Yapı Kredi Worldcard kredi kartı inceleme ve başvuru

Reklamlar


Yapı Kredi Worldcard kredi kartı ( inceleme )

Yapı Kredi’nin bir ürünü olarak hayatımıza giren Worldcard, Londra’daki The Banker tarafından açıklanan listede dünyanın değeri en yüksek 10 kredi kartlarından biri olarak gösterilmiştir. Yapı Kredi Worldcard’ın en önemli özelliklerinin başında yaptığınız alışverişlerinizde ve harcamalarınızda Worldpuan kazandırmasıdır. Worldcard’ın puan kazandırma özelliğinin yanı sıra pek çok özelliğinin de bulunduğunu belirtmek gerekiyor.

Yapı Kredi Worldcard özellikleri nelerdir?

Yukarıda da değindiğimiz gibi, Yapı Kredi Worldcard’ın en önemli ve güzel özelliği Worldpuan kazandırıyor olması. Bunun anlamı gerçekleştirdiğiniz harcamalarınız karşılığında puan kazanır ve bu puanları da TL cinsinden yeniden yapacağınız harcamalarda kullanabilirsiniz. Worldpuan uygulamasına örnek verecek olursak; her 1000 TL’lik harcamanız karşılığında yaklaşık 0,50 TL Worldpuan kazanabiliyorsunuz.

Birden fazla Yapı Kredi kredi kartınız bulunuyorsa, Worldcard’ın müşteri limiti özelliği ile bütün kredi kartlarınızın limitlerini tek noktadan yönetme imkanına sahip olabiliyorsunuz. Kredi kartı limitinizin de tarafınıza bağlı olarak değişiklik gösterdiğini de belirtmek gerekir. Kredi kartınızı kullanmaya başladıktan sonra, bankanın uygun bulması durumunda isterseniz limit artırımı veya limit düşürümü yapabilmektesiniz.

Yapı Kredi Worldcard’ın diğer bir özelliği de ödeme güvencesi sunmasıdır. Şayet bir noktadan sonra işinizi kaybederseniz ve ödemelerinizde güçlük yaşamaya başlarsanız, borçlarınızı güvence altına almaktadır. Kredi kartı özelliklerinden biri olan sonradan taksitlendirme olanağı Yapı Kredi Worldcard tarafından da sunulmaktadır.

Worldcard’ın senelik 76 TL gibi bir üyelik ücreti bulunmaktadır, ancak dilerseniz Worldpuanlarınızı kullanıp senelik kart ücretinden de muaf olabilirsiniz. Bunun için tek yapmanız gereken Yapı Kredi şubelerinden birine giderek talimat vermektir. Worldcard kredi kartınızla temassız ödeme yaparak da alışveriş edebilmektesiniz.

Bunların haricinde dikkat çekici bir diğer özellik de alışveriş kredisidir. Alışveriş kredisi imkanı sayesinde 2 bin TL’den 15 bin TL’ye kadar değişik faiz oranları ile kredi kartınızın üstünden kredi kullanabilmektesiniz.

Yapı Kredi Worldcard başvurusu nasıl yapılır?

Yapı Kredi Worldcard kredi kartı başvurusu için, geçmişte kurumsal web sitesine girerek başvuru formunu doldurabiliyordunuz. Başvuru formunda tarafınızdan kişisel kimlik bilgileriniz istenmekte ve cep telefonunuza bir ön onay kodu gönderilmekteydi. Artık bu uygulama Yapı Kredi tarafından devreden çıkarıldığı için, Worldcard başvuru işlemlerinizi SMS yoluyla yapabilmektesiniz. Başvurunuz için; WORLD WEB boşluk, T.C. Kimli no yazarak 4421’e kısa mesaj (SMS) yollamanız yeterlidir.

Worldcard kredi kartı başvurunuzun sonucunu öğrenmek için de cep telefonunuza World boşluk T.C. kimlik no yazarak 4407’ye kısa mesaj gönderebilir ve kısa sürede cevap alabilirsiniz.

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (No Ratings Yet)
Loading...


fc_paylas.gif (150×23)

Soru sorun cevaplansın!

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir