gif (150×23)

Soru sorun cevaplansın!

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir