Üyelik ücreti (Aidatı) olmayan kredi kartları

Reklamlar


üyelik ücreti olmayan kredi kartları

Üyelik ücreti (Aidatı) almayan bankalar

Günümüzde kredi kartları hemen herkesin kullandığı ödeme araçlarının başında gelmektedir. Bankalar verdikleri kredi kartları için üyelik ücretleri almakta, ancak bunun yasal olup olmadığı halen tartışılmaktadır. Kredi kartı sözleşmelerinde üyelik ücreti ya da aidat alınmasına ilişkin maddeler bulunsa da, kredi kartı kullananlar bu aidat ücretlerini ödemekistememektedirler. Buna bağlı olarak da bankalar, üyelik ücreti olmayan fakat faiz oranları ve kapsamı farklı kredi kartlarını müşterilerinin kullanımına sunmuşlardır. Yazımızda bazı bankaların aidat almadığı kredi kartlarını inceledik.

Akbank – Axess Free:

Akbank’ın ana kredi kartı olan Axess kartının sağladığı pek çok avantajı da sunan Axess Free kart’ın yıllık üyelik ücreti bulunmamaktadır. Chip para, ilave taksit ve erteleme gibi ekstra kampanyalardan yararlandırmaktadır.

İşbankası – Maximum:

İşbankası Maximum kartının üyelik ücreti olmayanı tercih edildiğinde, temel özellikleri dışında aidatlı maximum karta göre bazı özelliklerinden ve avantajlarından faydalanma imkanına sahip değilsiniz. Maximum aidatsız kart ile maxi puan kazanma ve taksitli alışveriş yapabilme imkanı sunulmaktadır. Aidatsız Maximum kart ile ek taksit ve taksit erteleme kampanyalarından, yurtdışı harcamalarında kazanılan maxipuanlardan, müzekart özelliğinden, hediye ürün kampanyalarından, temassız ödeme özelliğinden, havaalanlarındaki otopark ve vale ücretlerinde yapılan özel indirimlerden ve maximobil kredi kartı özelliklerinden faydalanma imkanı verilmemektedir.

Garanti Bankası – Flexi:

Bonus özelliği de bulunan Flexi ile hem bonus kazanılabilmekte, hem de üyelik ücreti ödenmemektedir. Flexi ile taksitli alışveriş imkanı da sunulmaktadır. Dileyen müşteriler kendi resimlerini kredi kartının ön yüzüne koyarak tasarımını da kendileri yapabilmektedirler.  Harcamalar doğrultusunda ücretli paket seçenekleri sunan Flexi kart ile çok daha fazla bonus ya da indirim yakalama şansı da verilmektedir. Flexi kredi kartı bir ekstre döneminde yalnızca bir kampanyada 20 TL, bir ekstre dönemindeki değişik kampanyalardan 40 TL ve yıllık bazda da en çok 720 TL bonus kazandırmaktadır.

Finansbank – Fix Card:

Üyelik ücreti olmayan Fix Card ile 50 TL’nin altındaki alışverişlerde temassız ödeme yapılabilmekte, POS ve ATM’lerden faydalanılabilmektedir. Cardfinans nakit yerine de kullanılabilen Fix Card ile anlaşmalı işyerlerinden taksitli alışveriş ve para puan kazanma imkanı da sunulmaktadır.

HSBC – Concept:

Concept kart ile hem üyelik ücreti ödenmemekte, hem de Advantage kredi kartının temel özelliklerinden yararlanılabilmektedir. Aidatsız Concept kart ile Advantage nakit puan kazanabilir, belirli bir ücret mukabilinde yararlanmak istediğiniz kampanya dönemlerinde ilave taksit, taksit erteleme ve dönemlik Advantage nakit puan kampanyalarından faydalanılabilmektedir.

ING – Pegasus Plus Kart:

Pegasus Havayolları ile anlaşmalı kredi kartına üyelik ücreti ödemeden sahip olunabilmektedir. Pegasus Plus Kart ile anlaşmalı üye işyerlerindeki alışverişlerde bonus kazanılabilmekte ve taksit ertelemesi yapılabilmektedir.  Bunların yanı sıra, her alışverişte %1 ve Pegasus Havayollarından yapılan alışverişlerde de %2 uçuş puan kazanılabilmekte ve Pegasus ile yapılacak uçuşlarda kullanılabilmektedir.

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (No Ratings Yet)
Loading...


fc_paylas.gif (150×23)

Soru sorun cevaplansın!

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir