Ziraat Bankası Hesaptan Hesaba Havale Nasıl Yapılır?

Reklamlar


havale yapma

Ziraat Bankası Hesaptan Hesaba Havale Nasıl Yapılır: Ziraat bankası ile havale yapmak için bir kaç seçenek bulunuyor, bunlar EFT ile para gönderimi, İnternet üzerinden havale ve Atm ile havale işlemleridir işte detaylar. İnternet bankacılığı her geçen daha da yaygınlaşmakta ve çok sayıdaki kişi tarafından kullanılmaktadır.

İnternet bankacılığının en avantajlı yanı şubeye ya da ATM’lere gitmeye gerek kalmadan internet üzerinden bankacılık işlemlerinin hızlı bir şekilde yapılabiliyor olmasıdır. İnternet bankacılığı ile EFT işleminden havale işlemine kadar tüm para gönderme işlemlerinizi yapabilirsiniz.

Ziraat bankası hesaba havale işlemi

Ziraat Bankası hesaptan hesaba havale işlemi nasıl yapılır? Sorusuna cevap olarak öncelikle internet bankacılığı ile yapılan işlemleri anlatalım. Aynı banka hesapları üzerinde yapılan para gönderme işlemleri havale ismini alır. İnternet bankacılığı üzerinde bir başkasının hesabına gönderme seçeneğini kullanarak, Ziraat Bankası hesabı olan bir başka kişiye havale işlemi yapabilirsiniz.

İnternet üzerinden yapılan havale işlemlerinin maliyeti de çok düşüktür. Yapılan havale işleminin ardından gönderilen tutar bir dakika içerisinde karşı tarafın hesabına yatmaktadır.

Ziraat Bankası internet bankacılığı ile havale işlemi dışında, başka bankalara EFT işlemi de yapabilirsiniz. EFT işlemleri için belirli saatler bulunmakta ve EFT saatleri içerisinde yer alan zamanda yapılan işlemler hemen karşı tarafın hesabına geçmektedir. EFT saatleri dışındaki para gönderme işlemleri ise ertesi gün hesaba yatmaktadır.

İnternet üzerinden EFT yapmak

İnternet üzerinden havale yapmak için, para transferleri sekmesine tıklayın, ardından havale türünü seçmelisiniz, burada size eft ve havale arasında seçim yapmanızı isteyecektir, eğer ziraat bankası hesabına gönderecekseniz hesaba, isme havale seçeneğini tıklayarak yapabilirsiniz, şayet eft yapacaksanız, o zaman eft seçeneğine tıklayın ve ardından iban veya isme eft gibi bir seçenek çıkacaktır, iban numarası varsa elinizde, iban sekmesini seçerek ilerleyin ve iban numarasını ekleyinardından göndereceğiniz tutarı girerek eft işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Ziraat Bankası hesaptan hesaba havale işleminin bir diğer yolu ise, ATM’ler üzerinden havale işlemleri yapanlar içinde anlatalım. ATM’ler üzerinde Ziraat Bankası kartınızı taktıktan ve şifrenizi girdikten sonra para yatırma kısmına tıklayıp başka hesaplara havale yapabilirsiniz. Havale işlemi yapabilmek için karşı tarafın hesap numarasını bilmeniz gerekmektedir. Ziraat Bankası’ndan hesaptan hesaba havale işlemlerini ya da EFT işlemlerini sıkça yapıyorsanız eğer, internet bankacılığı kullanmanızı şiddetle tavsiye ederiz. İnternet bankacılığı ile hem düşük işlem ücretleriyle hem de en hızlı şekilde para gönderme işlemlerinizi zahmetsiz olarak gerçekleştirebilirsiniz.

Ziraat bankası başka hesaba para yatırma işlemi

 

 

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (1 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...


fc_paylas.gif (150×23)

Soru sorun cevaplansın!

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir