Üniversite Öğrencilerine Burs Veren Kurumlar

Reklamlar


burs-veren-yerler

Üniversite Öğrencilerine Burs Veren KurumlarÖğrenciler, üniversiteyi kazandıktan sonra gözünü burs veren kurum ve kuruluşlara çevirmektedir. Özellikle maddi zorluk yaşayan öğrenciler ve dar gelirli aileler için burs veren kurumların önemi büyüktür.

Üniversite öğrencilerine burs veren kurumlar verdiği destekle öğrencilerin daha rahat bir öğrencilik hayatı geçirmesine fırsat tanımaktadır. Ayrıca, ailelerde bu kurumlar sayesinde ekonomik olarak biraz daha rahatlamaktadır.

Ülkemizde, karşılıksız olarak burs veren birçok kurum bulunmaktadır. Makalemizde, üniversitelilere burs veren kurumlar listesini sizler için hazırladık. İşte burs veren kurumlardan bazıları;

Atatürkçü Düşünce Derneği Burs veriyor

Her yıl Atatürkçü Düşünce Derneği tarafından çok sayıda öğrenciye karşılıksız olarak burs verilmektedir. Burs başvuruları her yıl yenilenmektedir. Bulunduğunuz şehirdeki Atatürkçü Düşünce Derneği aracılığıyla burs başvurunuzu yapabilirsiniz.

Türkiye Diyanet Vakfı Burs veriyor

Türkiye Diyanet Vakıf 2011 yılından günümüze kadar 250 bine yakın öğrenciye burs veren bir vakıf olarak karşımıza çıkmaktadır. Vakıf, burs vermek için vatandaşlarımızdan bağış almakta ve bu bağışları da öğrencilere burs olarak vermektedir. Vakıf, her yıl burs başvurusu kabulü yapmaktadır.

Türk Eğitim Vakfı Burs veriyor

Her yıl binlerce öğrenciye burs veren Türk Eğitim Vakfı, sadece üniversite öğrencilerine değil, orta öğretim, yüksek lisans ve doktora öğrencilerine de burs fırsatı sunmaktadır. Vakıf tarafından kız öğrencilere yönelik olarak yurt bursu da verilmektedir. Vakıf, ayrıca sınavda ilk 5000’e giren öğrencilere ayrı bir burs olanağı da sunmaktadır. Vakıf tarafından bu yıl belirlenen tutarlara göre, mesleki orta öğretim öğrencilerine 160 TL, üniversite öğrencilerine 480 TL, yüksek lisans öğrencilerine 800 TL ve doktora öğrencilerine 1120 TL burs verilmektedir.

Vehbi Koç Vakfı Burs veriyor

Her yıl binlerce öğrencinin ihtiyaçlarını karşılamak üzere burs veren vakıflardan birisi de Vehbi Koç Vakfıdır.  Vehbi Koç Vakfından burs alabilmek için Eylül ayı içerisinde burs başvurusunda bulunmak gerekmektedir. Vakıf tarafından ayrıca Koç grubu şirketlerinde çalışanların çocuklarına da ayrı bir kontenjandan burs verilmektedir.

Alarko Holding Burs veriyor

Alarko Holding her yıl öğrencilerin ihtiyaçlarını karşılamak üzere burs veren kurumlar arasında bulunmaktadır. Alarko Holding, sosyal sorumluluk projeleri altında burs vermektedir. Başvuru takiplerini Alarko Holding internet sitesinden yapılacak duyurulardan öğrenebilirsiniz.

Toplum Gönüllüleri Vakfı Burs veriyor

Toplum Gönüllüleri Vakfı tarafından her yıl yüzlerce öğrenci için burs verilmektedir. Vakıf tarafından toplanan bağışlar öğrencilere burs olarak verilmektedir. Toplum Gönüllüleri Vakfı burs başvuruları 2016 yılı itibariyle Ağustos ayında başladı. Vakıf tarafından belirlenen şartları karşılayan öğrenciler başvuruda bulunabilmektedir.

Şahinler Holding Burs veriyor

Şahinler Holding tarafından her yıl 500 öğrenci için burs verilmektedir. Şahinler Vakfı tarafından belirlenecek olan tarihlerde yapacağınız başvurularla, Vakıftan burs alma imkanınız olabilmektedir.

Milli Eğitim Vakfı Burs veriyor

Milli Eğitim Vakfı 35 yıldır eğitime destek veren bir vakıf olarak bilinmektedir. Her yıl binlerce öğrenciye burs veren Vakıf, verdiği bursları bağışlardan elde etmektedir. Başvuru tarihlerini takip ederek bu vâkıfa da burs başvurusunda bulunabilirsiniz.

Tübitak Burs veriyor

Türkiye Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Kurumu olan Tübitak, her sene çok sayıda öğrenciye burs desteği vermektedir. Her eğitim düzeyindeki öğrenciler için burs veren Tübitak’a burs başvurusunda bulunmak için, kurumun belirleyeceği başvuru tarihlerini takip etmeniz gerekmektedir.

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (No Ratings Yet)
Loading...


fc_paylas.gif (150×23)

Soru sorun cevaplansın!

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir