Vakıfbank Eft Saatleri

Reklamlar


vakifbank-eft-40

Vakıfbank büyük sermayeli devlet bankalarımızdan bir tanesidir. Özellikle dönemin başbakanı Adnan Menderes tarafından 1954 senesinde 50 milyon lira sermaye ile kurulmuş bir bankadır.

Devlet bankaları içerisinde teknolojik alt yapı gelişmelerini en yakından takip eden banka olarak gösterilebilmektedir.

Vakıfbank Eft Saatleri

Müşterilerine özel ayrıcalıklar ve kampanyaları sunan Vakıfbank eft saatleri gibi işlemlerde de daha esnek davranarak müşterilerinin işlerini çok daha kolay şekilde halledebilmelerine olanak sağlamaktadır. Eft işlemleri sadece belirli saatler içerisinde gerçekleştirilebilmekle birlikte her bankanın eft saatleri bir birinden farklıdır.

Sizler için tüm detayları ile Vakıfbank eft saatleri ve izlemeniz gereken yolları inceledik. Birlikte bakalım;

Vakıfbank Eft ve Havale İşlem Saatleri

Vakıfbank’da bulunan hesabınızdan bir başka bankada bulunan farklı bir hesaba gerçekleştireceğiniz para transferi işlemlerine eft adı verilmektedir. Tüm bankalarda değişiklik göstermekle birlikte bankaların eft saatleri içerisinde gerçekleştirilen para transferleri aynı gün içerisinde karşı hesaba aktarılmaktadır, ancak bu saatlerin dışında gerçekleştirilen eft işlemleri ise bir sonraki i günü alıcı hesaplara aktarılmaktadır.

Cuma günü gerçekleştirilen ve eft saatlerini geçmiş olan para transferlerinde ise ödemeler pazartesi günü sabah erken saatlerde karşı hesaplara aktarılmaktadır.

* Buna göre Vakıfbank eft saatleri incelendiğinde sabah mesai saatlerinin başlamasıyla birlikte başlıyor ve akşam 17:00’a kadar devam edebilmektedir. Bu sürelerin dışında gerçekleşen işlemler, hafta sonu ve resmi tatillerde gerçekleştirilen işlemler takip eden ilk mesai günü karşı hesaba aktarılır.

Vakıfbank eft işlemleri gerçekleştirildikten sonra ortalama olarak 5 dakika ile 10 dakika aralığında karşı hesaplara aktarılabilmektedir. Ancak bazı durumlarda ise Merkez Bankası ve Vakıfbank şubelerinde yaşanan yoğunluklara bağlı olarak para transferleri 30 dakika ile 60 dakika içerisinde gerçekleştirilmektedir.

Bu gibi durumlar için aşağıda inceleyeceğimiz Vakıfbank eft sorgulama işlemi gerçekleştirerek para transferinizin gerçekleşi gerçekleşmediğini kolaylıkla öğrenebilirsiniz.

Vakıfbank Eft Sorgulama

Eft saatleri dışında gerçekleşen veya farklı mecralar üzerinden gerçekleştirilen para transferlerinde doldurmanız gereken eft formunun eksik veya yanlış doldurulması sonucu ile para transferi gerçekleşmeyebilir. Buna benzer nedenlere bağlı olarak yapılan yanlışlıklara bağlı olarak göndermek istenilen tutar alıcının hesabına geri gönderilmektedir.

* Özellikle eft formuna girdiğini alıcı bilgileri bölümünde sadece iban numarasının doğru olarak girilmesi yeterli olmuyor aynı zamanda alıcının dının ve soyadının da eksiksiz bir şekilde doldurulması çok önemli. Aksi halde basit harf hatalarında bile para transferleri göndericinin hesabına geri aktarılmaktadır.

Vakıfbank eft saatleri içerisinde veya yukarıda belirttiğimiz nedenlere bağlı olarak eft işleminin bir sonraki gün veya ileri bir tarihe aktarılması durumunda eft sorgulama işlemini gerçekleştirebilmek için 0850 222 0 724 numaralı telefonu arayarak öğrenebilirsiniz.

Bunun dışında kimliğiniz ile birlikte size en yakın şubeyi de ziyaret ederek ulaşmayan eft para transferlerinizi banka memuru aracılığı ile sorgulayabilirsiniz.

Yukarıda incelemelerini gerçekleştirmiş olduğumuz Vakıfbank eft saatleri ile ilgili konuya eklemek istediğiniz her türlü soru, görüş ve öneriyi yorumlar bölümünden bize iletebilirsiniz.

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (No Ratings Yet)
Loading...


fc_paylas.gif (150×23)

Soru sorun cevaplansın!

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir