Ucuz kasko nasıl yaptırılır?

Reklamlar


ucuz kasko sigortası

Ucuz kasko yaptırmak için bunlara dikkat edin, işte detaylar. Trafik ülkemizin en önemli sorunlarının başında gelmektedir. Bu sorunla baş etmek zorunda kalan araç sahiplerinin belli bazı sorumlulukları da üstlenmesi gerekmektedir. Bu amaçla trafikte araçlarının olası risklere karşı korunması ve güvence altına alınması konusu öne çıkmaktadır. Bunu sağlamak için de sigortalar arasında en çok yaptırılan kasko sigorta poliçesini yaptırmak gerekmektedir.

Kasko sigorta poliçesi satan şirketler müşterilerine en uygun kasko seçenekleri sağlamak amacıyla avantajlı şartlar sağlasa da, araç sahipleri yine de ucuz kasko seçeneklerini araştırmaktadırlar. Bunu sağlamak amacıyla güvenilir olmayan firmalardan kasko poliçesi almak doğru gelmiyor, ancak bazı yöntemleri uygulayarak ucuz kasko sahibi olmak mümkün olabilmektedir. Bu durumda, yasal sınırlar gözetilerek ucuz kasko nasıl yaptırılır? Kısaca anlatmaya çalışalım;

1- İlk önce kasko karşılaştırması yapılmalıdır. Sigorta şirketlerinin sunduğu kasko poliçelerinin maliyetlerine bakıp bunları karşılaştırarak en uygun kasko seçeneğine ulaşabilirsiniz.

2- Kasko poliçelerindeki kasko teminatları, ödenecek toplam ücreti arttıran unsurlardan biridir. Kasko poliçesi satın almadan önce, hangi teminatlara gereksinim duyduğunuzu belirlemeniz, ihtiyaç duymayacağınız teminatları çıkarmanız ve sizin bilginiz dışında eklenebilecek teminatlara bakmanız sigorta maliyetini etkileyen faktörlerdir.

3- Şirketlerin dönem dönem uygulamaya koydukları kasko kampanyalarından ve indirimlerinden haberdar olmaya çalışın. Sağlanan kasko indirimlerinin size uygun olup olmadığına bakın. Hasarsızlık indirimi hakkınız varsa bunun uygulanmasını sağlayın. Bunu yaparken de sigorta şirketlerinin farklı oranlarda indirim sağladığını bilin.

4- Kasko fiyatları üzerinden %1-2 oranlarında ek bir maliyetle muafiyetli kasko poliçesi alarak, ufak sayılabilecek hasarları kendinizin ödemesi durumunda yaklaşık %40 oranında bir indirimden yararlanma şansını yakalayabilirsiniz.

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (No Ratings Yet)
Loading...


fc_paylas.gif (150×23)

Soru sorun cevaplansın!

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir