Yurt Dışında Çalışanlar Türkiye’de Mortgage ile Ev Alabilir Mi?

Reklamlar


gurbetci-konut-kredisi

Yurt Dışında Çalışanlar Türkiye’de Mortgage ile Ev Alabilir Mi: Yurt dışında yaşayanlar ev kredisi ya da diğer adıyla konut kredisi çekebilir mi, gurbetçi mortgage kredisi nasıl alınır şartlar ve koşullar hakkında detaylı araştırmayı bu sorunun cevabını merak edenler için araştırdık, işte detaylar. 

Pek çok Türk vatandaşı zamanında yurt dışına göç ederek oralarda çalışma fırsatları bularak nesillerden beri yurt dışında yaşıyorlar, ancak tüm gurbetçi vatandaşlarımızda ülkemize özlem ve hasret bulunuyor. Hal böyle olunca yurt dışında çalışıp Türkiye’de ev almak ve bir gün kesin dönüş yapıncaya kadar bu evi kiralayarak ek gelir elde edebilmek mümkün.

Sizler için tüm detaylarıyla yurt dışında çalışanlar Türkiye’de mortgage ile ev alabilir mi? İnceledik;

Yurt Dışında Yaşayan Mortgage İle Ev Alabilir Mi?

Yurt dışında çalışarak belirli bir birikim sahibi olan bireyler Türk vatandaşı olmasalar bile ülkemizden ev satın alabilmektedir. Üstelik dünyanın hangi ülkesinde olursanız olun fark etmeksizin Türkiye topraklarından ev almak için özel kredi paketleri düzenlenmiştir.

Bu konut kredileri pek çok farklı koşula bağlı olarak özel koşullar içerebileceği için bir çok farklı finans kuruluşundan teklif almak en doğru seçimi yapmak için daha doğru olacaktır.

Yurt dışında yaşayıp Türkiye’de ev almak için düzenlenmiş olan konut kredilerinde değişken faizli ve sabit faizli mortgage kredi ürünleri sunulmaktadır.

Mortgage İle Özel Konut Projelerinden Ev Almak

Bazı inşaat firmaları Yurt dışında yaşayan vatandaşları veya Türk vatandaşı olmayan yabancıları hedef kitle olarak belirledikleri satış pazarlama kampanyaları düzenlemektedirler. Bu tür kampanyalar ile yurt dışından ödeme yaparak Türkiye’den ev satın almak çok daha ayrıcalıklı kampanyalardan faydalanabilmek söz konusu olabiliyor.

Yurt Dışından Mortgage İle Ev Almak İçin Gerekli Olan Evraklar

Yurt dışından ev alabilmek için çok fazla detaylı evrak ve prosedürü yerine getirmenize gerek yoktur. Özellikle Tc kimliğinizle ülkemizden konut kredisi alır gibi yurt dışında kullandığınız vergi kimlik numarası, Tc kimlik belgesi, pasaport, çift vatandaşlık belgesi veya konutlara ait kat irtifakı ya da kat mülkiyetinin tapusu, yurt dışında yaşanılan ikamet adresi, buna ek olarak son 3 aya ait bankalara gerçekleştirilen ödemelerin listesi.

Son olarak yurt dışında çalışılan işletmenin muhasebe bölümünden alacağınız şirketin kaşesi bulunan maaş belgesi ile çalışılan ülkenin sosyal sigorta kurumundan alınacak olan son 6 aylık maaş bordrosu.

Ancak bilinmesi gereken bir diğer önemli detayın Türkiye Cumhuriyetinde yer alan bankalardan kredi alabilmek için Tc vatandaşı olunması gerektiğinin bilinmesidir. Bu nedenle genellikle Yurt dışında çalışarak Türkiye’den ev almak için çalışılan ülkelerde yer alan bankalardan mortgage kredisi alarak ev almaktır.

Not: İnsan psikolojisi gereği barınmak için bi ev sahibi olmayı varoluşundan beri hedeflemektedir. Bu hedef uğruna gerekirse bir ömür boyu çalışmayı bile göze alır. Ancak burada dikkat edilmesi gereken en önemli detaylardan bir tanesinin alınacak evin kredi faiz oranları ve masrafları ile birlikte bütçeyi aşmamasıdır.

Unutmayın yurt dışında çalışarak Türkiye’de ev sahibi olmak için sadece bütçenize uygun ödeyebileceğiniz kredileri kullanmalısınız. Aksi halde zamanında geri ödemeleri gerçekleşmeyen krediler için bankalar dünyanın neresinde olursa olsun hukuksal yollara başvurarak icra yoluyla alacaklarının tahsiline giderler, hatta konut kredileri gibi mülkün rehinlenerek kullandırılan kredilerde, kredi kullanarak sahibi olmaya çalıştığınız mülkün taksitlerini ödeyemezseniz belirli bir yasal sürecin ardından mülk düşük bir bedelle satılarak alacağın tahsili söz konusu olurken ödediğiniz tüm faiz, komisyon ve ana paralar zarar olarak cebinizden çıkar.

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (No Ratings Yet)
Loading...


fc_paylas.gif (150×23)

Soru sorun cevaplansın!

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir