Yapı Kredi konut kredisi

Reklamlar


yapı kredi konut kredisi

Hayallerinizdeki eve sahip olabilmek için Yapı Kredi konut kredisi başvurusu yapabilir, 120 aya kadar vadeli konut kredisi kullanabilirsiniz. Kira derdinden kurtularak ailenizle birlikte mutlu bir yaşam sürmek Yapı Kredi konut kredisi ile mümkün. Bunu sağlamak için mortgage desteğine ihtiyaç duyuyorsanız online başvuru yapabilir, vade ve taksitlerinizi hesaplayarak size en uygun koşulları rahatlıkla öğrenebilirsiniz. Konut kredisi başvurusu için buraya tıklayın.

Yapı Kredi konut kredisi hesaplama aracı ile kullanmak istediğiniz kredi tutarını ve ödemeyi düşündüğünüz vadeyi belirtilen alanlara girerek, aylık ödeme miktarını, toplam ödeyeceğiniz tutarı ve uygulanan faiz oranını görebilirsiniz. Yapı Kredi konut kredisi hesaplaması için buraya tıklayın.

Konut kredisi hesaplama nasıl yapılmaktadır?

İpotek teminatlı konut kredisi olarak ifade edebileceğimiz Mortgage, alınan konut üzerine tesis edilen ipotek ile kullandırılan bir finansman türüdür. Kredinin hesaplanmasında pek çok etken değerlendirilmektedir. Konut kredisine başvuran kişinin aylık gelirinden, ödenecek peşinata, kredi kullandırılacak evin değerinden bankanın faiz oranlarına, kredinin vadesinden dosya masraflarına kadar birçok faktör göz önünde bulundurularak en uygun kredi hesaplanmaktadır.

Konut kredisi başvurusunda istenen belgeler:

Konut kredisi başvurusu her bankaya göre farklılık gösterebilmektedir. Bankanın istediği belgelerin tam ve eksiksiz olması durumunda da çok hızlı şekilde sonuçlandırılabilen bir süreçtir. Konut kredisi başvurusunda;

Nüfus cüzdanı fotokopisi ( Noter tasdikli ),

İkametgah belgesi,

Krediyi kullanacak olan kişiye ait son iki aya ait elektrik, su, doğalgaz veya sabit telefon faturalarından herhangi biri.

Gelir durumunu ispat eden son iki aydan birine ait maaş bordrosu veya çalışılan kurumdan alınan gelirinizi beyan eden yazı.

Satın alınacak olan gayrimenkul’ün tapu fotokopisi gibi belgeler gerekmektedir. Bankalara göre bu belgelere ek olarak farklı talepler olursa bunların da tamamlanması gerekmektedir.

Konut kredisinin onaylanma süreci:

Konut kredisi talebinin onay kararı, müşterinin ödeme gücüne uygun olup olmadığına, kredi alınacak olan gayrimenkulün kredilendirmeye uygunluğu ve ekspertiz değerinin ortaya çıkması neticesinde verilmektedir. Uygun faiz oranı ve ödeme koşulları ile Yapı Kredi konut kredisinden yararlanma imkanına sahipsiniz. Kredi başvurusu yapmak için buraya tıklayabilir, hayallerinizdeki eve vakit kaybetmeden sahip olabilirsiniz.

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (No Ratings Yet)
Loading...


fc_paylas.gif (150×23)

Soru sorun cevaplansın!

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir