Yapı Kredi Bankası Tüketici Kredisi Başvurusu

Reklamlar


yapı kredi tüketici kredi

Yapı Kredi Bankası Tüketici Kredisi Başvurusu: Yapı Kredi bankası büyük sermayeli bankalardan biridir ve rekabetçi piyasa koşullarında müşterilerinin ilgisini çekebilmek ve müşteri portföyünü arttırabilmek için pek çok ayrıcalıklı kampanya düzenlerler.

Yapı Kredi bankası tüketici kredisi 500 TL ile 50.000 TL arasında kullanılabilmekle birlikte kredi notunuza bağlı olarak tutar belirlenmektedir. Faiz oranlarında ise tüm bankalar gibi Merkez Bankasına bağlı olan Yapı Kredi belirli alt ve üst limitlerde faiz oranları uygulayabilir. Ancak çok büyük sermayeli bir banka olduğu için müşterilerinin ilgisini çekebilmek için ayrıcalıklı kampanyalar sunmaktadır.

Yapı Kredi Bankası Tüketici Kredisinde İstenen Evraklar

* TC Nüfus cüzdanı ve fotokopisi.

* Gelir idaresi başkanlığından alınacak gelir belgesi. (Ancak aşağıda yer alan gelir belgelerini hazırlayanlar için gelir belgesine gerek yoktur.)

* Sigortasız olarak çalışanlar için çalıştıkları işletmelerden alacakları imzalı ve kaşeli maaş dilekçeleri.

* Sigortalı olarak çalışanlar ise SGK’dan alacakları maaş bordrolarını çalıştıkları firmalara kaşeleterek imzalatmalı.

* Emekliler ise emekli maaşlarını aldıkları bankalardan alacakları belgeler veya maaş kartları ile başvuru gerçekleştirmeli.

* Öğrenciler ise öğrenim gördükleri kurumlardan alacakları öğrenci belgelerini eklemelidir.

* Son olarak ikamet ettiğini adresi belgelendirebilmek için son aya ait elektrik, doğalgaz ve su faturaları.

Yapı Kredi Tüketici Kredisi Başvuru Yöntemleri

Global anlamda bankacılık sektöründe gerçekleşen tüm gelişmeleri yakından takip eden ve müşterilerinin hizmetine sunan Yapı Kredi bankası tüketici kredisi başvurusu pek çok farklı kanal ve mecra üzerinden gerçekleştirilebilmektedir. İnceleyelim;

İnternetten Yapı Kredi Bankası Tüketici Kredisi

İnternet sayesinde artık kolaylıkla tüm bankacılık işlemlerimizi çok kolay ve hızlı bir şekilde gerçekleştirebiliyoruz.

* İnternetten Yapı Kredi Bankası tüketici kredisi başvurusu için öncelikle Yapikredi.com.tr adresini ziyaret ediyoruz ve buradan krediler bölümünden tüketici kredisi başvuru bölümüne tıklayarak formu eksiksiz ve doğru bilgilerle dolduruyoruz.

* Online olarak gerçekleştireceğiniz başvurularda aylık net gelirinizi olduğundan daha yüksek yazmamalısınız, aksi halde banka tarafından gelirinizin belgelendirilmesi istendiğinde maaş bordronuz ile gelirinizi bankaya gösteremezseniz başvurunuz iptal edilebilir.

* İnternetten yapılan başvurular genellikle yarım iş günü içerisinde değerlendirilmekte ve sonucu sisteme kayıtlı telefonunuza bildirilmektedir.

Şubeden Yapı Kredi Bankası Tüketici Kredisi Başvurusu

Banka şubelerinden gerçekleştirilen bankacılık işlemleri özellikle ülkemizde en çok tercih edilen bankacılık yöntemleridir. Özellikle belirli bir yaşın üzerinde bulunan bireylerin ek çok bankacılık işlemini şubelerden gerçekleştirdiği bir gerçek.

* Şubeden Yapı Kredi bankası tüketici kredisi başvurusu için size en yakın Yapı Kredi şubesini ziyaret etmeli ve buradan banka memuruna başvurunuzu gerçekleştirerek size sunulan formu eksiksiz şekilde doldurmalısınız.

* Formun doğru bilgilerle doldurulması çok önemlidir bu nedenle banka memurundan yardım almak işinizi kolaylaştırabilir.

Sms  ile Yapı Kredi Tüketici Kredisi Başvurusu

Telefonunuzun kısa mesaj bölümünden kolaylıkla gerçekleştirebileceğiniz tüketici kredisi başvurusu ile bir kaç dakika içerisinde değerlendirme sonucunuzu alabilirsiniz.

* Sms ile Yapı Kredi tüketici kredisi başvurusu için cep telefonunuzun mesaj bölümüne bireysel kredi başvurusu gerçekleştirecekseniz ‘Bireysel’ yazmalı konut kredisi başvurusu yapacaksanız ‘Konut’ yazarak bir boşluk bırakıyoruz ve TC Kimlik numaramızı yazarak 4411’e göndererek başvurumuzu tamamlamış oluyoruz.

* Sms ile gerçekleşen başvurularda ortalama olarak yarım gün içerisinde kredinizin değerlendirilmesi yapılmakta ve sonucu sisteme kayıtlı telefonunuzdan veya kısa mesaj ile iletilmektedir.

* Sms ile gerçekleştirmiş olduğunuz kredi başvurularınız olumlu şekilde sonuçlanacak olursa yukarıda yer alan evrakları da hazırlayarak size en yakın banka şubesini ziyaret ederek başvurunuzu tamamlamalısınız.

Tüm mecralar üzerinden Yapı Kredi bankası tüketici kredisi başvurusu ile ilgili yazıya eklemek istediğiniz veya diğer okuyucularımızla tartışarak bilgi sahibi olmak istediğiniz her konuyla ilgili yorumlar bölümünden bize ulaşabilirsiniz.

Not: Buna ek olarak tüm banka kredilerinde olduğu gibi Yapı Kredi tüketici kredisi ürünlerinde de geri ödemelerini çok iyi şekilde hesaplayarak başvurunuzu gerçekleştirmelisiniz. Aksi halde bankalara geri ödemelerinde sorun yaşayacağınız kredilere başvuru gerçekleştirecek olursanız ve borcunuzu ödeyemezseniz hukuksal yollara başvuru gerçekleşir ve icra yoluyla borcun tahsili sağlanır.

Bu nedenle sadece aylık elinize geçen net tutarın yarısı oranında geri ödemeleri bulunan kredi ürünlerine başvuru gerçekleştirmelisiniz. Daha üzerinin ödeyemeyeceğiniz eşiğe ulaşacağını unutmayın.

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (1 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...


fc_paylas.gif (150×23)

Soru sorun cevaplansın!

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir