Yıllık Ücreti Olmayan Kredi Kartları ve Özellikleri

Reklamlar


üyelik ücreti olmayan kart

Yıllık Ücreti Olmayan Kredi Kartları ve Özellikleri: Son zamanlardayıllık kart ücreti olmayan kredi kartları arayışı hız kazanmıştır, yıllık üyelik ücreti aşırı şekilde yüksek olmaya başlayan kredi kartları, insanları aidatsız ya da diğer bir ifadeyle yıllık üyelik ücreti olmayan kredi kartı arayışına mecbur etmiştir, dolayısı ile devlet tarafından bankaların ürünleri arasına üyelik ücreti olmayan kredi kartı koymaları mecburiyeti getirmiştir, Biz de sizler için tüm bankaların aidatsız kredi kartlarını bir araya toplamaya çalıştık, işte detaylar.

Kredi kartlarının yıllardır tartışılan aidatları, hala bir çok kişinin sorunudur. Ortalama 80 lira civarında olan ve her yıl kesintisi yapılan bu ücretleri ödemek istemeyen tüketiciler, kart aidatı olmayan kredi kartları tercih etmektedir.

Her bankanın yıllık kart ücreti alınmayan kredi kartı vardır. Ancak bu kredi kartlarında klasik kredi kartları gibi taksitlendirme ve bonuslar kazandırma özellikleri yoktur. Ancak bu durumun, çok fazla şikayet konusu edilmesi nedeniyle, bazı bankalar taksit yapma ve puan kazandırma özelliklerini de eklemiştir.

Bazı bankalar müşterilerine özel kredi kartı aidatı almama kampanyaları düzenlemektedir. Bu nedenle bankanızla detayları görüştüğünüzde özel seçeneklerden yararlanma imkanınız yoksa, aidat ödemeyeceğiniz kredi kartlarını tercih edebilirsiniz.

Aidatı Olmayan Kredi Kartları Hangileridir?

Yıllık kart ücreti olmayan kredi kartları ve özellikleri hakkında en çok tercih edilenleri ele alarak devam edeceğimiz yazımızı okuyarak, size en uygun olduğunu düşündüğünüz kredi kartını kullanabilirsiniz.

Öncelikle en çok tercih edilen kredi kartlarını ele alarak özelliklerini tek tek açıklayalım ve daha net bir fikir sahibi olun.

Garanti Flexi

Garanti bankasının çok tercih edilen kredi kartı olan Flexi, kişiye özel uygulamalar sunan ve puan kazandırıp, taksit imkanı sağlayan bu kredi kartıyla, harcamanıza göre hazırlanan kampanyalardan faydalanabilirsiniz.

Akbank Free

Yeni sayılabilecek bir kredi kartı olan Akbank Free kredi kartı da kart aidatı ödemenize gerek olmayan kredi kartları arasındadır. Yasa gereği eklenen taksit ve para puan özellikleri ile Axess kartını kullandığınız her yerde bu kartı da kullanabilirsiniz.

Finansbank Fix Kart

15 TL’lik kart basım ücreti olan ve Finansbank kredi kartlarının tüm özelliklerini taşıyan bu kredi kartını kullanarak ekstra puanlar kazanabilirsiniz.

HSBC Konsept

Kart aidatı olmayan kredi kartlarından olan HSBC Konsept kredi kartı, Advantage kredi kartının sağladığı taksit ve para puan seçeneklerinden yararlanmak için bu kredi kartını seçebilirsiniz.

İş Bankası Maximum Aidatsız Kredi Kartı

Üye iş yerleri dışında taksit imkanından faydalanabileceğiniz Maximum aidatsız kredi kartının, Aidatlı Maximum kart gibi havalimanı hizmetleri ve müze hizmetlerinden yararlanamıyorsunuz.

ING Pegasus Plus Kart

ING Pegasus Plus kredi kartı kart aidatı olmayan ve uçuş puan kazandıran kredi kartlarındandır. Bonus özelliği de olan bu kredi kartı için de kart ücreti ödemezsiniz.

Aidatı Olmayan Kredi Kartı Kullanmak Avantajlı Mı?

Aidatı olmayan kredi kartlarını kullanmak, 80 lira gibi bir bedel ödemek zorunda olacağınız için avantajlıdır.

Tüketicileri korumak için çıkarılan yasa gereği yıllık kart ücreti olmayan kredi kartları da artık taksit ve bonus özelliğine sahip olmuştur. Bu nedenle tasarruf yapmak için bu kredi kartlarını tercih ederek, paranızın cebinizde kalmasını sağlayabilirsiniz.

Kredi kartlarınızla alışveriş yaparak zaten alışveriş faizi ödemektesiniz ve bu nedenle kart aidatı ödemeniz haksız bir kazanç sağladığı için yasal değildir.

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (No Ratings Yet)
Loading...


fc_paylas.gif (150×23)

Soru sorun cevaplansın!

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir