Yapı Kredi İhtiyaç Kredisi Başvurusu

Reklamlar


yapı kredi ihtiyaç kredisi-388

Yapı Kredi İhtiyaç Kredisi Başvurusuİhtiyaç kredileri bankalar tarafından müşterilerine farklı faiz oranları ile sunulmakta olan kredi ürünleridir. Özellikle bankalar arası rekabetçi piyasa koşulları ele alındığında bir çok bankanın farklı faiz oranları sunduğunu görüyoruz. Ancak tüm bankalar Merkez Bankası bünyesinde faaliyetlerini sürdürdükleri için belirli faiz oranları aralığında hizmet sunmaktadır. Yapı Kredi ihtiyaç kredisi ürünleri içerisinde çok farklı kesimleri ilgilendiren bir çok ürün sunmakla birlikte tüm bankalar incelendiğinde düşük faiz oranları ile dikkati çeken bir bankadır.

Yapı Kredi ihtiyaç kredisi başvurusu ile ilgili gerçekleştirmiş olduğumuz incelemeler sonucunda teknolojik imkanların son derece verimli kullanıldığını ve bu kapsamda pek çok farklı kanal üzerinden sorunsuz bir şekilde ihtiyaç kredisi başvurusu gerçekleştirebildiğimizi görüyoruz. Birlikte inceleyelim;

Yapı Kredi İhtiyaç Kredisi Başvurusunda İstenen Evraklar

* TC Nüfus Cüzdanı ve 2 adet fotokopisi.

* Gelir idaresi başkanlığından alınacak gelir belgesi. Ancak aşağıda yer alan iki maddeyi yerine getirenler için gerekmektedir.

* Sigortası olmadan çalışan vatandaşların çalıştıkları işletmelerden imzalı ve kaşeli olarak maaş dilekçelerini almalıdır.

* Sigortalı olarak çalışan bireyler ise sigortadan alacakları maaş bordroları ile başvuru gerçekleştirebilmektedirler.

* Emekliler aylık emekli maaşlarının yatırıldığı bankadan alacakları belgeler veya maaş kartlarının fotokopilerini eklemelidir.

* Öğrenciler okudukları okulların öğrenci işleri bölümünden alacakları öğrenci belgelerini eklemeli.

* İkametinizin bulunduğu adrese ait mülk sizin üzerinize olmasa bile oturduğunuz adresi belgelendirebilmek için bu mülke ait son 3 aylık su, elektrik ve doğalgaz faturaları.

Yapı Kredi İhtiyaç Kredisi Başvuru Yöntemleri

Yapı Kredi Bankası şubelerinden gerçekleştirmiş olduğu tüm işlemleri teknolojik alt yapısı sayesinde internetten, atm’ler üzerinden ve telefon bankacılığı ile gerçekleştirebilmektedir.

İnternetten Yapı Kredi İhtiyaç Kredisi Başvurusu

İnternet tüm dünyayı bir birine bağlayan global bir yapı ve bu sayede evimizden çıkmadan bir çok işlemi olduğu gibi bankacılık işlemlerini de kolaylıkla evimizden gerçekleştirebiliyoruz.

* Yapı Kredi İhtiyaç kredisi internet üzerinden gerçekleştirilirken ilk olarak YapiKredi.com.tr adresini ziyaret etmelisiniz ve buradan krediler bölümünün alt sekmesinden ihtiyaç kredileri bölümüne tıklayarak başvuru formu bölümüne ulaşıyoruz.

* Karşımıza gelen başvuru formunda bizden istenen bilgileri doğru ve eksiksiz bir şekilde dolduruyoruz. Özellikle gelir bilgilerini belgeleyebileceğimiz gelirimiz şeklinde belirtmeliyiz. Aksi taktirde internet gibi uzaktan gerçekleştireceğimiz başvurularda aylık sabit gelirimizi olduğundan çok yüksek şekilde belirtecek olursak dah sonra bizden istenen evraklarla bu geliri belgeleyemezsek başvurumuz onaysız kalacaktır.

* İnternetten yapılan Yapı Kredi ihtiyaç kredisi başvurusu gerçekleştikten sonra ortalama olarak 1 iş günü içerisinde değerlendirilmekte ve sonucu sisteme kayıtlı olan telefonunuz üzerinden bildirilmektedir.

Sms İle Yapı Kredi İhtiyaç Kredisi Başvurusu

Cep telefonunuzun kısa mesaj bölümünden hiç bir zahmete girmeden sadece basit kodlar ile kolaylıkla Yapı Kredi ihtiyaç kredisi başvurusu gerçekleştirebiliyorsunuz.

* Bunun için cep telefonunuzun kısa mesaj bölümüne BIREYSEL (boşluk) TC KİMLİK NO (boşluk) Aylık elinize geçen belgelendirebileceğiniz net gelirinizi yazarak 4411’e gönderiyoruz.

* Sms ile gerçekleşen başvurular genellikle en hızlı şekilde değerlendirilen başvurulardır. Başvurunuzu gerçekleştirdikten sadece bir kaç dakika sonra başvurunuz değerlendirilerek yine mesaj ile cevabı bildirilecektir.

* Sms ile kredi başvurularında kredinizin onaylanması sonucunda yukarıda yer alan evrakların toparlanması ile banka şubesine başvuru gerçekleştirmeniz gerekiyor.

Şubeden Yapı Kredi İhtiyaç Kredisi Başvurusu

Bankacılık sektöründe en eski ve klasik başvuru yöntemi şubelerden gerçekleşen başvurulardır. Özellikle yaş ortalamasına göre belirli bir yaşın üzerinde olan bireyler tüm bankacılık işlemlerini şubelerden sıra alarak gerçekleştirmeyi tercih etmektedir. Sizler de şubelerden Yapı Kredi ihtiyaç kredisi başvurusu gerçekleştirmek istiyorsanız aşağıda yer alan yolları takip edin.

* İlk olarak size en yakın Yapı Kredi şubesini ziyaret ederek buradan bireysel ihtiyaç kredisi başvurusu gerçekleştirmek istediğinizi görevli memura bildiriyorsunuz. Size sunulacak olan başvuru formunu doğru ve eksiksiz bir şekilde doldurduktan sonra başvurunuz banka memuru tarafından sisteme işleniyor.

* Şubeden gerçekleşen başvurularda genellikle 1 iş günü içerisinde başvurunuz değerlendirilmekte ve sonucu yine telefonunuza bildirilmektedir.

Yukarıda farklı mecralar üzerinden incelemelerini gerçekleştirmiş olduğumuz Yapı Kredi İhtiyaç Kredisi Başvurusu ile ilgili yazımıza eklemek istediğiniz her türlü soru, görüş, öneri ve ek bilgiyi yorumlar bölümünden diğer okuyucularımıza iletebilir, konu ile ilgili tartışmaya katılabilirsiniz.

Not: Kredi başvurularınızı gerçekleştirirken özellikle aylık net gelirinizi göz önünde bulundurarak sadece ödeyebileceğiniz kredilere başvuru gerçekleştirmelisiniz. Aksi halde geri ödemelerini düzenli olarak gerçekleştiremediğiniz ve bekleyen banka borçlarınıza karşılık bankalar hukuksal yollara başvurmakta ve icra yoluyla alacaklarının tahsilini gerçekleştirmektedir.

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (1 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...


fc_paylas.gif (150×23)

Soru sorun cevaplansın!

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir