Yurtdışından Gönderilen Para Kaç Günde Gelir?

Etiketler: :
Reklamlar


yurtdisi-para-gonderimi

Yurtdışından Gönderilen Para Kaç Günde Gelir: Yurtdışında yaşayan ya da çalışan kişilerin ülkelerine para gönderme durumu konusunda hep bir karışıklık yaşanmıştır. Yurtdışında yaşayan kişiler gönderici kurumlar aracılığıyla belirli komisyonlar ödeyerek para gönderimi yapabilmektedir.

Peki, yurtdışından gönderilen para kaç günde gelir? Yurtdışından gönderilen para gönderim işlemleri maksimum dört iş günü içerisinde sahiplerine ulaşmaktadır.

Yurtdışından gönderimi yapılan paralar genel olarak döviz cinsinden olduğundan, bu para gönderim işlemleri uluslar arası para transferi ya da Swift olarak isimlendirilmektedir. Yurtdışında gönderilen paranın başka bir ülkede bankanın hesabına geçmesi zaman almaktadır.

Bu zamana provizyon ismi de verilir. Yurtdışından başka ülkelere gönderilen paralar ülkelerin merkez bankalarının onayından geçmektedir.

Onay işleminin ardından gönderim işlemleri IBAN numarasıyla yapılırsa, çok daha kısa sürede gönderim sağlanmaktadır.

4 gün içerisinde parası hesaba geçmeyen kişiler ise konuyla ilgili mutlaka bankalarıyla görüşme sağlamalıdır. Yapacağınız başvuruyla birlikte provizyon işlemini hızlandırabilirsiniz. Bankalar dışında Western Union, Money gibi uluslararası para transfer yöntemleriyle de para gönderimi yapabilirsiniz.

İş Bankası yurtdışına para gönderme (Western Union) ücretleri

is-bankasi-western-union

 

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (1 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...


fc_paylas.gif (150×23)

Soru sorun cevaplansın!

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir