Ziraat Bankası 72 Ay Vadeli Kredi Yapılandırma

Reklamlar


Ziraat Bankası 72 Ay Kredi YapılandırmaZiraat Bankası ülkemizde faaliyetlerini sürdürmekte olan devlet sermayeli finans kuruluşlarımızdan bir olmakla birlikte ülke genelinde yaygın şube sayısı ile hizmet vermekte. Özellikle vatandaşların avantajına olacak düşük karlı finansal ürünlerin piyasaya sunulmasında öncü bir kuruluş olan Ziraat Bank borç yapılandırma gibi pek çok avantajlı imkanı müşterilerine sunuyor.

Ekonomi Koordinasyon Kurulu düzenlemeler ile oluşturulan ve Başbakan tarafından açıklanarak bir çok bireyi yakından ilgilendiren bu düzenlemeler ile ilgili son açıklamalar yapılmaya devam ediliyor. Sürekli olarak çalışmalar devam ettiği için yapılandırma aşamalarında düzenlemeler devam ediyor.

Aşağıda detaylı olarak araştırmalarını gerçekleştirmiş olduğumuz Ziraat Bankası 72 ay kredi yapılandırma konusunda detaylı olarak incelemeler gerçekleştirdik. Birlikte bakalım;

Ziraat Bankası 72 Ay Kredi Yapılandırma Detayları

* İster banka borcu olsun, ister kredi kartı borcu olsun bu yapılandırma avantajından sadece 1 kez faydalanabilmek mümkün. Yani bir kişi birey olarak hayatı boyunca sadece 1 kez yapılandırma yapılabiliyor. Ödemelerini gerçekleştirmekte zorluklar yaşayan vatandaşlara yönelik olarak çıkartılmış olan bu düzenlemeyle borçların büyük oranda temizlenmesi mümkün oluyor.

* Buna ek olarak eğer kredi kartı borcunuzu yapılandırarak ödeme yoluna giderseniz kredi kartınızın ödemelerinizin sonlanma dönemine kadar kapalı olacağını unutmamalısınız. Bu nedenle kredi kartı borcunuzu yapılandırırken bu durumu da göz önünde bulundurmalısınız.

* Ziraat Bankası Borç yapılandırma kredisi 72 ay olarak biliniyor ancak kredi kartı veya banka borcunuzu 72 ay vade ile ödemek zorunda değilsiniz. Borç yapılandırma kredileri 9 ay, 12 ay, 24 ay , 36 ay, 60 ay ve 72 ay olarak vadelendirilebilmektedir.

* Burada dikkat etmeniz gereken en önemli detaylardan bir tanesi aylık net gelirinizi göz önünde bulundurmanız ve buna uygun şekilde borç yapılandırma işlemi gerçekleştirmenizdir. Örneğin 2.000 TL geliri bulunan bir bireyin aylık taksitlerinin 1.500 lira olması kredi yapılandırma borçlarının çok zor ödenmesine neden olacaktır. Borçlarınızı zamanında ödeyemeyecek olursanız yapılandırma bozulabilmektedir. Burada aylık ödemeleri genellikle bankalar hesaplayarak size borç seçenekleri sunarlar, bankalar net gelirinizi baz alırlar ve net gelirinizin % 40 ile % 60’lık oranı olarak belirlenmektedir.

* Ziraat Bankası borç yapılandırma kredisi alanında öncü finans kuruluşlarından biri olmakla birlikte diğer devlet ve özel bankaların da bu konuda çalışmalar gerçekleştirdiklerini söyleyebiliriz.

* Ziraat Bankası borç yapılandırma kredisi 48 ay vade ile kullanılıyor olarak kabul ettiğimizde % 1.44 faiz oranı uygulanarak 10.000 lira ihtiyaç kredisi kullanılacak olursa, aylık geri ödemeler 308.24 TL olarak geri ödenecektir. Buna ek olarak 48 ay vadeden daha uzun vadelerde borcunuzu geri ödemek istiyorsanız size en yakın Ziraat Bankası şubesini ziyaret ederek borcunuzu 72 ay vade taksitlendirebiliyorsunuz.

Ziraat Bankası 72 Ay Kredi Yapılandırma Şartları

* Bankaya olan borçlarınızda 90 günlük sürenin geçmemiş olması gerekiyor.

* Kredi notunuzda çok aşırı bir düşüş meydana gelmediyse kredi kullanmanız söz konusu olacaktır.

* Bu durumun sicili bozuk olan vatandaşlara yaramaması nedeniyle tepki çekmesinin yanı sıra devlet tarafından yapılan açıklamalara göre, borç yapılandırma düzenlemeleri borcunu düzenli olarak ödeyen ancak sıkışıklık yaşayan bireylere kolaylık sağlaması amacını taşımaktadır.

Ziraat Bankası 72 Ay Kredi Yapılandırma Konut Kredilerini Kapsar Mı?

* Uygulamanın Resmi Gazete’de yayınlanmasının ardından tüketicilerden gelen konut kredileri yapılandırma taleplerinin ve taşıt kredileri yapılandırma talepleri ile ilgili beklentilere hükümetin cevabı hayır oldu. Araç kredilerinde genellikle araçlar bankalara ipotek edildiği için borcun ödenmemesi durumunda aracın ipotek edilerek satılması ile alacak tahsil ediliyor. Konut kredilerinde ise zaten krediler 120 ay vadeli olarak verildiği için yeniden yapılandırma ihtiyacı meydana gelmektedir.

Ziraat Bankası 72 ay kredi yapılandırma uygulaması ile gecikmeli olarak bekleyen yakın vadeli borçların ödenmesi söz konusu olacak ve ekonomide canlanma görülecektir. Kredi borçlarınızı yapılandırmadan önce kesinlikle gelirinize uygun olarak borç yapılandırma planı oluşturmalısınız. Ödeyemeyeceğiniz taksit tutarlarında aylık ödemeniz gereken tutarları yatıramayacak olursanız bir borçtan kurtulmak isterken daha büyük bir borca sahip olabileceğiniz için sadece bütçenize uygun geri ödemeleri bulunan borçlara imza atmalısınız.

Yukarıda incelemelerini gerçekleştirmiş olduğumuz Ziraat Bankası 72 Ay kredi yapılandırma işlemi ile ilgili konuya eklemek istediğini her türlü detayı yorumlar bölümünden iletebilirsiniz.

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (1 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...


fc_paylas.gif (150×23)

Soru sorun cevaplansın!

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir