Yapı Kredi Eft Ücretleri

Reklamlar


yapi-kredi-eft-havale

Yapı kredi eft ve havale yapma ücreti ne kadar, yapı kredi bankası eft saatleri ne zaman gibi soruların cevaplarını vermeye çalıştık işte detaylar. Ülkemizde konut sahibi olmayı kolaylaştırmak amacıyla 1944 yılında kurulmuş olan Yapı Kredi bankası Türkiye’nin ilk özel bankasıdır.

Özellikle sermaye açısından tüm müşterilerinin ihtiyaçlarına cevap verebilecek nitelikte potansiyeli bulunan Yapı Kredi bankası gerçekleştirilen bir çok bankacılık işleminden kesinti ve masraf bedelleri adı altında ufak bedeller tahsil etmektedir.

Yapı Kredi Eft Ücretleri

Buna göre Yapı Kredi eft ücretleri incelendiğinde diğer özel bankalara nazaran daha düşük bedellerin talep edildiğini görüyoruz ancak bazı işlemler için tahsil edilen kesintilerin yüksek olduğunu da belirtmek gerekiyor.

Sizler için aşağıda detaylı şekilde incelemelerini gerçekleştirmiş olduğumuz Yapı Kredi bankası eft ücretleri ile ilgili talep edilen ücret miktarları ve eft saatleri ile ilgili bilgileri paylaşacağız. Birlikte bakalım;

Yapı Kredi Havale ve Eft İşlem Ücretleri

Yapı Kredi bankasında bulunan hesabınızdan bir başka bankanın bünyesinde bulunan farklı bir hesaba gerçekleştirilen para transferi işlemlerine eft adı verilmektedir. Buna göre bir çok farklı mecra üzerinden gerçekleştirilebilen eft işlemleri genellikle şubeler, ATM’ler ve internet üzerinden gerçekleştirilen bir para transfer yöntemidir.

* Yapı Kredi eft ücretleri incelendiğinde Yapı Kredi bankasında bulunan hesabınıza gönderilen eft işlemlerinde sizden bir ücret kesintisi gerçekleştirilmeyecektir. Fakat bir hesabınız bulunmuyor ise adınıza gelen eft işlemleri için sizden 50 TL kesinti uygulanmaktadır.

* İnternet üzerinden gerçekleştirilen para transferi işlemlerinde ise Yapı Kredi eft ücreti 3.5 TL olarak sabitlenmiştir. Fakat internet üzerinden gerçekleştireceğiniz 200 bin liranın üzerinde eft işlemlerinde 50 TL eft ücreti tahsil edilir.

* Mobil şube üzerinden gerçekleştirilen işlemlerde ise eft ücreti olarak 3 TL kesinti uygulanmakla birlikte burada da 200 bin liranın üzerinde gerçekleştirilecek olan eft işlemlerinde 50 TL kesinti uygulanmaktadır.

* ATM’lerden gerçekleştirilen işlemlerde ise Yapı Kredi eft ücreti sadece 5 TL olarak ücretlendirilir ve dokunmatik menülerden çok hızlı ve kolay bir şekilde gerçekleştirilebilir.

* Şubelerden gerçekleştirilen para transferlerinde genellikle belirli bir yüzde üzerinden kesinti uygulanmakla birlikte bu oran diğer mecralara oranla çok daha fazla eft ücreti ödemenize neden olmaktadır. Pek çok bankada şubeden eft işlemi gerçekleştireceğiniz zaman banka memurları sizi ATM’lere yönlendirmektedir ve bu sayede astronomik ücretler ödememiş olursunuz. Buna göre şubelerden gerçekleştirilen para transferlerinde Yapı Kredi eft ücreti işlemin hesaptan gerçekleştirilmesi durumunda 40 TL, elden nakit olarak ödenmesi durumunda ise 50 TL olarak ücretlendirilmektedir.

Yapı Kredi Eft Saatleri

Eft işlemleri bir bankadan diğer bir bankaya gerçekleştirilen para transferleri olduğu için çalışma saatleri içerisinde belirli dilimlerde gerçekleştirilebilen işlemlerdir. Buna göre Yapı Kredi Bankası eft saatleri çalışma saatlerinin başlangıcından akşam 16:30’a kadar belirlenmiş süre içerisinde gerçekleştirilebilmektedir.

Bu saatlerin dışında gerçekleştirilecek olan eft işlemleri devam eden ilk iş günü sabah erken saatlerde alıcı hesabına geçirilmektedir.

Not: Yapı Kredi Bankası üzerinden gerçekleştireceğiniz eft işlemlerinde özellikle alıcının iban ve isim soyadı bilgilerini birbiri ile eşleşecek şekilde doğru olarak girmelisiniz aksi halde isimde bir harf hatası bile gerçekleştirseniz göndermiş olduğunuz para miktarı aynen hesabınıza geri aktarılacaktır.

Yukarıda incelemelerini gerçekleştirmiş olduğumuz Yapı Kredi eft ücretleri ile ilgili konuya eklemek istediğiniz ek bilgiler veya diğer okuyucularımız ile konuyu tartışarak sorular yöneltmek için yorumlar bölümünü kullanabilirsiniz.

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (No Ratings Yet)
Loading...


fc_paylas.gif (150×23)

Soru sorun cevaplansın!

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir