Ziraat Bankası İşyeri Açma Kredisi

Reklamlar


Ziraat Bankası İşyeri Açma Kredisi: KOSGEB tarafından verilen iş yeri açma kredisine alternatif ziraat bankasından iş kurma kredisi fırsatını sizler için araştırdık, işte iş yeri açmak için gerekli belgeler şartlar ve dahası bu yazıda. 

Ziraat Bankası ülkemizde faaliyetlerini sürdürmekte olan büyük ölçekli devlet bankalarından bir tanesidir, ülke genelinde yaygın şube sayısı ve binlerce personel sayısı ile hizmet vermektedir. Buna göre devlet tarafından Resmi Gazete de yayımlanan ve kanunlaşan tüm finansal imkanları ilk olarak uygulayan banka Ziraat Bankasıdır.

Burada dikkatlerimizi çeken en son kampanya ise yeni dükkan açmak isteyenlere devlet desteği şeklinde kullanılan avantajlı kredi ürünleri olarak dikkati çekiyor. Buna göre aşağıda detaylı olarak incelemelerini gerçekleştirdiğimiz Ziraat Bankası işyeri açma kredisi ile ilgili detaylara birlikte bakalım;

Yeni İşyeri Açacaklara Devlet Desteği Nedir?

Ziraat Bankası üzerinden başvuru gerçekleştirerek buradan işyeri kredisi açma ile ilgili başvuru gerçekleştirebiliyorsunuz. Buna göre kendi işinizi kurmak ve dükkan açabilmek, tarım ile hayvancılık alanlarında faaliyetler sürdürebilmek, restaurant, market, bakkal, lokanta, fotoğrafçı, balıkçı, oto galerisi, emlakçı, kafeterya, manav, yedek parça dükkanı, kahve gibi daha sayamadığımız pek çok alanda işyeri kurabilmek için kredi kullanabilmeniz mümkün olacaktır.

Ziraat Bankası İşyeri Kurma Kredisi

Ziraat Bankası devletin sunduğu avantajları vatandaşlara finansal anlamda sunan ve ülkemizde faaliyet gösteren 3 büyük devlet bankasından bir tanesidir. Buna göre devletin sunmuş olduğu genç girişimcileri teşvik edebilmek için sunulan işyeri kurma kredileri yeni iş kurmak isteyenler için çok büyük avantajlar sunmakta ve geri ödemelerinin de esnek koşullarda sağlandığını görmekteyiz.

 

İş yeri açma Kredisinden Kimler Faydalanabilir;

* Tüm esnaflara

* Kosgeb üzerinden destekli kredi çekmek isteyenlere

* Hayvancılık ve tarım sektöründe

* Limited ve Anonim şirketlere

* Büyük organizasyonlara ve fabrikalara

* Kobi’lere

* Yeni iş kurmak isteyen tüm bireylere

 

Burada piyasada bulunan ekonomik durumlar göz önünde bulundurularak halkın faydalanabileceği en düşük faiz oranları belirlenerek esnafa kredi ürünleri sunulmakta ve bu sayede ülke ekonominin canlanması hedefleniyor. Bu nedenle bu tür devlet destekli kredilerin faiz oranları çok avantajlıdır.

 

Devlet Destekli İş Kurma Kredileri

Ziraat Bankası devlet destekli iş kurma kredileri için 3 farklı kredi paketini sunuyor ve buna bağlı olarak oluşturulan bu paketler dahilinde iş planına en uygun olan kredi paketi seçilerek kredi başvurusu gerçekleştiriliyor. Farklı niteliklerde sunulan işyeri kredileri aşağıda farklı şekillerde belirtilmiştir.

 

Ziraat Bankası Tarafından Sunulan İşyeri Açma Kredileri

 

* Ortak işyeri açma kredisi

* Bireysel işyeri açma kredisi

* Kosgeb destekli Ziraat Bankası işyeri açma kredisi

 

Yukarıda saymış olduğumuz kredilerden ortak ve bireysel işyeri kredisi bir işyerinin satıl alınması ve devralınması amacıyla kullanılan kredilerdir. Bu kapsamda gerekli şartları yerine getirerek kullanacağınız kredileri geri ödeme vadeleri 10 yıl yani 120 aya kadar düşük faizlerle uzatılabilmektedir.

 

Ziraat Bankası Kosgeb İşyeri Açma Kredisi

Genellikle genç girişimcilerin Kosgeb tarafından gerekli eğitimleri alarak istenilen şekillerde iş planlarını oluşturmaları ile iş kurmak isteyen bireylere 50 bin lira hibe ve buna ek olarak 100 bn lira da faizsiz olarak geri ödemesi bulunan krediler kullandırılmaktadır.

Bu konuda çok daha detaylı ve kapsamlı bilgi edinebilmek için Kosgeb resmi internet sitesi ve Kosgeb uygulamalı girişimcilik kurslarına katılarak bilgi edinebilirsiniz Bu sayede kolaylıkla gerekli şartları yerine getirerek çok hızlı bir şekilde kredi alabilmek mümkün oluyor.

 

En Düşük Faizli İşyeri ve Esnaf Kredisi

Devlet destekli olarak sunulmakta olan sanatkarlar ve esnafların desteklenmesini hedefleyen 30 bin lira devlet destekli faizsiz kredi verildiği biliniyor. Üstelik bu kredilerin faizsiz şekilde uzun vadeli olarak geri ödenebildiğini görmekteyiz.

Bu kredilerden faydalanabilmek için dükkan açmak, yeni iş kurmak sanatkar olarak işyeri açmak gerekiyor. Bu şartları yerine getirerek TC Kimliğiniz ve işyerinizi daha önce açtıysanız bu belgeler ile size en yakın Ziraat Bankası şubesini ziyaret ederek başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz.

Yukarıda incelemelerini gerçekleştirdiğimiz Ziraat Bankası işyeri açma kredisi ile ilgili konuya eklemek istediğiniz her türlü ek bilgi ve soruyu yorumlar bölümünden iletebilirsiniz.

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (1 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...


fc_paylas.gif (150×23)

Soru sorun cevaplansın!

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir