Ziraat Bankası Eft Saatleri

Reklamlar


ziraat-bankasi-eft-saati

Ziraat bankası havale ve eft ne zaman bitiyor, ziraat eft sorgulama işlemi nasıl yapılıyor, ziraat bankası eft ve havale hakkında bilmeniz gerekenleri bu yazıda topladık, işte detaylar.

Ziraat Bankası ülkemize faaliyetlerini sürdürmekte olan büyük sermayeli devlet destekli kamu bankalarından bir tanesidir. Özellikle son dönemlerde gerçekleştirilmiş olan teknolojik alt yapı yatırımları ile son derece hızlı ve iyi hizmet vermektedir. Özel bankalarla kıyaslandığında yoğunluk açısından çok daha fazla yoğun olmakla birlikte hizmet kalitesi açısından aynı seviyede hizmet sunabilmektedir.

Ziraat Bankası Eft Saatleri

Ziraat Bankası eft saatleri incelendiğinde diğer özel bankalara nazaran çalışma saatleri içerisinde daha uzun süreler içerisinde gerçekleştirilen eft işlemlernin aynı gün karşı hesaba aktarılmasına izin vermektedir. Bu nedenle özellikle geç saatlerde gerçekleştireceğiniz eft işlemleri için Ziraat Bankasını tercih edebilirsiniz.

Aşağıda sizler için detaylı şekilde incelemelerini gerçekleştirmiş olduğumuz Ziraat Bankası eft saatleri ile ilgili incelemeler gerçekleştirdik. Birlikte bakalım;

Ziraat Bankası havale ve Eft Saatleri

Ziraat Bankasında bulunan hesabınızdan bir başka bankanın farklı bir şubesine gerçekleştireceğiniz para transferlerine eft denilmektedir. Burada dikkat etmeniz gereken en önemli noktalardan bir tanesi eft saatleri içerisinde para transferi işlemlerinin gerçekleştirilmesidir. Ziraat bankası eft saatleri içerisinde gerçekleştireceğiniz para transferleri aynı gün içerisinde alıcının hesabına aktarılmaktadır.

Buna göre Ziraat Bankası eft saatleri sabah 08:30 ile akşam saat 17:00 saatleri arasında gerçekleştiğinde aynı gün içerisinde karşı hesaba aktarılmaktadır. Aksi halde bu saatlerin dışında gerçekleştirilen eft işlemlerinde ise ertesi iş günü ödemeler karşı hesaba aktarılmaktadır.

Cuma günleri gerçekleştirilen para transferlerinin eft saatinin dışında gerçekleştirilmesi durumunda ödemeler alıcının hesabına pazartesi sabahı aktarılmaktadır.

Ziraat Bankası eft saatleri içerisinde gerçekleştirilecek olan eft işlemleri ortalama olarak 5 ile 10 dakika arasında karşı hesaba aktarılmaktadır. Ancak bazı durumlarda Merkez Bankası ve Ziraat Bankasının yoğunluğuna bağlı olarak para transferleri 30 dakika ile 45 dakika aralığında gerçekleştirilebilmektedir.

* Eft işlemlerinizin aynı gün içerisinde karşı hesaba aktarılması için eft saatleri içerisinde hatta eft saatlerinin bitmesine 1 saat kala gerçekleştirilmesi çok önemlidir. Buna ek olarak eft işleminin karşı hesaba hızlı şekilde aktarılması için eft formunda alıcı ile ilgili olan tüm bölümleri doğru şekilde doldurmalısınız. Aksi halde eft formunda yer alan isim bilgilerinin bile yanlış girilmesi iban numarası doğru olsa bile para transferinin gerçekleşmesine engel olacaktır. Bu durumda ödemeler göndericinin hesabına geri aktarılmaktadır.

Ziraat Bankası Eft Sorgulama

Eft işlemleri gerçekleştirildikten sonra işleme alınır ve anlık olarak eft işleminin karşı hesaba geçirilip geçirilmediğini göremeyiz. Farklı bankalarda yer alan hesaplara gerçekleştirilen para transferlerinin karşı hesaba aktarılıp aktarılmadığını öğrenebilmek için Ziraat Bankası eft sorgulama  işleminin gerçekleştirilmesi gerekmektedir.

* Bunun için gerçekleştirmiş olduğunuz eft işlemini sorgulamak üzere Ziraat Bankası çağrı merkezi olan 444 0 000 numaralı telefonu arayarak gerçekleştirdiğiniz görüşme ile öğrenebilirsiniz.

Eft saatleri dışında gerçekleştirilen para transferleri veya eft formunun yanlış doldurulması sonucu oluşan hatalara bağlı olarak gerçekleşmeyen işlemlerde gönderilmek istenen paralar bankanın ortak havuzuna aktarılmaktadır. Eft saatleri dışında gerçekleşen işlemler devam eden ilk iş gününde hesaba aktarılmakla birlikte, eft formunun yanlış doldurulması sonucu iptal olan işlemler ise gönderici hesabına geri aktarılır.

Yukarıda detaylı şekilde incelemelerini gerçekleştirmiş olduğumuz Ziraat Bankası eft saatleri ile ilgili konuya eklemek istediğiniz detayları yorumlar bölümünden aktarabilirsiniz.

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (No Ratings Yet)
Loading...


fc_paylas.gif (150×23)

Soru sorun cevaplansın!

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir