Üniversite Öğrencilerine Kredi

Reklamlar


ogrenciye-kredi

Üniversite öğrencilerine kredi: Öğrenciler ihtiyaçlarını karşılamak için Öğrencilere özel kredi ve kredi kartı gibi banka ürünlerine başvurmaktadırlar, bu bankalardan bazıları faizsiz ve kefilsiz bazıları ise faiz alırken, kefil şartı da aramaktadır, bankalar herhangi bir geliri olmayan öğrenci statüsündeki kişilere kredi verirken biraz daha temkinli davranıyorlar, işte sadece Üniversite öğrencilerine özel kredi veren bankaları sizler için araştırdık, işte ayrıntılar.

Bankalar kredi verirken birçok koşul aramaktadır. Bu koşullardan bir tanesi de kredi notudur. Kredi notunun yüksek olması daha kolay kredi alınabileceğinin de garantisini vermektedir. Ancak söylenenin ve bilinenin aksine üniversite öğrencisine kredi diye bir durum söz konusu dahi değildir.

Hiçbir banka üniversite öğrencisine kredi vermeyecektir. Ancak bunun aksine üniversite öğrencisi olup da kefille kredi alınabilir. İhtiyaç kredisi adı altında alınabilecek olan bu kredilerin de bankaların kolaylıkla vereceği söylenemez. Bankalar kredi notundan sonra kredi vereceği kişide ilk baktığı nokta gelir durumudur. Düzenli bir geliri olmayan kişiye de doğal olarak kredi vermeyeceklerdir. Ancak üniversite öğrencisi olmasına rağmen düzenli geliri olan ve bunu ispatlayan kişi krediden faydalanacaktır.

Üniversite öğrencilerine Özel Kredi Veren Bankalar

  • Garanti  Bankası Öğrenciler için İhtiyaç Kredisi
  • AKBank Öğrenciler için İhtiyaç Kredisi
  • Odeabank Öğrenciler için İhtiyaç Kredisi
  • İş Bankası Öğrenciler için İhtiyaç Kredisi
  • Halk Bank Öğrenciler için İhtiyaç Kredisi
  • Vakıfbank Öğrenciler için İhtiyaç Kredisi

Garanti Bankası İhtiyaç Kredisi: Üniversite öğrencilerine özel kredi, ihtiyaç kredisi adı altında sunulmaktadır. Garanti Bankası ihtiyaç kredisi için başvuruları internet bankacılığı üzerinden ve şube yoluyla yapabilirsiniz. Garanti Bankası ihtiyaç kredisinde %1,19 oranında faiz uygulanmaktadır. Garanti Bankası ihtiyaç kredisini 50.000 tl limite kadar sunmaktadır.

AkBank İhtiyaç Kredisi: AkBank ihtiyaç kredisi ile Üniversite öğrencilerine de kefilsiz kredi alınabilir. Ak Bank ihtiyaç kredisinden yararlanmak için en az 18 yaşında olmanız gerekmektedir. Geliri belgeleyen kişiler kolay bir şekilde kredi alabilir. Kredinin alınabilmesi için kredi vadesi yapıldıktan sonra her vade ailenin aylık gelirinin %50’sinde daha fazla olmamalıdır. AK Bank ihtiyaç kredisi başvurusu hem şube yoluyla hem de internet bankacılığı ile yapılabilir.

Odeabank İhtiyaç Kredisi: Odeabank ihtiyaç kredisini üç ana başlık altında sunmaktadır. Bireysel finansman kredisi, nakit hazır ihtiyaç kredisi ve odea sms ve web kredi. Öğrencilerin Odeabank’tan faydalanabilecekleri en uygun kredi nakit hazır ihtiyaç kredisidir. Odeabank ve eski Tekstil Bank şubelerinden yapabileceğiniz başvurular ile nakit hazır ihtiyaç kredisine sahip olabilirsiniz. Nakit hazır ihtiyaç kredisi için Odeabank kefil, ipotek talep etmemektedir.

İş Bankası İhtiyaç Kredisi: İş Bankasının sunmuş olduğu bireysel ihtiyaç kredisinden üniversite öğrencileri de faydalanabilir. Hem şubeye giderek hem de internet bankacılığı kullanarak yapılabilen başvurular sayesinde öğrenciler öğrencilik hayatlarını daha çok refah içinde sürdürebilir. İş Bankası ihtiyaç kredisi başvurusu için gerekli belgelerle birlikte şubeye gitmek en doğru başvuru şekli olacaktır.

Halk Bank İhtiyaç Kredisi: 36 aya varan vade imkânı sunan Halk Bank ile ihtiyaç kredisi alabilirsiniz. Halk Bankın sunduğu ihtiyaç kredisinden öğrencilerde yararlanabilmektedir. Öğrencilerinde yararlanabileceği ihtiyaç kredisi düşük faiz oranlarıyla müşterilerinin karşısına çıkmaktadır. Halk Bank ihtiyaç kredisi başvurusu için şubeye gitmek gerekmektedir.

Vakıfbank İhtiyaç Kredisi: Vakıfbank da ihtiyaç kredisi adı altında Üniversite öğrencilerine özel kredi sunan bankalar arasında bulunmaktadır. Öğrenciye verdiği kredilerde düşük faiz oranı uygulayan ve 36 aya varan vade seçenekleriyle yüz güldüren Vakıfbank ihtiyaç kredisinden Vakıfbank internet şubesine giderek başvuru yapılabilir.

Kredi Almak İçin Gerekli Belgeler

Kimlik tespiti için nüfus cüzdanı, ehliyet ya da pasaport

İkametgâh belgesi için son 3 aya ait fatura ya da onaylı ikametgâh belgesi

Gelir tespiti için belge

Herhangi bir taşınmaz Mülk belgesi

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (No Ratings Yet)
Loading...


fc_paylas.gif (150×23)

Soru sorun cevaplansın!

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir