Ücretsiz Kredi Notu Sorgulama Yapan Kurumlar

Reklamlar


ucretsiz-kredi-notu-3004

Ücretsiz Kredi Notu Sorgulama Yapan KurumlarKredi notu Merkez Bankası tarafından tüm bankalara gerçekleştirdiğiniz ödemelerin inceleme altına alınması ile belirlenen ve ödeme performansınızın ölçülerek belirlenen, karne niteliğinde bir değerdir. Tüm bankalar kredi notu sorgulama işlemi uygulamadan kredi kullandırmamakla birlikte, Merkez Bankasının ortak havuzundan tüm bankalar sorunsuz şekilde bilgi alabilmektedir.

Ücretsiz kredi notu sorgulama ve öğrenme

Bir çok farklı kurumdan yapılabilen ücretsiz kredi notu sorgulama işlemi özellikle internet üzerinden gerçekleştirildiğinde ücretsiz olarak öğrenilebilmektedir, ancak cep telefonu üzerinden sağlanan kredi notu öğrenme işleminde belirli tarifeler üzerinden ücretli işlem gerçekleştirilmektedir.

Tüm mecralar üzerinden ücretli ve ücretsiz kredi notu sorgulama yapan kurumlar ve finans kuruluşlarını inceleme altına aldık.

Findeks.com Kredi Notu Sorgulama

Son dönemlerin en popüler kredi notu öğrenme kanallarından bir tanesi Findeks.com olarak dikkat çekiyor, özellikle en son güncellenen puanşarı öğrenebilmek için kullanabileceğiniz en interaktif mecralardan bir tanesi.

* Findeks.com ücretsiz kredi notu sorgulamak için öncelikle internet tarayıcınızdan siteye giriş yapmanız gerekiyor. Burada kurum sizden ücretsiz olarak üye olmanızı talep ediyor. Üyelik formunu doldurduktan sonra düzenlemiş olduğunuz bilgilere göre kullanıcı adı ve şifreniz ile sisteme giriş yapıyorsunuz.

* Sistem içerisinden ücretsiz olarak kredi notu sorgulamak mümkün. Bu hizmet için hiç bir ücret talep edilmiyor sadece üye olup bilgilerinizi sisteme kaydettikten sonra ücretsiz olarak dilediğiniz sayıda kredi notunuzu öğrenebilirsiniz.

* Ancak son dönemlerde kredi notu sorgulama işleminin artık ücretli hale gelebileceği ve bu bedelin 5 TL gibi bir standart ücret olarak belirleneceği söylentiler arasında.

* Buna ek olarak bir başka bireyin TC kimlik numarası ile kredi notunu öğrenmek için 8 TL gibi bir ücret ödemeniz gerekmekte.

* Kredi notunuz hem rakamsal bazda hem de iyi, orta ve kötü olmak üzere değerlendirilerek bilgi verilir.

Banka Şubelerinden Kredi Notu Sorgulama

Banka şubelerinden kredi başvurusu gerçekleştirmeden önce belirli koşulları yerine getirerek kredi notunuzu öğrenebilir ve buna göre kredi notu kredi kullanmaya uygun ise başvuru gerçekleştirebilirsiniz. Bunun için;

* Öncelikle kredi kullanacağınız banka şubesini ziyaret ederek buradan bireysel krediler bölümünü ziyaret ediyoruz. Buradan sonra gerçekleşecek işlemler pek çok banka için farklılık göstermekle birlikte genellikle aşağıda açıkladığımız gibidir.

* Bazı bankalar kredi notu sorgulama işlemi için dilekçe talep etmekte ve sonrasında 10 ile 15 TL arasında bir ücret karşılığında gerçekleştirebiliyorsunuz. Bazı bankalarda ise banka memuru sizin kimlik bilgileriniz ile sisteme giriş gerçekleştirerek kredi notunu görerek ücretsiz olarak açıklamaktadır.

Turkcell Kredi Notu Sorgulama

Cep telefonunuzun kısa mesaj bölümünden aşağıda belirtilen kısa kodları girerek kolaylıkla kredi notunuzu öğrenebilmeniz mümkün.

* Bunun için Turkcell hatlı cep telefonunuzun kısa mesaj bölümüne TC Kimlik no (boşluk) Doğum tarihinizi yazarak 1122’ye göneriyoruz.

* Kredi notu bilginiz iyi, orta ve kötü şeklinde size yine kısa mesaj ile iletiliyor. Turkcell kredi notu sorgulama işlemi 9 TL olarak ücretlendiriliyor ve talebinizin ardından sadece bir kaç dakika sonra iletiliyor.

Kredi Notunuzu Yükseltme Yolları

* Kredi notunuzun yükselebilmesi için tüm banka borçlarınızın düzenli ve zamanında ödenmesi çok önemlidir. Buna ek olarak daha önceden kalma icralık bir borcunuz bulunuyorsa borcun ödenerek temiz kağıdının alınmasının ardından en 6 ay kadar siciliniz eski temiz haline dönmeyecektir.

* Son olarak bankalar üzerinden gerçekleştireceğiniz tüm fatura ödeme işlemleri sizin nakit akışınızı bankalara gösterme yollarından bir tanesidir bu nedenle tüm ödemelerinizi bankalar üzerinden gerçekleştirmelisiniz. Ayrıca kişisel birikimlerinizin de bankalarda değerlendirilmesi çok büyük avantaj sağlayacaktır.

Not: Ücretsiz kredi notu sorgulama yapan kurumlar üzerinden gerçekleştireceğiniz işlemlerle ilgili veya yeni yöntemlerle ilgili her türlü ek bilgiyi yorumlar bölümünden iletebilirsiniz.

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (1 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...


fc_paylas.gif (150×23)

Soru sorun cevaplansın!

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir