Üç Adımda Borsadan nasıl para kazanılır

Reklamlar


Borsadan nasıl para kazanılır

3 Adımda Borsadan nasıl para kazanılır, işte borsada kazanmak için en temel ve önemli 3 unsur. Borsa’da para kazanmak için hisse senedi gibi bazı ürünleri alıp satmak gerekir. Bu alım satımların arasında kalan para kazanılan para olmaktadır. Fakat, borsadan para kazanmak için çeşitli tespitlerin yapılması, isabetli analizler olması gerekir. Borsa asla şans sayesinde para kazanılan bir yer değildir. Teknik ve temel analizlerin yapılması gerekmektedir. İşte, borsadan nasıl para kazanılır?

Borsada kazanmanın yolu şu 3 maddeyi iyi uygulamaktan geçiyor, şimdi bu maddeleri kısa kısa inceleyelim.

  1. Dikkatli Analiz
  2. Temel analiz 
  3. Teknik analiz

Borsada Kazanmak için iyi analiz nasıl yapılır?

Borsada para kazanmanın belki de birinci yolu, analiz yapmaktır. Hisse senedi alım ve satımı yapılan borsalar için, hisse senedi analizi nasıl yapılır ile başlamak belki de en doğrusudur. Hisse senedi alırken, hisse senedinin alınacağı firmanın kar, satış, ihracat ve sermaye durumlarına bakmak yeterliydi. Artık bunlara bakarak asla yatırım yapılmıyor. Analiz yapılırken, şirketin nakit alımı, faiz, amortisman ve vergi öncesi karı, faaliyetleri, stok değeri, hazır değerler kalemi mutlaka incelenmelidir. Bunlar doğru olarak incelenirse kazandıran doğru hisse senedi de seçilmiş olur.

Temel analiz yaparak borsadan nasıl para kazanılır?

Temel analiz; çeşitli finans verileridir. Para politikaları, şirket haberleri, ekonomik raporlar gibi verilerden oluşur. Haber sitelerinde geçen haberler bile teknik birer analizdir. Hangi ülkede yatırım yapılacaksa o ülkenin finans haberleri seçimlerde iş görecektir. Çünkü, borsalar siyasi olaylardan, terörden hatta politikadan çok etkilenir. Bu bilgilerin takibi yapılmadan borsada işlem yapmamalıdır. Teknik analizi öğrenmek süre alan bir durumdur. Temel analizi takip etmek daha kolaydır. Televizyon ve internet en iyi analiz takibi yapılan noktalardır. Borsadan para kazanmak için analiz kısmı çok iyi öğrenilmelidir.

Teknik analiz yaparak borsadan nasıl para kazanılır?

Teknik analiz, fiyat hareketleri ve gelecekte piyasa hareketlerini, alım satım hacmini geçmiş piyasa hareketlerine ait tablolara bakarak tahmin etmeye verilen isimdir. Aslında teknik analiz, dünün, yarının ne olacağına dair bir resim ortaya koymaktır. Teknik analistler, alım satım yaparken, günlük ve aylık, haftalık tabloları incelerler.

Teknik analiz, fiyatların bir bütün içinde tamamen birbiri ile bağlantılı hareketler içerisinde yol aldığını düşünür. Tüm fiyatlar, bir döngü içerisinde birbirini takip eden bir seyirdedir. Fiyatların oluşturduğu grafikler, geçmiş dönemle bir araya gelince benzeşir.

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (No Ratings Yet)
Loading...


fc_paylas.gif (150×23)

Soru sorun cevaplansın!

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir