Yapi Kredi Bankası Sanal Kart Oluşturma

Reklamlar


Yapı Kredi Bankası Sanal Kart Oluşturma ve tanımlama işlemi, yapı kredi sanal kart güvenlik numarası hakkında detaylı bilgiler vermeye çalıştık, işte yapı kredi sanal kart uygulaması ve bilmeniz gerekenler. Türkiye’de 1944 yılında kurulmuş olan ve bireylerin uygun şartlarla konut kredileri alabilmesini kolaylaştırmak için kurulan köklü finans kuruluşlarımızdan biridir. Günümüzde Türkiye genelinde 1012 şubesi ve 4000 atm şubesi ile kesintisiz olarak hizmetlerine devam etmektedir. Buna ek olarak işsizliğe büyük katkı sağlayarak ülkemizde en çok personel çalıştıran finansal kuruluşlardan biri olma özelliğini taşıyarak 19.000’den fazla kişiye iş imkanı sunmaktadır.

Teknolojik alt yapı yatırımlarına çok fazla önem veren Yapı Kredi Bankası özellikle şubeye gitmeden uzaktan bankacılık işlemlerinde çok büyük ilerlemeler kaydetmiştir. Son dönemlerde özel bankalar incelendiğinde internet bankacılığı alanında, atm üzerinden bankacılık işlemlerinde ve telefon bankacılığı uygulamalarında çok aşamalı işlemlerin dahi kolaylıkla gerçekleştirilebildiğini görmekteyiz.

Bunun dışında banka sunmuş olduğu kredi kartlarına pek çok ayrıcalık ve kampanyadan yararlanma imkanı sunarken aynı zamanda Yapı Kredi Bankası sanal kart oluşturma işlemleri sayesinde kolaylıkla internet üzerinden alışveriş gerçekleştirebilir, maksimum güvenlik derecesinde tüm işlemlerinizi yapabilirsiniz. Yapı Kredi Bankası sanal kredi kartı fiziksel kredi kartınıza bağlı olarak kullanabileceğiniz ve alışveriş işlemlerinizi gerçekleştirirken fiziksel kredi kartınıza ait bilgileri kullanmadan geçici sanal kredi kartı bilgileri ile alışveriş yapabileceğiniz bir ödeme sistemidir.

Aşağıda detaylı olarak sorularla araştırmalarını gerçekleştirmiş olduğumuz Yapı Kredi Bankası sanal kart oluşturma işlemleri ile ilgili detaylı incelemeler gerçekleştirdik. Birlikte bakalım;

Yapı Kredi Bankası Sanal Kart Nasıl Oluşturulur?

Yapı Kredi Bankası sanal kart oluşturma işlemi ile internet üzerinden tüm alışverişlerimizde fiziksel kredi kartımıza ait bilgileri vermeden kolaylıkla alışveriş gerçekleştirebileceğimizden bahsetmiştik. Sanal kredi kartı oluşturmak için ise öncelikle en kolay yöntem internet bankacılığı olarak dikkat çekiyor.

* Buna göre internet üzerinden bankanıza kullanıcı adı ve şifrenizi girerek giriş gerçekleştirmelisiniz, ana ekrana girişinizi gerçekleştirdikten sonra sol bölümde yer alan menü üzerinden kredi kartları bölümüne girerek buradan sanal kredi kartı oluşturma bölümü üzerinden kolaylıkla güvenli şekilde alışveriş yapabileceğiniz sanal kredi kartınızı oluşturabiliyorsunuz.

* Bir diğer yöntem ise atm şubelerinden Yapı Kredi Bankası sanal kart oluşturma işlemidir. Bunun için de aynı şekilde bu kez atm şubesi menüsü üzerinden kredi kartları bölümüne giriş gerçekleştirdikten sonra buradan fiziksel kredi kartınıza bağlı olarak sanal kredi kartı oluşturma işlemi gerçekleştiriyorsunuz.

* Yapı Kredi bankası sanal kredi kartı şubelerden de gerçekleşmektedir ancak bu işlem için fiziksel olarak şubeye gitmeniz gerekiyor ve vakit olarak çok fazla zaman kaybetmenize neden olacağı için pek tercih edilebilecek bir yöntem değildir.

Oluşturduğunuz sanal kredi kartınızın limiti fiziksel kredi kartınız ile doğru orantılı olarak belirlenmektedir, buna göre fiziksek kredi kartınızın 2.500 lira limiti bulunuyorsa sanal kredi kartınız için de en fazla 2.500 lira limit kullanabilirsiniz. Ayrıca sanal kredi kartınız için ayırdığınız limit fiziksel kredi kartınızın limitinden düşeceği için limitini azaltacaktır.

Bu nedenle Yapı Kredi sanal kredi kartı ile gerçekleştireceğiniz alışverişler sonrasında sanal kartınızı bir sonraki online alışverişinize kadar kapatmalısınız.

Yapı Kredi Bankası Sanal Kredi Kartı Ücretli mi?

Yapı Kredi Bankası normal şartlarda fiziksel kullanıma açık olarak müşterilerine sunmuş olduğu kredi kartı ürünlerinden belirli oranlarda kesintiler uygulamaktadır, ancak sanal kredi kartları ise fiziksel kredi kartlarına bağlı olarak hizmet veren ürünler oldukları için bu ürünler için ekstra bir ücret ödemeye gerek yoktur zaten sanal ürünler fiziksel ürünlerin bir parçası olarak hizmete sunulmuştur.

Yukarıda incelemelerini gerçekleştirmiş olduğumuz Yapı Kredi Bankası Sanal kredi kartı oluşturma işlemi ile ilgili konuya eklemek istediğiniz her türlü soru, görüş ve öneriyi yorumlar bölümünden paylaşabilirsiniz.

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (1 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...


fc_paylas.gif (150×23)

Soru sorun cevaplansın!

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir