Ziraat Bankası Kredi Hesaplama ve Kredi Başvurusu

Reklamlar


ziraat bankası-logo

Ziraat Bankası Kredi Hesaplama ve Kredi Başvurusu: Ziraat Bankası devlet bankaları içerisinde önemli sermayeye sahip finans kuruluşları arasında yer almaktadır. Pek çok farklı ihtiyaca uygun olarak kredi ürünleri sunan Ziraat bankası kredi hesaplama ve başvurusu ile ilgili çok farklı şekillerde başvuru gerçekleştirebiliyorsunuz. Sizler için detaylı olarak kredi oranları ve faizler ile birlikte Ziraat bankası kredi başvurusu ile ilgili aşamaları inceledik.

Ziraat Bankası Kredi Başvurusu Sırasında İstenen Evraklar

* TC KİMLİK BELGESİ ve fotokopisi.

* Gelir belgeniz ile sigortalı olarak çalışıyorsanız maaş bordrosu, sigortasız çalışanlar için ise kaşeli firma tarafından verilen maaş dilekçesi.

* Emekli bireyler emekli maaşlarını aldıkları bankadan maaş evrakı veya maaş kimlik kartlarını göstermeliler.

* Sahip olduğunuz mülklere ait tapu ve ruhsatlar. Ancak bu mülkleri ipotek ettirmek istemiyorsanız bunu memura özellikle bildirmelisiniz.

* Kira geliri veya faiz geliri gibi düzenli gelirleriniz bulunuyorsa bunları belgelendirerek dosyaya eklemelisiniz.

 

Ziraat Bankası İhtiyaç Kredisi Hesaplama

Kredi Miktarı: 10.000 TL

Kredi Faiz Oranı: % 1.63

Kredi Geri Ödeme Vadesi: 36 Ay

Aylık Geri Ödenmesi Gereken Tutar: 392 TL

Kredinin Toplam Geri Ödenme Miktarı: 14.094 TL

 

Ziraat Bankası Konut Kredisi Hesaplama

Kredi Miktarı: 120.000 TL

Kredi Faiz Oranı: % 1.25

Kredi Geri Ödeme Vadesi: 120 Ay

Aylık Geri Ödenmesi Gereken Tutar: 1.936 TL

Kredinin Toplam Geri Ödenme Miktarı: 233.455 TL

 

Ziraat Bankası Taşıt Kredisi Hesaplama

Kredi Miktarı: 30.000 TL

Kredi Faiz Oranı: % 1.32

Kredi Geri Ödeme Vadesi: 24 Ay

Aylık Geri Ödenmesi Gereken Tutar: 1.520 TL

Kredinin Toplam Geri Ödenme Miktarı: 36.478 TL

 

Ziraat Bankası Cepten Kredi Başvurusu

Tüm Gsm operatörlerinden telefonunuzun mesaj bölümüne KREDİ (boşluk) TC KİMLİK NO (boşluk) KREDİ GERİ ÖDEME VADESİ yazarak 4747’ye gönderiyoruz. Kredi değerlendirmeniz en kısa süre içerisinde telefon ile bildiriliyor.

 

Ziraat Bankası Telefon İle Kredi Başvurusu

Ziraat bankası 7 gün 24 saat boyunca telefon bankacılığı ile tüm işlemlerinizi gerçekleştirebileceğiniz bir bankadır. Özellikle kredi başvurularının telefon ile yapılması çok kolay bir hale gelmiş durumda.

Bunun için 444 0 000 no’lu telefonu arayarak müşteri temsilcisine bağlanıyoruz ve kredi ön başvurumuzu gerçekleştiriyoruz.

 

Ziraat Bankası İnternet Üzerinden Kredi Başvurusu

Ziraat bankası intetnetten kredi başvurusu için resmi web sitesi üzerinden ihtiyacınız olan kredinin başvuru formunu dolduruyoruz ve iki aşamalı bu form sayesinde kolaylıkla istediğimiz kredi ürününe başvuru gerçekleştiriyoruz.

Burada dikkat etmemiz gereken en önemli noktalardan bir tanesi sizden istenen bilgilerin eksiksiz şekilde doldurulmasıdır. Bilgilerinizi ne kadar şeffaf ve net bir şekilde forma yazarsanız kredinizin onaylanma ihtimali  oranda artacaktır.

 

Ziraat Bankası Şubeden Kredi Başvurusu

Ziraat bankası şubelerinden bireysel bankacılık bölümünden yapacağınız başvuru ile dilediğiniz Ziraat Bankası kredi ürününe başvuruda bulunuyorsunuz.

Burada yukarıda belirtmiş olduğumuz gerekli evraklar ile birlikte doldurduğumuz formları bireysel bankacılık bölümüne teslim ettikten sonra en kısa süre içerisinde kredimizin değerlendirmesi telefonla bildiriliyor.

Uyarı: Yukarıda bildirmiş olduğumuz Ziraat bankası kredi faiz oranları çeşitli kampanyalar ile değişikliğe uğrayabileceğinden, her kredi başvurusu öncesi güncel faiz oranları üzerinden hesaplamalar gerçekleştirmelisiniz.

Buna ek olarak bankaların talep ettiği tek masraf geri ödemelerde alınan faiz oranları değildir, bunun yanı sıra bazı ekstra masraflar ve dosya masrafları gibi ekstra ücretler alınmaktadır. Bunları çok iyi incelemeli ve dikkat ederek başvuru gerçekleştirmeliyiz.

Son olarak gelir belgenizde yer alan aylık net gelirinizi kesinlikle doğru olarak bildirmelisiniz. Aksi halde kredinizin aylık geri ödeme tutarları ödeyebileceğinizden çok daha yüksek olacak ve belirli bir noktadan sonra ödeme zorlukları çekeceksiniz. Bu gibi durumlarda bankaların geri öeme aksaklıklarına karşı yaptırımları çok ağır sonuçlar doğurabilmektedir.

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (No Ratings Yet)
Loading...


fc_paylas.gif (150×23)

Soru sorun cevaplansın!

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir