Ziraat Bankası İnternet Şubesi Şifresi Nasıl Alınır?

Reklamlar


Ziraat Bankası İnternet Şifresi Nasıl Alınır?: Ziraat bankası online bankacılık kullanımı için internet bankacılığı şifresi almanız gerekiyor, peki ziraat bankasından internet şifresi nasıl alınır, işte tüm detaylar. 

Ziraat Bankası büyük sermayeli devlet bankalarımızdan biridir ve bir çok işlemi alt yapısının büyüklüğü ve teknolojik gelişmeleri yakından takip etmesine bağlı olarak çok hızlı ve güvenli bir ortamda bir çok farklı mecra üzerinden gerçekleştirmektedir.

Son dönemlerde özellikle Ziraat Bankası internet şubesi üzerinden gerçekleştirilecek işlemler incelendiğinde tüm bankacılık işlemlerinin kolaylıkla gerçekleşebilmesi mümkün oluyor.

Ziraat Bankası müşterileri hesapları bulunanlar ve ATM kartları bulunan bireyler internet üzerinden şubelere ve atm’lere ulaşmadan kolaylıkla tüm bankacılık işlemlerini gerçekleştirebiliyoruz. Ziraat Bankası internet şifresi alma işlemleri ile internet bankacılığı üzerinden eft, havale işlemlerinin yanı sıra, banka hesaplarınızda bulunan paranın takibini, tüm fatura ödemelerinizi, otomatik fatura ödeme işlemlerinizi, talimat verme işlemlerinizi gerçekleştirebiliyorsunuz.

Bu işlemleri gerçekleştirebilmek için Ziraat Bankası internet şifresi almanız gerekmekte, bunun için aşağıda incelemelerini gerçekleştirmiş olduğumuz Ziraat Bankası internet şifresi nasıl alınır? Birlikte tüm detaylarıyla inceleyelim;

Ziraat Bankası İnternet Bankacılığı Şifresi Nasıl Alınır?

  1. Aşağıda linkini vermiş olduğumuz Ziraat Bankası internet bankacılığı şifresini alabilmek siteyi ziyaret ederek Ziraat Bankası resmi web sitesini ziyaret ediyorsunuz.

http://www.ziraatbank.com.tr/tr/Bireysel/DogrudanBankacilik/Pages/BireyselInternetSubesi.aspx

  1. Buna ek olarak Ziraat Bankası kredi kartı ve banka kartı online başvuruları için ise aşağıda yer alan adresi incelemelisiniz;

https://online.ziraatbank.com.tr/p/b/customerquery.aspx

  1. Sistem üzerinden sizden sırasıyla aşağıda yer alan bilgiler isteniyor;

* TC Kimlik numarası

* Vergi kimlik numarası

* Cep telefonu

* Bunun dışında resimde size gösterilen güvenlik kodunu girmelisiniz.

Daha sonra yukarıda sizden istenen bilgilerden biri olan cep telefonu numaranız banka tarafından aranıyor ve bir kaç güvenlik sorusu yönelterek hesaplarınızın güvenliği sağlanıyor.

Size yöneltilen soruların doğru şekilde yanıtlanmasının ardından telefon bankacılığı ile telefonunuzun tuşları üzerinden tuşlayarak şifrenizi kolaylıkla belirleyebiliyorsunuz.

Bunun dışında Ziraat Bankası kredi kartınız bulunmuyor ise Ziraat.com.tr adresini ziyaret ederek burada (Sağ üst köşede) yer alan başvurular bölümü üzerinden kredi kartı başvuru formunu doldurarak kolaylıkla başvurunuzu tamamlamış oluyorsunuz. Bu işlemi size en yakın Ziraat Bankası şubesi üzerinden de gerçekleştirmeniz mümkün.

Yukarıda yer alan işlemlerin tamamlanmasının ardından aşağıda bulunan linke tıklayarak buradan müşteri numaranız ve Ziraat Bankası internet şifresi ile giriş gerçekleştirerek kolaylıkla internet bankacılığı hizmetinden faydalanmaya başlayabiliyorsunuz.

Müşteri Numarası, Şifre, Parola Unutulursa Ne Olur?

İnternet bankacılığı üzerinden gerçekleştireceğiniz işlemlerde özellikle uzun süre sisteme giriş yapmadığınızda veya çeşitli nedenlere bağlı olarak şifrenizi ve müşteri numaranızı unutabilirsiniz. Bu gibi durumlarda panik yapmanıza gerek yok aşağıda yer alan aşamaları izleyerek hesabınızı sıfırlayabilirsiniz.

  1. İnternet tarayıcınız üzerinden Ziraat.com.tr adresini ziyaret ederek başlıyoruz.
  1. Buradan sağ bölümde yer alan ‘kurumsal’ ya da ‘bireysel’ seçeneğini işaretliyoruz.
  1. Daha sonra giriş için sizden istenen bilgilerin yani müşteri numarası ile parola sorulan bölümün altında yer alan parolamı, müşteri numaramı unuttum seçeneğine tıklayarak devam edelim.
  1. Ardından bu sayfadan sırasıyla TC no, Vergi kimlik no, cep telefonu numarası ve resim içerisinde size sunulan güvenlik kodunu boşluğa girerek onaylayın. Bu sayede banka tarafından kısa bir süre içerisinde aranacaksınız. Arandığınızda size yöneltilecek olan güvenlik amaçlı sorulara cevap verdikten sonra unutmuş olduğunuz müşteri numaranız veya parolanız çarı merkezi görevlisi tarafından bildiriliyor.

Yukarıda incelemelerini gerçekleştirmiş olduğumuz Ziraat Bankası internet sifresi nasıl alınır konusuyla ilgili edindiğiniz tecrübeleri veya sorularınızı yorumlar bölümünden bize ve diğer okuyucularımıza iletebilirsiniz.

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (No Ratings Yet)
Loading...


fc_paylas.gif (150×23)

Soru sorun cevaplansın!

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir