Yapı Kredi Eft Saatleri

Reklamlar


yapi-kredi-havale-ve-eft

Yapı kredi eft saatleri kaça kadar, yapı kredi bankası eft sorgulama işlemi hakkında bilgiç. Yapı Kredi Bankası 1944 yılında kurulmuş ve uygun koşullar ile ev sahibi olmak isteyenlere kredi açarak uygun şartlar ile nakit fon sağlamaktadır.

Yapı Kredi bankası 4.000’den fazla Atm’ye sahip ülkemizin en büyük bankalarından biridir. Ülkemizde faaliyetlerini sürdürmekte olan en büyük sermayeli bankalardan bir tanesidir, 223.8 milyar lira sermayesi bulunmaktadır.

Yapı Kredi Eft Saatleri

Müşterilerinin ayrıcalık ve kampanyalardan faydalanarak alışveriş yapabilmesini ve uygun şartlarda kredi kullanımlarını sağlamakla birlikte Yapı Kredi eft saatleri gibi günlük gerçekleştirilen işlemlerde müşterilerine esnek koşullar sunmaktadır.

Çalışma saatleri içerisinde belirli aralıklarda gerçekleştirilmesi gereken eft işlemleri aynı gün içerisinde karşı hesaplara aktarılmaktadır, ancak eft saatleri dışında gerçekleştirilen işlemler ise aynı gün değil bir sonraki iş günü alıcı hesabına aktarılır.

Aşağıda detaylı şekilde incelemelerini gerçekleştirmiş olduğumuz Yapı Kredi eft saatleri ile ilgili konumuza birlikte devam edelim;

Yapı Kredi Eft Saati

Yapı Kredi bankasında bulunan hesabınızdan bir başka banka hesabına gönderilen para transferlerine verilen isim olan eft işlemleri gün içerisinde belirli saatlerde gerçekleştirilebilen işlemlerdir.

Buna göre Yapı Kredi eft işlemleri çalışma saatlerinin başladığı sabah 09:00 ile akşam üstü 16:45 saatleri içerisinde gerçekleşebilmektedir.

Yalnızca bu saatler içerisinde gerçekleştirilen para transferleri aynı gün içerisinde karşı hesaba aktarılabilmekle birlikte bu saatlerin dışında gerçekleşen işlemler ise bir sonraki iş günü karşı hesaba geçer. Resmi tatiller veya hafta sonları gerçekleşen havale işlemlerinde ise ödemeler tatilin bitmesiyle birlikte devam eden ilk iş günü karşı hesaba aktarılmaktadır.

Bununla birlikte eft saatleri içerisinde gerçekleştireceğiniz para transferleri ortalama olarak 10 dakika içerisinde karşı hesaba aktarılmaktadır. Ancak bazı durumlarda Merkez Bankası ve Yapı Kredi bankasının şube yoğunluğuna bağlı olarak para transferleri 45 dakika içerisinde gerçekleşebilmektedir. Bu gibi durumlarda eft saatleri içerisinde gerçekleştireceğiniz işlemler karı hesaba geçmezse eft saatinin sonlanmasına kadar bekleyin hala geçmemiş olursa eft sorgulama işlemi gerçekleştirerek para transferinizin durumu hakkında bilgi alın.

Yapı Kredi Eft Sorgulama

Çeşitli nedenlere bağlı olarak Yapı Kredi eft saatleri içinde veya dışında gerçekleştireceğiniz para transferlerinde ödemeler çeşitli nedenlere bağlı olarak karşı hesaplara aktarılmayacak olursa eft sorgulama yöntemiyle para transferinizin neden gerçekleşmediğini öğrenebilirsiniz.

Bunun için Yapı Kredi şubelerini ziyaret ederek eft işleminin neden gerçekleşmediğini öğrenebileceğiniz gibi, telefon bankacılığını kullanarak kimlik bilgileriniz ile bilgi edinebilirsiniz.

Telefon ile Yapı Kredi eft sorgulama işlemi için 0850 222 0 444 numaralı telefonu arayarak buradan müşteri temsilcisine kimlik bilgilerinizi ileterek kolaylıkla bilgi alabiliyorsunuz.

Not: Gerçekleştireceğiniz eft işlemlerinde tüm mecralar üzerinden transferin gerçekleşmesi için eft formunu eksiksiz olarak doldurmalısınız. Buna göre alıcının adı, soyadı ve iban numarasında yapacağınız her türlü harf ve rakam hataları nedeniyle eft işlemi başarısız olacak ve alıcı hesabına para geri aktarılacaktır.

Yukarıda incelemelerini gerçekleştirmiş olduğumuz Yapı Kredi eft saatleri ile ilgili konuya eklemek istedikleriniz veya sorularınızı yorumlar bölümünden iletebilirsiniz.

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (No Ratings Yet)
Loading...


fc_paylas.gif (150×23)

Soru sorun cevaplansın!

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir